Orhan Pamuk'un "Kafamda Bir Tuhaflık" Romanı Londra'da 1 Numara - Son Dakika

Orhan Pamuk'un "Kafamda Bir Tuhaflık" Romanı Londra'da 1 Numara

19.10.2015 11:24
Orhan Pamuk'un

Orhan Pamuk'un "Kafamda Bir Tuhaflık" romanı Londra'da çok satanlar sıralamasında 1 numaraya geldi.

İngiliz gazetesi Evening Standard'ın haberine göre Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık romanı Londra'da çok satanlar sıralamasında 1 numaraya geldi. Sıralama; Blackwells, Daunt Books, Foyles, Heywoods Hill, Waterstones gibi büyük kitapçıların verilerine dayanıyor.

38 DİLE ÇEVRİLDİ

Haberde fiction (kurgu) ve non-fiction (kurgu dışı) dallarından beşer kitaba yer veriliyor. Kafamda Bir Tuhaflık'ın kurgu dalında ilk sırada olduğuna işaret ediliyor. Yapı Kredi yayınları tarafından 2014 Aralık ayında Türkiye'de okura sunulan ve yazarına 2015'in roman dalında verilen Aydın Doğan Vakfı ve Erdal Öz Ödülleri'ni getiren kitap, daha sonra Ekin Oklap tarafından İngilizce'ye çevrildi. 2015 Eylül ayından bu yana İngiltere'de satılmaya başlanan, ABD'de de 20 Ekim'de satışa sunulacak olan Kafamda Bir Tuhaflık 38 dile çevrildi. Pamuk, ABD'de kitabının yayımlanmasıyla birlikte 6 şehirlik bir tanıtım turuna da çıkacak.

SIRALAMADAKİ DİĞER YAZARLAR

Evening Standard'ın kurgu/roman sıralamasında Pamuk dışında Sebastian Faulks, Margaret Atwood, Robert Harris, Jonathan Franzen ve Patrick deWitt gibi tanınmış yazarlar bulunuyor.

Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık Romanı Londra'da 1 Numara
Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık Romanı Londra'da 1 Numara
Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık Romanı Londra'da 1 Numara
Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık Romanı Londra'da 1 Numara

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Kültür Sanat Orhan Pamuk'un 'Kafamda Bir Tuhaflık' Romanı Londra'da 1 Numara - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Küfür tartışmasında ağır yaralanan kişi hayatını kaybetti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca: İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, 3'üncü zirveyi yaşıyor Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı