Son Dakika Haberleri: Dünyada Yasaklanması Gereken 12 Japon Oyuncağı

Dünyada Yasaklanması Gereken 12 Japon Oyuncağı

3 yıl önce

Japonya inkar edemeyeceğimiz kadar eşsiz bir ülke. Bir şeyin Japonya'da üretildiğini anlamak için çok uğraşmak gerekmiyor. Japon kültürü genellikle eğlenceli ve anlamlı olmasına rağmen bazen o toplumun geleneklerini bilmeyen birine tuhaf gelebiliyor. Aşağıdaki oyuncaklar kafamızı üst düzeyde karıştıran ve çocuklar için uygun olmadığını düşündüğümüz Japon oyuncaklarından sadece 12 tanesi…

1
Mikrodalgadaki Bebek
Mikrodalgadaki Bebek
Bunun hakkında ne diyeceğimizi bilmiyoruz. Listedekilerin hepsine baksak da bu oyuncak en acayip, tiksinç ve rahatsız eden ‘oyuncak' olmayı başarıyor. Neden böyle bir şeyin var olduğundan emin değiliz ama gerçekten şaşırtıcı bir şey.
2
Öyle lanet bir oyuncak ki insanları etkilememesi mümkün değil. 3 erkek çocuk sahibi, 34 yaşındaki Ka Yang isimli kadın, 4'üncü çocuğu olan 1.5 aylık bebeği Mirabelle'yi mikrodalga fırına koydu. Bebek vücudundaki ağır yanıklar nedeniyle hayatını kaybetti. Sara hastası olduğunu söyleyen kadın ise suçunu itiraf edip, bilerek cinayet işlediğini kabul etti.
3
Ezilmiş Kedi
Ezilmiş Kedi
Ölü kedilerden konuşmaya başlamışken biraz plastik biraz lastikle yaratılan ve her çocuğun hafızasında canlı ve tiksinç bir şekilde yerini bulacak oyuncağa geçelim. Hangisi daha rahatsız edici karar veremedik, oyuncağın kendisi mi yoksa oyuncağın paketinde alt köşede bulunan çocuğun neşesi mi…
4
Barack Obama Aksiyon Figürü
Barack Obama Aksiyon Figürü
Amerika'nın eski başkanının kukla olduğunu söyleyen birçok insan bulunuyor, Japon oyuncak üreticisi 'Gamu Toys' da onları dinlemiş ve bunu gerçeğe dönüştürmüş gibi. 'Obama aksiyon figürü' değiştirilebilir birçok kafa ve el seçeneği ile satılıyor, böylece Obama'yı çeşitli silahlarla donatabiliyor ve istediğiniz belalı pozu vermesini sağlayabiliyorsunuz.
5
Kappa Tekmesi
Kappa Tekmesi
Bütün o Rus ruleti eğlencesi bunun yanında sıfır kalır! Bu silah şekilli oyuncak aslında eğer şanssız tetiği çekerseniz oyuncağın içindeki suaygırından bir tekme yiyorsunuz kafanıza. Içerisinde istediği kadar sevimli hayvan olsun Rus ruleti fikrinin çocuklara pazarlanmasın konusunda birkaç endişemiz var.
6
Peluş İnsan Pisliği
Peluş İnsan Pisliği
Biz hiçbir zaman insan dışkısını uzaktan yakından andıran bir şeye sarılma ihtiyacı hissetmedik ama hissedenler için bu peluş çift bedensel işlevleri eğlenceli hale getiriyor.
7
‘Bebeği Tıraş Et'
‘Bebeği Tıraş Et
Aramızdan kim başka bir insanı tıraş etme heyecanına karşı koyabilir ki? Tıraş edilen Japon bebeği bütün vücudundan (bacak, yüz, kaba etinden vs.) çıkan kalın ve gür kızıl kıl öbeklerine sahip olarak satılıyor. Amacı ise müşterilerine oyuncak bebeği tıraş etme ‘tatminini' vermek!
8
Ağlayan Oyuncak Bebek
Ağlayan Oyuncak Bebek
Bu oyuncağın reklamındaki heyecan verici seslendirmeyi düşünsenize bir, “Kendinizi çimdiklemenizi gerektirecek bir eğlence! Gerçek göz yaşları! Çocuğunuzun başka birinin canını yakma ihtiyacını karşılayacak bir mucize!”
9
Hamile Oyuncak Bebek
Hamile Oyuncak Bebek
Bu iğrenç oyuncak bebek, bir seri katilin sanat albümünden fırlamış gibi görünmesine rağmen Edo dönemi Japonyasında (1603- 1868) eğitici bir araç olarak kullanılmış. Kullanılan titiz detaylar ve genel görünümü onu listemizdeki en rahatsız edici oyuncaklardan yapıyor.
10
SuratBank
SuratBank
Bu kumbara yavaş ve ürpertici bir şekilde elinizden bozuk parayı yiyor ya da dalgın dalgın havayı kemiriyor, sanki sizi ve etrafınızdaki herkesi gizliden tehdit ediyormuş gibi, ığh.
11
‘H-Bouya'
‘H-Bouya
‘H-Bouya' USB ile takıldığında çalışan ve siz her ‘H' harfine bastığınızda yüzü kırmızıya dönen bir figür. Zararsız görünüyor değil mi ama ‘H' harfinin Japonya'daki bütün sapıkça ve müstehcen şeyler için bir kısaltma olarak kullanıldığını aklınızdan çıkarmayın.
12
‘Taciz Eden' Köpek USB Belleği
‘Taciz Eden Köpek USB Belleği
Ne de olsa çiftleşmek üzere olan köpeklere rastlamak hayvanseverlerin karşılaşmayı en sevdiği durum(!). Neden bunu bilgisayarınızı her kullanışınızda görmeyesiniz değil mi? Bu usb belleğin köpeği elektriklendirdiği doğru olabilir, ama galiba biraz çabuk eskiyecektir.
13
‘Tuttuki Bako'
‘Tuttuki Bako
Japonya dijital evcil hayvanlar konusu olunca kutsal bir yer, bu küçük kutu da bunun tuhaf bir örneği. ‘Tuttuki Bako' oyuncağı içerisindeki çeşitli yaratıklarla ve karakterlerle dürterek etkileşime geçebileceğiniz birçok mini oyun barındırıyor. Ayrıca alarm olarak da kullanabiyorsunuz, böylece dilerseniz sabah uyanır uyanmaz ilk yapacağınız iş kutuyu dürtmek oluyor.
Haber Yayın Tarihi: 26.04.2017 10:19 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Fotoğraftaki sakin köy, şimdilerde turistlerin en uğrak noktası! Ünlü oyuncu yat turunda eşini öpücüklere boğdu! Nükhet Duru'nun çıplak küvet pozu, sosyal medyayı salladı! İşte Türk magazin tarihinin tozlu raflarından kareler Bir zamanların en ateşli yıldızıydı, şimdi gören tanıyamıyor! Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları