Sancaktepe Belediyesi'nin Türbe Kaldırma Çalışması Vatandaşa Takıldı - Son Dakika

Sancaktepe Belediyesi'nin Türbe Kaldırma Çalışması Vatandaşa Takıldı

08.05.2015 03:52
Sancaktepe Belediyesi'nin Türbe Kaldırma Çalışması Vatandaşa Takıldı, System.String[]

Sancaktepe'de bölge halkı tarafından 'Şehit Dede' olarak bilinen zata ait kabrin, belediye yetkilileri tarafından kaldırılmak istenmesi tepki çekti.

Sancaktepe'de bölge halkı tarafından 'Şehit Dede' olarak bilinen zata ait kabrin, belediye yetkilileri tarafından kaldırılmak istenmesi tepki çekti. Vatandaşlar, gece yarısı yapılan kabir taşıma olayında herhangi bir din görevlisinin bulunmamasına dikkat çekti. Belediye ekipleri türbeyi kaldıramadan ayrıldı.

Samandıra'da Abdurrahman Gazi Mahallesi Osmangazi Caddesi üzerinde bulunan ve halk tarafından 'Şehit Dede' olarak bilinen zata ait kabir, belediye tarafından gece yarısı kaldırılmak istendi. Sancaktepe Belediyesi zabıta ekipleri, saat 01.00'de caddeye gelerek kabrin etrafını tahta levhalarla çevirdi. Belediye çalışanları kabri kazarak mezarda yatan zatın kemiklerini ortaya çıkardı. Bu sırada vatandaşlar kabrin etrafındaki hareketliliği fark ederek duruma tepki gösterdi. Belediye zabıtaları ve çalışanları ile tartışan mahalle sakinleri, kabrin herhangi bir din görevlisi olmadan kazılmasına tepki gösterdi. Vatandaşlar, kabrin kazılması ile ilgili belediye çalışanlarının herhangi bir belge ya da gerekçe de sunmadıklarını ifade etti.

Belediye çalışanlarının kabri boşaltmasına izin vermeyen vatandaşlar, çıkarılan kemikleri tekrar yerine koyarak kabrin üzerini örttü. Bu sırada belediye çalışanları ile vatandaşlar arasında tartışma yaşandı. Durumu görerek kalabalıklaşan mahalle sakinlerinin tepkisini gören belediye yetkilileri, kabri taşıyamadan alandan ayrıldı. Duruma tepki gösteren bir vatandaş, "Burada bir hareketlilik gördük. Gelip baktığımızda kabrin açıldığını gördük. Belediye zabıtalarına sorduğumuzda bize cevap olarak 'gömü var, bomba koymuşlar' gibi saçma sapan açıklama yaptılar. Mezarın içinden kemikleri çıkarmışlar. Burası 'Şehit Dede' olarak biliniyor. Herhangi bir belge ya da din görevlisi getirmemişler. Süleymanşah Türbesi'nin taşınmasıyla birlikte başlayan yozlaşma burada da devam ettirilmek isteniyor. Şimdi Fatih Sultan Mehmet ve Abdulhamit Han'ın mezarları da yol ortasında kaldı diye taşınacak mı?" diye konuştu.

Sancaktepe Belediyesi'nin Türbe Kaldırma Çalışması Vatandaşa Takıldı
Sancaktepe Belediyesi'nin Türbe Kaldırma Çalışması Vatandaşa Takıldı
Sancaktepe Belediyesi'nin Türbe Kaldırma Çalışması Vatandaşa Takıldı
Sancaktepe Belediyesi'nin Türbe Kaldırma Çalışması Vatandaşa Takıldı
Sancaktepe Belediyesi'nin Türbe Kaldırma Çalışması Vatandaşa Takıldı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Sancaktepe Belediyesi'nin Türbe Kaldırma Çalışması Vatandaşa Takıldı - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi İstanbul'da resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında uzaktan eğitime geçiliyor Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Gözler Pazartesi toplanacak Kabine'ye çevrildi! Sokağa çıkma kısıtlaması genişliyor Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi Partilere katılıp "Abartmayın" diyen sunucu Buse İskenderoğlu, koronavirüse yakalandı Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor