Sivas'ta Zafr Sonrası Filistin Rüzgarı - Son Dakika

Sivas'ta Zafr Sonrası Filistin Rüzgarı

03.02.2009 19:33

1
Fortis Türkiye Kupası Çeyrek final rövanşında Galatasaray'ı penaltılar sonunda 4-2 yenerek yarı finale kalan Sivasspor'da maçın ardından büyük bir coşku yaşandı. Penaltı atışlarının ardından kenetlenen Sivassporlu futbolcular, topluca tribünlere gittiler.
2
Maçın ardından Sivassporlu İbrahim Dağaşan, orta sahaya Filistin bayrağı dikerek İsrail'in bombalı saldırılarına maaruz kalan Gazze halkına destek verdi. Türkiye Ligi'nde oynayan tek İsrailli futbolcu olan Balili Sivasspor formasını giyiyor. Maç boyunca Sivassporlu taraftarlar da tribünlerde Filistin bayrakları açarak Filistin halkına destek verdi.
3
Sivasspor ve Galatasaray arasında oynanan Fortis Türkiye Kupası ilk maçında, Galatasaray taraftarları İsrailli futbolcu Balili'yi protesto etmişlerdi. Maçın ardından Sivasspor bayrağı taşıyan Balili ile sarmaş dolaş zaferi kutlayan Sivassporlu futbolcular, Türk halkının tepkisinin Yahudi halkına yönelik olmadığı ve İsrail yönetiminin uygulamalarının protesto edildiği en somut şekilde kanıtlanmış oldu.

4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika Sivas'ta Zafr Sonrası Filistin Rüzgarı - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500
Advertisement