Time Dergisi, Suriye'deki İnfaz Görüntülerini Yayınladı - Son Dakika

Time Dergisi, Suriye'deki İnfaz Görüntülerini Yayınladı

14.09.2013 12:13

Amerikan Time ve Paris Match dergileri, Suriye'de gerçekleştirilen korkunç infazlara dair görüntüler yayınladı.

1
Time ve Paris Match dergileri, Suriye'de Türkiye sınırı yakınında gerçekleştirilen korkunç infazlara dair görüntüler yayınladı.
2
İsmi açıklanmayan serbest muhabir, Halep'teki Kefergan kasabasında 31 Ağustos'ta çektiği görüntüleri TIME'a verdi.
3
Kareler, yargısız infazların yaşandığı Somali'yi anımsattı.
4
Time Dergisi, dehşet verici görüntü ve ifadelerle dolu haberine, “Tüm savaşlar acımasızdır ama, Suriye içsavaşı zalimlik konusunda her gün yeni standartlar geliştiriyor gibi.." yazdı.
5
Muhabir o dakikaları şöyle anlattı: "Adamı meydana getirdiler. Gözleri bağlıydı. O gün Halep'te fotoğraflarını çektiğim dördüncü idam gerçekleşecekti."
6
Kendimi berbat hissediyordum. Kusmak üzereydim. Gazeteci olarak bunu belgelemem gerektiğini düşündüm. Halk tezahürata başladı. Herkes mutluydu. Müdahale edersem beni götüreceklerini ama bu idamın yine de tamamlanacağını biliyordum.
7
"Katıksız bir zalimlik manzarası gördüm. Adam diz çöktürüldü. Suçları okundu. Elleri bağlıydı. Donmuş gibiydi. İki muhalif kulağına bir şeyler fısıldadı. Genç adam masum ve üzgün bir tavırla cevap verdi."
8
"Arapça bilmediğimden söylenenleri anlamadım. Direndi. Boğazını kestiler. Suriye'de yaşanan o an, orta çağ sahneleri gibiydi."
9
10
11
12
13
14

Son Dakika Time Dergisi, Suriye'deki İnfaz Görüntülerini Yayınladı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement