Orhan Pamuk'un "Kafamda Bir Tuhaflık" Romanı Londra'da 1 Numara - Son Dakika

Orhan Pamuk'un "Kafamda Bir Tuhaflık" Romanı Londra'da 1 Numara

19.10.2015 11:24
Orhan Pamuk'un

Orhan Pamuk'un "Kafamda Bir Tuhaflık" romanı Londra'da çok satanlar sıralamasında 1 numaraya geldi.

İngiliz gazetesi Evening Standard'ın haberine göre Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık romanı Londra'da çok satanlar sıralamasında 1 numaraya geldi. Sıralama; Blackwells, Daunt Books, Foyles, Heywoods Hill, Waterstones gibi büyük kitapçıların verilerine dayanıyor.

38 DİLE ÇEVRİLDİ

Haberde fiction (kurgu) ve non-fiction (kurgu dışı) dallarından beşer kitaba yer veriliyor. Kafamda Bir Tuhaflık'ın kurgu dalında ilk sırada olduğuna işaret ediliyor. Yapı Kredi yayınları tarafından 2014 Aralık ayında Türkiye'de okura sunulan ve yazarına 2015'in roman dalında verilen Aydın Doğan Vakfı ve Erdal Öz Ödülleri'ni getiren kitap, daha sonra Ekin Oklap tarafından İngilizce'ye çevrildi. 2015 Eylül ayından bu yana İngiltere'de satılmaya başlanan, ABD'de de 20 Ekim'de satışa sunulacak olan Kafamda Bir Tuhaflık 38 dile çevrildi. Pamuk, ABD'de kitabının yayımlanmasıyla birlikte 6 şehirlik bir tanıtım turuna da çıkacak.

SIRALAMADAKİ DİĞER YAZARLAR

Evening Standard'ın kurgu/roman sıralamasında Pamuk dışında Sebastian Faulks, Margaret Atwood, Robert Harris, Jonathan Franzen ve Patrick deWitt gibi tanınmış yazarlar bulunuyor.

Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık Romanı Londra'da 1 Numara
Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık Romanı Londra'da 1 Numara
Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık Romanı Londra'da 1 Numara
Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık Romanı Londra'da 1 Numara

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Kültür Sanat Orhan Pamuk'un 'Kafamda Bir Tuhaflık' Romanı Londra'da 1 Numara - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çinli et tüccarlarının elinden yüzü yırtılmış halde kurtarılan köpek, şimdilerde İngiltere'nin maskotu Alevler arasında kalan talihsiz kadın feci şekilde can verdi, yakınları sinir krizi geçirdi Alman basını Mesut Özil'in imza törenindeki açıklamalarına geniş yer verdi Sivaslı işadamı memleketine Türkiye'nin en büyük meyve bahçesini kuruyor Son Dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 9,4'te sabit bıraktı Fabrika atıkları nedeniyle dere yatağından taşan köpükler mahalleliyi tedirgin ediyor Tekerlekli sandalyesi çalınan engelli genç feryat etti: Sadece ayaklarımı değil kalbimi de çaldılar Genç çiftin öldürülerek toprağa gömüldüğü köyde jandarma nöbet tutuyor