Vali Cerrah: Biz Kurtulmadık, Fransa Osmaniye'den Kaçtı - Son Dakika

Vali Cerrah: Biz Kurtulmadık, Fransa Osmaniye'den Kaçtı

02.01.2012 14:02
Vali Cerrah: Biz Kurtulmadık, Fransa Osmaniye'den Kaçtı, System.String[]

Vali Celalettin Cerrah, 7 Ocak gününün kurtuluş yıl dönümü değil, Fransızların Osmaniye'den kaçtığı gün olduğunu söyledi.

Vali Celalettin Cerrah, 7 Ocak gününün kurtuluş yıl dönümü değil, Fransızların Osmaniye'den kaçtığı gün olduğunu söyledi.

Kentin düşman işgalinden kuruluş etkinleri çerçevesinde düzenlenen Mutlu Çocuk Trafik Eğitim Parkının Emniyet Müdürlüğüne teslim programında konuşan Vali Cerrah Fransa'ya sert tepki gösterdi.

7 Ocak tarihinin Fransızların Osmaniyeden kovulduğu gün olduğunu kaydeden Vali Cerrah, "Biz kurtulmadık, onlar bizden kaçtılar" dedi.

Ermeni çeteleri ile Çukurova ve Osmaniye'de katliam yapan Fransızların aynı tarihi şimdi tecelli ettirmeye çalıştığına dikkat çeken Cerrah, Fransa'nın bu sefer ise Ermenilerle hareket edip aslı olmayan bir tezi meclislerinden geçirdiğini söyledi.

Vali Cerrah, "Buradan hep birlikte haykırıyoruz; Osmaniyeli kesinlikle Ermenilere katliam yapmamıştır. Ceza veriyorlarsa buyursunlar cezalandırsınlar. Avrupa'nın her yerinde bunu haykırabiliriz. Onlar tarihin sayfalarından tarihi incelemekten korkuyorlar. Kendi kafalarına göre 3-5 milletvekili bir araya geliyor Türklerin Ermenilere katliam yaptığının yasasını ve katliam yapmamıştır diyenleri de suçludur diye ilan ediyorlar. Esas suçlu kendileridir. Bunu göstermemek için de bu tipte bir takım tasarıları meclisten geçiriyorlar. Tarih hiçbir zaman yalan söylemez. Lütfen tekrardan tüm Avrupa tarih sayfalarını bir kez daha incelesin. Biz büyük Türk milletiyiz. Hiçbir şeyden korkmayız. Yeri geldiği zaman her zamanda bunun cevabını vermeye hazırız." ifadelerini kullandı.

Vali Cerrah: Biz Kurtulmadık, Fransa Osmaniye'den Kaçtı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Vali Cerrah: Biz Kurtulmadık, Fransa Osmaniye'den Kaçtı - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı