Rus fenomenin doğum gününde facia! Kocasının havuza attığı kuru buzlar, kendi dahil 3 kişinin ölümüne sebep oldu - Son Dakika

Rus fenomenin doğum gününde facia! Kocasının havuza attığı kuru buzlar, kendi dahil 3 kişinin ölümüne sebep oldu

02.03.2020 09:23

Rus fenomen Ekaterina Didenko'nun, 29. yaş partisinde kocasının yaptığı sürpriz faciayla sonuçlandı. Ekaterina'ya sürpriz yapmak için havuza kuru buz döküp dumanlar çıkmasını isteyen Valentin, kendi dahil 2 kişinin zehirlenerek ölümüne sebep oldu.

1
Sıcak bir atmosfer ve unutulmaz bir görüntü yaratmak isteyen Ekaterina'nın 32 yaşındaki kocası Valentin, yüzme havuzuna 25 kg kuru buz olarak da bilinen karbondioksit buzu döktü.
2
Valentin'in arzusu, yüzme havusundan buhar çıkartarak sıcak bir atmosfer yaratmak ve sıcak su havuzu görüntüsü vermekti.
3
Kuru buzlarla dolu havuza atlayıp zehirlenen 25 yaşındaki Yuri Alferov.
4
Çektiği videoda gözyaşlarını tutamayan kadın, bir gizlilik anlaşması imzaladığını bu sebeple de olaylarla ilgili bilgi veremeyeceğini söyledi.
5
Ancak Valentin'in bu girişimi hem kendi hayatına, hem de kendisiyle birlikte havuza giren iki arkadaşının yaşantısına mal oldu. Parti davetlilerinden Natalia Monakova ve Yuri Alferov olay yerinde yaşamını yitirdi. Hem Natalia hem de Yuri, 25 yaşındaydı.
6
İki çocuk annesi olan Ekaterina Didenko, özellikle ülkesi Rusya'da çok popüler olan ve sosyal medyada 1.5 milyon takipçisi bir influencer. Aynı zamanda eczacı olan Didenko, sosyal medya hesabında ecza dolaplarını daha yalın ve daha etkili tutma konusunda tavsiyelerde bulunurken, kendi hayatından anlar da paylaşıyor.
7
İki gencin de zehirli gazı soluduktan sonra ciğerlerinde oluşan akciğer ödemi nedeniyle hayatını kaybettiği duyuruldu. Doğum günü sahibi Ekaterina, eşi Valentin Didenko ve gazı soluyan davetliler, olay yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesine alınan 2 çocuk annesi Ekaterina ile ilgili "öldü" haberleri yayıldı ancak bu bilgi kısa sürede yalanlandı. Hastanedeki Ekaterina'ya yaşamını yitiren arkadaşları ve kocasının durumuyla ilgili hemen bilgi verilmedi.
8
Ekaterina, takipçileri için bir video paylaşarak, kocasının da kendisi gibi yoğun bakımda olduğunu söyledi. Daha sonra Valentin'in hayatını kaybettiği bilgisi genç kadına verildi. Yeni bir video paylaşan Ekaterina, "Valya artık aramızda değil. Natalia ve Yuri de öyle..." diyerek sözlerine başladı.
9
Ekaterina'nın paylaştğı bazı videolarda ise küçük kızı ile birlikte kimyasal deneyler yaptığı görülüyor.
10
"Kızıma ne diyeceğimi, ne cevap vereceğimi bilemiyorum" diyen Ekaterina, "Kızım bana neden ağladığımı soruyor" diye konuştu.
11
BBC'nin aktardığına göre bazı konuklar saunadan çıktıktan sonra havuzun çok sıcak olduğu konusunda şikayet etti ve suya kuru buz döktü. Durumdan haberdar olmayan bazı konuklar suya girdikten sonra boğulmaya ve bilincini kaybetmeye başladı. Karbondioksitin katılaştırılmış hali olan kuru buz, düzgün havalandırma sistemi olmayan yerlerde tehlikeye sebep olabiliyor. Çünkü bu gibi durumlarda insanlar tehlikeli derecede gaza maruz kalıyor.
12
Instagram'ın sevilen yüzü, Rus influencer Ekaterina Didenko, 29'uncu yaş gününü ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte doğum gününü kutlamaya hazırlanıyordu. Ekaterina Didenko ve eşi Valentin Didenko, genç kadının yaş günü partisi için yakın arkadaşlarını evlerine davet etti. Ancak başlarına gelecek felaketten habersizdiler.
13
Rusya Soruşturma Komitesi, korkunç olayla ilgili "ihmal nedeniyle ölüme sebebiyet verme" gerekçesiyle bir ceza davasının açıldığını doğruladı. Hayatını kaybeden üç kişinin ölüm nedeninin ilk belirlemelere göre mekanik asfiksi olduğu ve nefes yollarının zehirli gaz nedeniyle tıkandığı bildirildi. Üç kurban da olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından havuzun içerisinde bulundu.
14
15
"Dün ağlamadım bugün patladım. Gerçek olduğuna inananamıyorum, kabus gibi. Nastya bu sabah uyandı ve 'babam nerede?' diye sordu. Ne diyeceğimi bilemiyorum." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Rus fenomenin doğum gününde facia! Kocasının havuza attığı kuru buzlar, kendi dahil 3 kişinin ölümüne sebep oldu - Son Dakika


YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement