Son Dakika Haberleri: Erzincan Eski Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner, Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti

Erzincan Eski Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner, Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti

9 yıl önce

CHP'den Denizli milletvekili adayı olan Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti.

Erzincan Eski Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner, Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti, System.String[]

CHP'den Denizli milletvekili adayı olan Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti.


Ziyarette belediyeye yönelik operasyonu değerlendiren Cihaner, " Türkiye'nin AKP iktidarının yaptığı hukuk ucubesi olan özel yetkili mahkemeleri değerlendirmek lazım. Türkiye'de özel yetkili mahkemeler olduktan sonra, onların DGM'lerden aldığı bu miras devam ettiği sürece hiç kimsenin özel yaşamının ve özgürlüğünün güvencesi yoktur. Adil yargılama ilkelerinin neredeyse tamamının gözardı edildiği yargılama süreçleri, bu mahkemelerin pratiklerine egemen olmuş durumda. " dedi. Sözkonusu operasyonun 13 aydır takip edildiğini belirten Cihaner, soruşturmanın seçim öncesi bu tarz bir yöntemle ele alınmasının, yargının siyasileştiğinin göstergesi olduğunu iddia etti. Cihaner, Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonun birilerinin beklediği amacı vermeyip tam tersi bir sonuç doğuracağına, İzmir halkının sağduyusunun en iyi cevabı vereceğine inandığını kaydetti.


İlhan Cihaner'e ziyareti sırasında eşi Muhteber Cihaner, CHP İzmir milletvekili adayı Levent Eyipişiren ve CHP Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus eşlik etti. Açıklamaların ardından Cihaner ve beraberindekiler, Başkan Kocaoğlu ile bir süre başbaşa görüştü.

Haber Yayın Tarihi: 20.05.2011 03:00 Kaynak: CHABakan Selçuk açıkladı: 3600 ek gösterge için kapsamlı çalışma başlatıldı
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu İstanbul'un göbeğinde genç kıza tecavüz girişiminde bulundular