Haftanın Vizyona Giren Filmleri (19 Aralık 2014) - Son Dakika

Haftanın Vizyona Giren Filmleri (19 Aralık 2014)

19.12.2014 11:52

Bu hafta vizyona 7 yeni film girdi.

1

Karda Bir Beyaz Kuş (White Bird in a Blizzard)


Tür: Dram, Gerilim


Kat Connor, annesinin beklenmedik ve esrarengiz bir şekilde, ardında hiçbir iz bırakmadan kaybolmasıyla hayatı değişen genç bir kadındır. Eve ailenin dışına adım atınca, Katrina kendi kendine kalmış hisseder ve hayatı değişmeye başlar.


Filmin fragmanı için tıklayın.Kaynak :
2

Ve Perde (Sils Maria)


Tür: Dram


18 yaşındaki tecrübesiz bir oyuncu olan Maria Enders, MalojaSnake adlı oyundaki Sigird karakteriyle büyük bir şöhret kazanmıştır. Oyun gereği Sigird, Helena adlı orta yaşlı bir oyuncunun bunalıma girerek intiharına sebep olmaktadır. 20 yıl sonra Maria şöhretinin doruğunda bir aktristir, ancak Jo-Ann Ellis adlı genç bir aktris onun tahtını tehdit etmektedir. Sanki ona şöhret kapılarını açan oyundaki roller değişmiş, kendisi Helena olmuştur.


Filmin fragmanı için tıklayın.

3

Hayatımın Şansı (Samba)


Tür: Komedi


10 yıl önce Senegal'den Fransa'ya göç etmiş olan Samba (Omar Sy), önemsiz işlerde çalışmakta ve hayatta kalabilme mücadelesi vermektedir. Ancak en büyük problemi, kağıtlarındaki bir eksik yüzünden sınırdışı edilme tehdidiyle yüz yüze gelişidir. Alice ise (Charlotte Gainsbourg) büyük bir şirkette yöneticiyken yaşadığı psikolojik sorunlardan ötürü tedaviye başlamış ve bu kapsamda göçmen bürosunda çalışmaya başlamıştır. İkisi de hayatlarını düzlüğe çıkarabilmek için çırpınırken ikilinin yolu burada kesişir.


Filmin fragmanı için tıklayın.

4

Vay Başıma Gelenler 2,5


Tür: Komedi


2013'te gösterime giren Vay Başıma Gelenler filminin devam filmi, bugün vizyondaki yerini aldı.


Hayatını karın tokluğuna rol aldığı erotik filmlerle geçindiren Kerim'in en yakın arkadaşı Basit dışında pek kimsesi yoktur. Çaresizlikle sürüp giden hayatları, Kerim'in varlığından bile haberdar olmadığı babasının ortaya çıkmasıyla kökünden değişir.


Filmin fragmanı için tıklayın.

5

Çapkın Profesör (The Rewrite) Tür: Komedi, Romantik Film, Oscar kazanmış çok başarılı ancak kariyeri düşüşe geçen bir senaryo yazarının, Hollywood'dan ayrılıp ABD'nin öbür ucuna gittikten sonra bir üniversitede ders vermeye başlaması ve burada öğrencisi olan boşanmış bir kadından hoşlanmasını konu alıyor.

6

Gittiler 'Sair ve Meçhul' (Gittiler)


Tür: Dram


Film, yukarı Mezopotamya’nın kadim halklarından Süryanilerin yaşadığı Aynvert (Gülgöze) köyünün muhtarı ve çocukları üzerinden, gitmek ve dönmek sancılarını işliyor. Bölgede şiddet hüküm sürdüğü zamanlar, köyün neredeyse tamamı topraklarını, hatta ülkelerini terk eder. Ancak Muhtar, yaşadığı baskılara rağmen köyünü bırakıp gitmez.


Filmin fragmanı için tıklayın.

7

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (The Hobbit: The Battle of The Five Armies)


Tür: Fantastik, Macera


Hobbit serisinin üçüncü ve son filmi vizyondaki yerini aldı.


Bu filmde Bilbo Baggins'in heyecan dolu macerası sona erecek.Bilbo ve cüceler, Erebor ve hazinesine kavuşmaya çalışacak. Ancak Sauron, Orkları'yla ve diğer tüm gücüyle Lonely Mountain'a saldıracaktır.


Filmin fragmanı için tıklayın.

YORUMLAR
500

Son Dakika Haftanın Vizyona Giren Filmleri (19 Aralık 2014) - Son Dakika


Advertisement