Son Dakika Haberleri: Muğla İl Genel Meclisi Fransa'yı Kınadı

Muğla İl Genel Meclisi Fransa'yı Kınadı

7 yıl önce

Muğla İl Genel Meclisi Tarım Hayvancılık ve Orman Komisyonu'nun Fransa'ya yapacağı inceleme gezisi oybirliğiyle iptal edildi.

Muğla İl Genel Meclisi Fransa'yı Kınadı, System.String[]
Muğla İl Genel Meclisi Tarım Hayvancılık ve Orman Komisyonu'nun Fransa'ya yapacağı inceleme gezisi oybirliğiyle iptal edildi. Fransa'nın Türkiye'ye yönelik tutumunu eleştiren İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, "Bu yanlışın Fransız yöneticileriyle sınırlı kalması en büyük dileğimizdir." dedi.

MHP, CHP ve AK Parti gruplarının, "Daha önce Fransa Ulusal Meclisi'nin, ulusumuzu derinden yaralayan son aldığı karar nedeniyle 08.12.2011 tarih ve 417 sayılı alınan Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyonu'nun Fransa'ya yapacağı inceleme gezisi kararının kaldırılması için gündem maddesi oluşturulmasını arz ederiz." şeklindeki ortak önergesi gündeme alındı. Toplantıda konuşan CHP Grup BaşkanVekili Dursun Kaplan, "10 Ağustos 1920'de Ermenistan'ı tanımışız. Soykırım yapan bir ülke, vatandaşlarını soykırıma tâbi tuttuğu bir devleti tanır mı? Olay Ermenistan-Türkiye meselesi değil, Türkiye-Fransa meselesidir. Fransa'ya sadece bugün değil, hiç gidilmemelidir." dedi. AK Parti Grup Başkan Vekili Çağrı Alper, "Türkiye, son zamanlarda bölgemizde ve dünyada yükselen bir değer. Bundan rahatsız olanlar var. Fransa'nın, Türkiye'ye karşı derinlerde yatan kin ve nefreti var. Fransa'nın yaptığını yapan başka ülkeler de çıkabilir. Bu bizi yıldırmaz." şeklinde konuştu. MHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tutal da, "Olay siyasidir. Fransa'yı kınıyoruz. Bu tepkilerimizin Fransa Senatosu'nda dikkate alınmasını umuyorum."18 Liraya Aldı, 10 Bin Liraya Bile Satmıyor! Bisikletine Yaptıklarını Görenler Hayrete Düşüyor Ortadoğu'dan Yoğun Talep Var! Yalova'daki Bu Otelde Bir Gece Kalmak İçin 134 Bin TL Ödüyorlar

Türkiye'nin Operasyonları Sonrası Köşeye Sıkışan YPG, Esad'dan Yardım İstedi