Son Dakika Haberleri: Vali Cerrah: Biz Kurtulmadık, Fransa Osmaniye'den Kaçtı

Vali Cerrah: Biz Kurtulmadık, Fransa Osmaniye'den Kaçtı

8 yıl önce

Vali Celalettin Cerrah, 7 Ocak gününün kurtuluş yıl dönümü değil, Fransızların Osmaniye'den kaçtığı gün olduğunu söyledi.

Vali Cerrah: Biz Kurtulmadık, Fransa Osmaniye'den Kaçtı, System.String[]

Vali Celalettin Cerrah, 7 Ocak gününün kurtuluş yıl dönümü değil, Fransızların Osmaniye'den kaçtığı gün olduğunu söyledi.


Kentin düşman işgalinden kuruluş etkinleri çerçevesinde düzenlenen Mutlu Çocuk Trafik Eğitim Parkının Emniyet Müdürlüğüne teslim programında konuşan Vali Cerrah Fransa'ya sert tepki gösterdi.


7 Ocak tarihinin Fransızların Osmaniyeden kovulduğu gün olduğunu kaydeden Vali Cerrah, "Biz kurtulmadık, onlar bizden kaçtılar" dedi.


Ermeni çeteleri ile Çukurova ve Osmaniye'de katliam yapan Fransızların aynı tarihi şimdi tecelli ettirmeye çalıştığına dikkat çeken Cerrah, Fransa'nın bu sefer ise Ermenilerle hareket edip aslı olmayan bir tezi meclislerinden geçirdiğini söyledi.


Vali Cerrah, "Buradan hep birlikte haykırıyoruz; Osmaniyeli kesinlikle Ermenilere katliam yapmamıştır. Ceza veriyorlarsa buyursunlar cezalandırsınlar. Avrupa'nın her yerinde bunu haykırabiliriz. Onlar tarihin sayfalarından tarihi incelemekten korkuyorlar. Kendi kafalarına göre 3-5 milletvekili bir araya geliyor Türklerin Ermenilere katliam yaptığının yasasını ve katliam yapmamıştır diyenleri de suçludur diye ilan ediyorlar. Esas suçlu kendileridir. Bunu göstermemek için de bu tipte bir takım tasarıları meclisten geçiriyorlar. Tarih hiçbir zaman yalan söylemez. Lütfen tekrardan tüm Avrupa tarih sayfalarını bir kez daha incelesin. Biz büyük Türk milletiyiz. Hiçbir şeyden korkmayız. Yeri geldiği zaman her zamanda bunun cevabını vermeye hazırız." ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:02 Kaynak: CHAEczanede şaşkınlık veren olay! Eline aldığı uyuşturucu etkili ilacı aniden yuttu
MAK araştırma son anketi açıkladı: Meclis'te yer alan partilerin oy oranlarında büyük düşüş var Eşini vahşice öldüren koca konuştu, duruşma salonu buz kesti: Kıyma makinesine atarak parçaladım