Yangına Müdahale Etmek İsteyen İtfaiye Aracı, Çelik Bariyer Kurbanı Oldu(Özel) - Son Dakika

Yangına Müdahale Etmek İsteyen İtfaiye Aracı, Çelik Bariyer Kurbanı Oldu(Özel)

9 yıl önce

Beyoğlu'nda, tarihi bir binada çıkan yangına gitmeye çalışan itfaiye aracı, İstiklal Caddesi girişindeki hidrolik demir bariyerin kalkması sonucunda kaza yaptı.

Yangına Müdahale Etmek İsteyen İtfaiye Aracı, Çelik Bariyer Kurbanı Oldu(Özel), System.String[]

Beyoğlu'nda, tarihi bir binada çıkan yangına gitmeye çalışan itfaiye aracı, İstiklal Caddesi girişindeki hidrolik demir bariyerin kalkması sonucunda kaza yaptı. Kameraların kaydettiği kazada itfaiye aracının yağ deposu patladı. Kaza sırasında 2 itfaiye eri hafif şekilde yaralandı. Demir bariyerler ve dar sokaklar nedeniyle itfaiye ekipleri uzun süre yangın yerine ulaşamadı. İtfaiye üst sokaktan hortumla su çekerek yangına müdahale edebildi.


Yangın İstiklal Caddesi Tel Sokak 4 numarada tarihi tiyatro salonunun da bulunduğu binada çıktı. Tarihi binadan çıkan dumanları gören vatandaşlar hemen itfaiyeye haber verdi. Beyoğlu İtfaiyesi ihbarı alır almaz hareket etti. İstiklal Caddesi girişine gelen itfaiye ekipleri hidrolik demir bariyerler nedeniyle ilerleyemedi. Telsizle yardım isteyen itfaiye ekipleri belediyeden bariyerlerin indirilmesini istedi. Bir süre beklemek zorunda kalan itfaiye erleri bariyerlerin inmesinin ardından tekrar hareket etti. İtfaiye aracının geçtiği sırada bariyerler yeniden kalktı. Yeniden kalkan bariyerler, hızlı bir şekilde ilerleyen itfaiye aracının yağ deposunu patlattı.


Büyük bir gürültü ile patlamanın ardından itfaiye aracı büyük hasar gördü. Kaza sırasında iki itfaiye eri hafif şekilde yaralandı.


Patlama sırasında araçtaki yağ caddeye saçıldı. İtfaiye erlerine ilk müdahale arkadaşları tarafından yapıldı.


Bariyerlerin yeniden kapanması ve kaza nedeniyle yangın da her dakika büyüdü. Olay yerine ulaşan küçük bir itfaiye aracı ise köpüğünün bitmesi neticesinde uzun süre su gelmesini bekledi. Sokağa girmeyi başaran bir itfaiye aracı, bu kez sokağın darlığı nedeniyle ilerleyemedi. Bunun üzerine hortumlarla olay yerindeki araca su takviyesi yapılarak müdahale başladı.


Yaklaşık yarım saatin ardından itfaiye yangına müdahale edebildi. Tarihi binada yılbaşı nedeniyle dükkanların kapalı olması itfaiyecilere ayrı bir zorluk çıkardı. Yangının merkezine ulaşamayan itfaiye erleri bazı kapıları kırmak zorunda kaldı. Uzun çabalar sonucunda yangın söndürülebildi.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 02:59 Kaynak: CHASon Dakika

Memurların mesai saati değişiyor! Esnek çalışma modeli yolda
Yasak Elma'da Halit ve Leyla'nın aşk yaşaması izleyiciyi çileden çıkardı Canlı yayında CHP'li vekilin sözleri Ahmet Hakan'ı kızdırdı: Bağlamayın bu adamı

Son Dakika Haberleri