'Gladyatör'den 'Çanakkale' Göndermesi - Son Dakika

'Gladyatör'den 'Çanakkale' Göndermesi

22.05.2013 19:04

1
Gladyatör filmiyle bütün dünyanın beğenisini kazanan Avustralyalı aktör Russell Crowe, lüks yatıyla gezdiği Yunan adalarından sonra Çanakkale'ye geldi. Gelibolu açıklarındayken Türk sahillerini öven Oscarlı aktör, Birinci Dünya Savaşı'nda ölen atalarını da anarak, "1915'te olsak, son bir saattir Türk silahlarının seslerini duyardık" dedi.
2
49 yaşındaki Crowe, Mikanos tatilinin ardından öğle saatlerinde Çanakkale’ye geldi.
3
Barbados bayraklı ’Latiko’ adlı süper lüks yatıyla Çanakkale Kordonboyu’ndaki yat limanının açığında demir atan ünlü aktör ve beraberindekilerin, öğleden sonra karaya çıkarak Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki Anzak koyu ile Avustralya ve Yeni Zelanda anıt ve mezarlıkları ziyaret etmesi bekleniyor. Crowe’un geceyi yatta geçireceği ve yarın İstanbul’a gideceği öğrenildi.
4
Crowe, Twitter'dan son 24 saat içinde paylaştığı mesaj ve fotoğraflarda ise önce Yunan adalarına hayran kaldığını belirtti. "Bu gezegende 49 sene yaşayıp da nasıl Yunan adalarına gelmemişim. Çok güzel. Yassou (Hoşçakal) Mikonos, geri geleceğim" diyen ünlü aktör, daha sonra da Mikanos'taki paparazzilere mesaj gönderdi.
5
"Paparazzilerin Belvedere Oteli'nin önünde beklediğini söylediler ama ben orada değilim" diye tweet atan Crowe, teknesiyle Mikanos'tan uzaklaşırken kaydettiği videoyu paylaştı.

6
Mikanos plajlarında denizin tadını çıkaran ünlü oyuncu dün gece ise "Gecenin karanlığında seyrediyoruz... Dedikleri gibi, Ege Denizi şarap koyuluğunda... Gün doğacak ve ben manevi olarak çok önemli bir yerde olacağım" diye tweet attı.
7
Bu sabah saatlerinde Gelibolu açıklarına ulaşan Crowe, paylaştığı bir fotoğrafla birlikte, "Gelibolu yarımadasının üzerinde güneş doğarken" ifadesini kullandı.
8
Avustralyalı aktör, hemen ardından ise Birinci Dünya Savaşı'nda ölen Anzaklara gönderme yaparak, "1915'te olsak, son bir saattir Türk silahlarının seslerini duyardık. Lest we forget (Unutmayalım diye)" dedi.
9
Crowe, son tweet'inde ise "Türk sahilleri çok güzel" ifadesini kullandı.
10
11
12
13
İşte Russell Crowe'un Twitter hesabından paylaştığı fotoğraflar:
14
15

Son Dakika 'Gladyatör'den 'Çanakkale' Göndermesi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement