Çanakkale Valisi Elektrik Hattı Geçecek Köylülerle Görüştü - Son Dakika

Çanakkale Valisi Elektrik Hattı Geçecek Köylülerle Görüştü

6 yıl önce

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, meyve bahçelerinden enerji hattı geçecek köylülerle biraraya geldi.

Çanakkale Valisi Elektrik Hattı Geçecek Köylülerle Görüştü, System.String[]

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, meyve bahçelerinden enerji hattı geçecek köylülerle biraraya geldi. Türkiye Elektrik Iletim A.Ş. tarafından yapılan proje kapsamında, Balıkesir'in Bandırma ilçesi üzerinden Çanakkale'nin Biga ve Lapseki ilçelerine ulaşacak hattın, Yeniceköy'de meyve bahçelerinin bulunduğu alanın üzerinden geçecek olmasına tepki gösteren köylülerle görüşüp sıkıntılarını dinledi.

Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Lapseki Kaymakamı Ismail Ayhan Tavlı, Belediye Başkanı M.Gani Ekim, Il Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Enver Aydın, Il Müftüsü Ibrahim Öcüt, Il Genel Meclisi Üyesi Eyüp Yılmaz, Özel Kalem Müdürü Mustafa Tan ve ilgili daire müdürleriyle birlikte elektrik direklerinin geçeceği alanda inceleme yapan Vali Çınar, daha sonra köy kahvehanesinde Muhtar Ali Balta ve diğer vatandaşlarla sohbet etti. Çınar, vatandaşların emek verip ürettiği ürünlerin Türkiye'de birinci sırada olduğunu belirterek, "Toprak da ürün de çok kıymetli. Konuyu ilgili birimlerle sürekli görüşüyoruz. Sizleri köy muhtarı ve üç dört kişilik bir heyetle makamıma bekliyorum. Gelin, ilgili daire müdürleriyle beraber çözümü birlikte arayalım. Yapılacak ne varsa birlikte yapalım." dedi.

Oradan Dumanlı köyüne geçen Vali Ahmet Çınar ve beraberindeki heyet, Muhtar Adem Turgut ve diğer vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sıkıntılarını dinledi.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2014 02:10 Kaynak: CİHANSon Dakika

Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren tayin kararı
Tarladan ürün aldı, parasını sulama borusuna sıkıştırıp gitti Şırıngalı çikolata yüzünden hayatını kaybeden Mert'e ilk müdahaleyi yapan doktor: Boğazında bir cismin takılı olduğu söylenmedi