Emekli Albay 17 Gün Önceden Darbeyi Mahkeme Savunmasında Belirtmiş - Son Dakika

Emekli Albay 17 Gün Önceden Darbeyi Mahkeme Savunmasında Belirtmiş

21.07.2016 17:28
Emekli Albay 17 Gün Önceden Darbeyi Mahkeme Savunmasında Belirtmiş, System.String[]

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişiminin 17 gün önceden zirve Yayınevi davasında Emekli Albay Mehmet Ülger tarafından mahkemeye sunulan savunma dilekçesinde belirtiliği ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişiminin 17 gün önceden zirve Yayınevi davasında Emekli Albay Mehmet Ülger tarafından mahkemeye sunulan savunma dilekçesinde belirtiliği ortaya çıktı. Emekli Albay Ülger, "Darbe yapacak subaylar FETÖ yapısı içinde" demiş.

Zirve Yayınevi Davasının örgüt kapsamında sanığı olan ve son mütalaada hakkında beraat istenen Malatya İl Jandarma eski komutanı Kurmay Albay Mehmet Ülger'in 28 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşen davanın 114. duruşmasında mahkemeye savunmasına ek olarak sunduğu 17 sayfalık dilekçesindeki 8. sayfada yer alan bazı ifadeler dikkat çekti.

"FETÖ YAPISI DIŞINDA ABD'YE SEMPATİ DUYAN SUBAY YOKTUR"

Türkiye'de artık darbe geçmişe göre ABD'ye sempati duyan subay sayısının yok denecek kadar az olduğu, ancak FETÖ yapısı içinde bulunan subayların ABD'ye sempati duyduğunu belirten Emekli Albay Ülger şu ifadeleri kaydediyor, "Bu güne kadar tüm darbelerin arkasında ABD ve onun istihbarat teşkilatı CIA olmuştur. Fetullahcı Terör örgütünün lideri de bugün CIA'nin koruması altında bulunmaktadır. Geçmişe göre bugün Fetullahcı yapı dışında ABD'ye sempati duyan subay sayısı yok denecek kadar azdır. "

"SAVUNMA SANAYİNE YÖNELİK YERLİ PROJELER RAHATSIZLIK VERİYOR"

Emekli Albay Ülger mahkemeye verdiği dilekçesinde, Türkiye'nin bağımsız ekonomik. Siyasi ve askeri bakımdan politikalar izlemesinin başta ABD olmak üzere Batı'yı rahatsız etmiş olduğunu da belirterek, darbe ifadelerinin ardından şunları kaydediyor, " Türkiye Cumhuriyeti devleti geçmişe göre bugün ekonomik, siyasi ve askeri bakımdan daha bağımsız politika izlemeye başlamıştır. Özellikle Kuzey Irak petrollerinin Türkiye üzerinden dünya pazarlarına arz edilmesi ve parasının JP Morgan yerine Halk bankasına yatırılması, kendi savunma sanayini güçlendirici projelere yönelmesi başta olmak üzere bu ve benzeri politikalar da başta ABD olmak üzere Batılı güçleri rahatsız etmiştir."

ERDOĞAN'A 47 SAYFALIK RAPOR GÖNDERMİŞ Bu arada, Emekli Albay Mehmet Ülger'in 16 Haziran 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a TSK içindeki FETÖ yapılanmasını da anlatmış olduğu 47 sayfadan oluşan bir raporu iadeyi-taahhütlü olarak gönderdiği, ancak dosyanın Erdoğan'a ulaştığına dair kendisine her hangi bir posta alıntısının gelmediği de öğrenildi.

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Emekli Albay 17 Gün Önceden Darbeyi Mahkeme Savunmasında Belirtmiş - Son Dakika


Son Dakika

Merak edilen Avrupa rotası belli oldu! İşte temsilcilerimizin oynayacağı elemeler Merak edilen Avrupa rotası belli oldu! İşte temsilcilerimizin oynayacağı elemeler Satın aldığı otomobillerini bir kere bile kullanmayan vatandaştan ilginç vasiyet: Ben ölünce çocuklarım da aynısını yapmazsa mezarıma gelmesinler Satın aldığı otomobillerini bir kere bile kullanmayan vatandaştan ilginç vasiyet: Ben ölünce çocuklarım da aynısını yapmazsa mezarıma gelmesinler Son anket sonuçları yayınlandı! İşte Türkiye'de en beğenilen siyasi parti lideri Son anket sonuçları yayınlandı! İşte Türkiye'de en beğenilen siyasi parti lideri Kariyerinde sona yaklaşan Belhanda'ya piyango vurdu! Arabistan'dan gelen teklif reddedilecek gibi değil Kariyerinde sona yaklaşan Belhanda'ya piyango vurdu! Arabistan'dan gelen teklif reddedilecek gibi değil İrem Derici yaza hazır! Bikinisini giyip ayna karşısına geçti İrem Derici yaza hazır! Bikinisini giyip ayna karşısına geçti Ziraat Türkiye Kupası final maçında Antalyaspor'u 2-0 yenen Beşiktaş şampiyon oldu Ziraat Türkiye Kupası final maçında Antalyaspor'u 2-0 yenen Beşiktaş şampiyon oldu Son Dakika: 40 yaş üzerindeki tüm branş öğretmenler aşılanmaya başlıyor Son Dakika: 40 yaş üzerindeki tüm branş öğretmenler aşılanmaya başlıyor Araç ve konut dolandırıcılığına fırsat verilmeyecek: Tüzel bilirkişi uygulamasına geçiliyor! Araç ve konut dolandırıcılığına fırsat verilmeyecek: Tüzel bilirkişi uygulamasına geçiliyor!
Advertisement