Son Dakika Haberleri: Trafik Kazasında Ölen 4 Öğretmen, Görev Yaptıkları Okulda Anıldı

Trafik Kazasında Ölen 4 Öğretmen, Görev Yaptıkları Okulda Anıldı

6 yıl önce

Batman - Diyarbakır karayolunda trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden 4 öğretmen için görev yaptıkları Akbaş köyünde anma töreni düzenlendi.

Trafik Kazasında Ölen 4 Öğretmen, Görev Yaptıkları Okulda Anıldı, System.String[]
Batman - Diyarbakır karayolunda trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden 4 öğretmen için görev yaptıkları Akbaş köyünde anma töreni düzenlendi. Törende öğrenciler, veliler ve meslektaşları gözyaşlarına boğuldu. Akbaş köyü İlköğretim Okulu, öğretmenlerin fotoğraflarıyla süslendi. Sınıf öğretmen Bismilli Ahmet Çetin'in annesi oğlunun sınıfına girerek sınıf dolabına sarılarak Kürtçe ağıtlar yaktı.Okulların açıldığı gün öğretmenlerin görev yaptıkları Akbaş köyü İlköğretim Okulu'nda öğretmenler için tören düzenlendi. Törene Bismil Kaymakamı Harun Başbüyük, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet  Kemal Yılmaz, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Okul bahçesinde düzenlenen anma töreninde hayatını kaybeden öğretmenlerin biyografileri okundu ve yaptığı çalışmalar anlatıldı. Öğretmenlerin yaşam öykülerini dinleyen öğrenciler gözyaşlarına boğuldu.Öğrenciler hayatını kaybeden öğretmenleri için şiirler okudu. Öğretmen arkadaşları ise meslektaşlarını anlatırken duygulu anlar yaşadı. Anma töreninde öğretmen Ahmet Çetin'in annesi Lami Çetin ve Nişanlısı Eda Çetin de hazır bulundu.Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Akbaş köyünde görevli öğretmenler, cuma günü ders bitimi sonrasında Bismil ilçesine doğru yola çıkmış, Batman-Diyarbakır karayolu Sinan köyü mevkiindeki trafik kazası geçirmişti. Kazada öğretmenler İhsan Bitki, Hasan Ortaç ve Halime Kadıkmak olay yerinde, ağır yaralanan Ahmet Çetin ise  Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.

Kimliklerde Yeni Dönem! Artık Çocuğa En Fazla 3 İsim Konulabilecek Sinem Kobal, Yeni Dizisinin İlk Bölümünde Çırılçıplak Banyoya Girdi
Estetik Yaptıran Yasemin Özilhan'ın, Doktorlar'daki Halinden Eser Yok