Son Dakika Haberleri: Başbakan'ı 19 Yaşındaki Gençle Aldattı

Başbakan'ı 19 Yaşındaki Gençle Aldattı

10 yıl önce

1
Kuzey İrlanda Birinci Bakanı Peter Robinson'un milletvekili eşinin, kocasını 19 yaşındaki bir gençle aldattığı ortaya çıktı. Altmış yaşındaki kadın geçtiğimiz günlerde bir ilişkisi olduğunu itiraf etmiş, Robinson da kameralar karşısında ağlamaklı bir ifadeyle karısını affetmişti.
2
Geçen hafta siyasetten çekileceğini duyuran 60 yaşındaki milletvekili Iris Robinson, Çarşamba günü bu kararının altında yatan nedenlere ilişkin yazılı açıklamada bulundu.
3
Herkesi şaşkına çeviren açıklamada Kuzey İrlanda Birinci Bakanı'nın eşi, "psikolojik sorunlarının kişiliğini değiştirdiğini ve bir dönem hayatının kontrolünü kaybettiğini" belirtti ve "bu süreçte kısa süreli bir ilişki yaşadığını, içine düştüğü utanç ve pişmanlık yüzünden 10 ay önce intiharı denediğini" söyledi.
4
Bu durum üzerine kameralar karşısına geçen Ada siyasetinin en sert politikacılarından biri olarak addedilen 61 yaşındaki Peter Robinson bir basın toplantısı düzenledi.
5
Olanları eşinin Mart ayındaki intihar girişiminden sonra öğrendiğini söyleyen Demokratik Birlik Partisi lideri, "ilk anda ayrılma eğilimine girdiğini, ancak daha sonra 40 yıllık bağlılıklarını ve eşinin kendisine her alanda vermiş olduğu desteği de düşünerek evliliğini kurtarma kararı aldığını" açıkladı.
6
Konuşması sırasında çok üzgün olduğu gözlenen Peter Robinson, "eşini sevdiğini, affettiğini, ancak ilişkilerinin akıbetinin zaman içinde belli olacağını" belirtti.
7
İngiliz medyası bugün Iris Robinson'ın eşini aldattığı erkeğin 19 yaşındaki bir genç olduğunu bildirdi.
8
Gazeteler ayrıca, Iris Robinson'un Kirk McCambley isimli gencin Belfast'ta bir restoran açabilmesi için 50 bin sterlinlik bir ihaleyi alabilmesinde de yardımcı olduğunu iddia etti.
9
10
11
12
13Haber Yayın Tarihi: 08.01.2010 12:54 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Trump'ın güzeller güzeli kızı Ivanka Trump'ın estetiksiz hali görenleri şoke etti! Yürek burkan tablo! Kanserden kaybettiği nişanlısının cenazesiyle evlendi! Oryantal Asena yeni stiliyle şoke etti! Bambaşka biri oldu Sadece 26 bin lirayla iş hayatına atıldı, şimdi altın kaplama yatı var! Arka Sokaklar'ın Komiser Murat'ıydı! Şimdi bambaşka bir hayatı var