Cumhurbaşkanı Mardin'de - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Mardin'de

1
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'de Kürtçe eğitime izin verilen ve Türkiye'de Yaşayan Diller Enstitüsü kurulan Mardin Artuklu Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış törenine katılmak ve çeşitli açılışlar yapmak üzere eşi Hayrunnisa Gül ile birlikte geldiği Mardin'de Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Suryanice pankartlarla karşılandı.
2
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gelişinden önce Madin'in AK Parti'li Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, kentin ana caddelerine Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice, 'Sayın Cumhurbaşkanımız hoş geldiniz' yazılı pankartlar astırdı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyareti nedeniyle Mardin'de çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Valilik çevresindeki binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştirildi. Nişancılar ellerinde dürbünlerle sürekli çevreyi gözetledi.

3
Gül'ün ziyareti nedeniyle eski Mardin'in kent merkezi tamamen araç trafiğine kapatıldı. Çok sıkı önlemler alınırken, aralarında çocuklar ve çarşaflı kadınlarında bulunduğu kişiler,yeni valilik binasının açılışıın yapılacağı tören alanına alınırken, üzerleri tek tek arandı. Özel eğitimli köpekler tören alanı ve çevredeki araçlarda bomba araması yaptı.

4
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrunnisa Gül ile birlikte özel uçak 'ANA' ile saat 10.40'da Mardin Havaalanı'na indi. Gül'ü Vali Hasan Duruer, AK Parti Milletvekilleri Gönül Bekin Şahkulubey, Cüneyt Yüksel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selim Mert, Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aygün karşıladı.

5
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mardin'de restorasyonu tamamlanan tarihi valilik binasının açılışını yapmak üzere kent merkezine geldi. Gül, tören alanına gelişinde, vatndaşların alkışlarıyla karşılandı. Gül, Mardin'in yeni tarihi valilik binasının balkonundan halka seslendi.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Haber Yayın Tarihi: 25.10.2010 15:33

Son Dakika Cumhurbaşkanı Mardin'de - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeni bulgularla en güncel karşılaştırma! İşte koronavirüs, grip ve soğuk algınlığının belirtileri arasındaki farklar Ne umdu ne buldu! Çıplak fotoğraf paylaşan hakimin başı fena dertte İkinci kez yaşadığı annelik heyecanı yarım kaldı! Petek Dinçöz bebeğini kaybetti Necati Şaşmaz'ın günde 80 bardak çay içtiğini biliyor muydunuz? İşte ünlülerin bilinmeyen alışkanlıkları Kumaş maske ile ilgili korkutan gerçek: Virüsü parçalara ayırıp daha uzağa yayıyor