Hollanda'da Eyalet Meclisindeki Türk Kökenli Vekil Mustafa Bal Görevine Başladı - Son Dakika

Hollanda'da Eyalet Meclisindeki Türk Kökenli Vekil Mustafa Bal Görevine Başladı

11.01.2012 19:12
Hollanda'da Eyalet Meclisindeki Türk Kökenli Vekil Mustafa Bal Görevine Başladı, System.String[]

Hollanda'nın Güney Hollanda Eyaletinde Hristiyan Demokratlar Birliği'nden (CDA) boşalan bir üyenin ardından Güney Hollanda Eyalet Meclis üyeliğine getirilen Türk kökenli Mustafa Bal yemin ederek görevine başladı.

Hollanda'nın Güney Hollanda Eyaletinde Hristiyan Demokratlar Birliği'nden (CDA) boşalan bir üyenin ardından Güney Hollanda Eyalet Meclis üyeliğine getirilen Türk kökenli Mustafa Bal yemin ederek görevine başladı. Güney Hollanda Eyalet Valisi Jan Franssen, CDA Eyalet Meclis Üyesi Mustafa Bal'ın meclis üyeliğini kabul ederek kendisini tebrik etti.

Mustafa Bal tören sonrasında yemin dererek göreve başlamasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Bal "Bundan sora hem Hollanda Kraliyet ordusunda, hem de siyasette aktif olacağım. Çevre ve ulaştırma komisyonlarında görev yapacağım. Siyasette ilerlemeye çalışacağım. Kendim aynı zamanda Hollanda Ordusunda askeri sendika başkanıyım. İleride Hollanda Parlamentosun da milletvekili olarak görev yapmak istiyorum." dedi.

Türk kökenli seçmenleri de unutmayacağını belirten Mustafa Bal, "Partim Müslüman kökenli biri olarak beni kabullendi. İbadetlerimi hem Hollanda Kraliyet Ordusu'nda, hem de Hıristiyan Demokratlar Birliği Partisi içinde rahatlıkla yapabiliyorum." diye konuştu.

2 Mart 2011 tarihinde Hollanda'nın en büyük eyaletinden bir olan Güney Hollanda Eyaletinde CDA'dan 9'uncu sıradan aday gösterilen ve seçilemeyen Mustafa Bal, aynı partiden olan bir meslektaşından boşalması sonucu meclis üyeliğine getirildi.

Hollanda'da Eyalet Meclisindeki Türk Kökenli Vekil Mustafa Bal Görevine Başladı
Hollanda'da Eyalet Meclisindeki Türk Kökenli Vekil Mustafa Bal Görevine Başladı
Hollanda'da Eyalet Meclisindeki Türk Kökenli Vekil Mustafa Bal Görevine Başladı
Hollanda'da Eyalet Meclisindeki Türk Kökenli Vekil Mustafa Bal Görevine Başladı

Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Hollanda'da Eyalet Meclisindeki Türk Kökenli Vekil Mustafa Bal Görevine Başladı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Konya'da aynı aileden 7 kişinin öldürüldüğü katliamın görüntüleri ortaya çıktı 15:37 Konya'da aynı aileden 7 kişinin öldürüldüğü katliamın görüntüleri ortaya çıktı Son Dakika: Manavgat'taki orman yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi 15:17 Son Dakika: Manavgat'taki orman yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu 14:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu
Kayıp olarak aranan 2 çocuk babası, yanında ekmek bıçağıyla ölü bulundu 13:59 Kayıp olarak aranan 2 çocuk babası, yanında ekmek bıçağıyla ölü bulundu Bir yangın da Hatay'da! Alevlere evlere sıçradı, ekipler alevleri kontrol altına aldı 13:34 Bir yangın da Hatay'da! Alevlere evlere sıçradı, ekipler alevleri kontrol altına aldı Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu 13:22 Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu
Bu illerde oturanlar dikkat! Meteoroloji harita paylaştı, termometreler 43 dereceyi gösterecek 13:03 Bu illerde oturanlar dikkat! Meteoroloji harita paylaştı, termometreler 43 dereceyi gösterecek Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı 12:13 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı
Advertisement