Son Dakika Haberleri: Yıldırım Koleji'nin Satranç Başarısı

Yıldırım Koleji'nin Satranç Başarısı

8 yıl önce

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Özel Yıldırım Koleji öğrencileri, 2011-2012 Küçükler Satranç İl Birinciliği Turnuvası'nı il birincisi olarak tamamladı.

Yıldırım Koleji'nin Satranç Başarısı, System.String[]
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Özel Yıldırım Koleji öğrencileri, 2011-2012 Küçükler Satranç İl Birinciliği Turnuvası'nı il birincisi olarak tamamladı. 118 öğrenci arasından alınan bu başarı okul idaresi ve veliler tarafından da büyük sevinçle karşılandı.

Ereğli Yıldırım Koleji öğrencileri, 2011-2012 Zonguldak Karaelmas Can Polat Pamay Spor Salonunda gerçekleştirilen Zonguldak Küçükler Satranç Turnuvası'ndan il birinciliği ile ayrıldı. 42 okul ve 118 öğrencinin katıldığı, büyük çekişme içerisinde geçen karşılaşmalarda, yaş gruplarına göre düzenlenen turnuvada Yıldırım Koleji öğrencilerinden 9 yaşlarda Serhan Berat Özdemir ve 8 yaşlarda yarışan Batuhan Tuna birinci olurken, 7 yaş kategorisinde ise Enes Aydoğan ikinci oldu.

Satranç öğretmeni Barış Bahadır Turnuva ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında'k Yıldırım Koleji olarak öğrencilerimizi anasınıfından itibaren satranç ile tanıştırıyoruz. Planlı çalışmalarımız sonucunda başarılar kendiliğinden geliyor. Hedefimiz Antalya'da yapılacak olan Türkiye şampiyonasında güzel dereceler elde etmektir. Tüm öğrencilerimi, göstermiş oldukları başarıdan dolayı gözlerinden öpüyorum." diye konuştu.

İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Sarısoy ise konuşmasında "Özel Yıldırım Koleji İlköğretim okulu olarak öğrencilerimize Zenginleştirilmiş Eğitim Programı kapsamında satranç dersi veriyoruz. Verilen bu dersin de meyvelerini düzenlenen turnuvalarda almaya başladık. Bundan sonra ki hedefimiz de Türkiye şampiyonasında iyi bir derece alarak okulumuzu temsil etmek." dedi.

YORUMLAR


Askere Gidemeyeceğini Öğrenen Genç, İntihar Girişiminde Bulundu Halkbank, 22 Bin TL Maaş Alan Milletvekillerine 10 Bin TL Promosyon Ödemesi Yaptı

Son Dakika! Erdoğan'la Görüşen ABD'li Senatör'den YPG Açıklaması: PKK'nın Politik Koludur