Bu Hafta 6 Yeni Film Vizyona Girdi - Son Dakika

Bu Hafta 6 Yeni Film Vizyona Girdi

06.07.2012 12:38
Bu Hafta 6 Yeni Film Vizyona Girdi, System.String[]

Bu hafta 6 yeni film ile seyirciyle buluştu.

Bu hafta 6 yeni film ile seyirciyle buluştu. Haftanın öne çıkan filmleri ise 'Peki Şimdi Nereye?' ve 'İnanılmaz Örümcek-Adam'. Lübnan- Fransa ortak yapımı olan "Peki Şimdi Nereye?" 2007 yılında çektiği 'Karamel' ile olağanüstü başarı yakalayan Nadine Labaki, hem senaryosunu yazdığı, hem de yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenip oynadığı filminde dinsel çatışmaları ve savaşın anlamsızlığını kadınların kıvrak zekası üzerinden eleştiriyor.

Uzunca bir süredir meraklısının beklediği "İnanılmaz Örümcek-Adam" bu haftanın öne çıkan bir diğer yapımı. Film de dünyanın en popüler kahramanlarından biri olan 'Örümcek Adam' hikayesinde yeni bir sayfa açarak "İnanılmaz Örümcek-Adam" da yönetmen koltuğuna Marc Webb oturuyor.

DEDEKTİF DEE: GİZEMLİ ALEV (DETECTIVE DEE AND THE MYSTERY OF PHANTOM FLAME)

Çin sinemasının hatırı sayılır yönetmenlerinden biri olan Tsui Hark'ın son filmi Dedektif Dee, 618-907 yılları arasında hüküm sürmüş Tang Hanedanlığı'nın tarihini beyazperdeye taşıdı. M.S. 90 yılında Luoyang'ta dev bir Budist anıtının inşaatı bittiği gün, Çin'in ilk kadın İmparatoru Wu tahta oturacak. Ne var ki, bazı olaylar Wu'nun tahta çıkmasını tehdit ediyor. Öyle ki, sekiz yıl boyunca Wu'nun adamlarından bazıları halka açık yerlerde yanmaya başlıyor. Son kurban ise anıtın sorumlusu!.. Katil, bir anlamda otoriteye meydan okuyor. Film de bu meydan okumanın nereye kadar süreceğine cevap aranıyor. Andy Lau, Carina Lau, Chao Deng ile Li Bingbing'in oynadığı "Dedektif Dee: Gizemli Alev" 2010 Venedik Film Festivali'nin yarışmalı bölümünde de gösterilmişti.

İNANILMAZ ÖRÜMCEK ADAM (THE AMAZING SPIDER MAN)

Dünyanın en popüler kahramanlarından biri olan Örümcek Adam, hikayesinde yeni bir sayfa açarak "İnanılmaz Örümcek-Adam" ile tekrar beyazperdede. Peter Parker'ın farklı ve bilinmeyen yönüne odaklanan filmde Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Denis Leary, Campbell Scott, Irrfan Khan, ile Martin Sheen ve Sally Field rol alıyorlar. Filmin yönetmeni Marc Webb, Stan Lee ve Steve Ditko'ya ait. Marvel Çizgi Romanlarından uyarlanan senaryo James Vanderbilt tarafından yazıldı. Film de Anne ve babası tarafından terk edilmiş Peter Parker'ın babasına ait bir evrak çantası bulduğunda, anne ve babasının kayboluş nedenini anlamak için yaptığı araştırma sırasında başından geçenler konu ediliyor.

AŞK SANATI (L'ART D'AIMER - THE ART OF LOVE)

Günümüz modern ve karmaşık kadın - erkek ilişkilerinin masaya yatırıldığı romantik komedide ilişkilerin çıkmaz sokakları ve bolca aşk üçgeni mevcut. Eğlenceli aşk aksilikleriyle dolu filmin yönetmenliği ve senaristliğini de üstlenen oyuncu Emmanuel Mouret bize "aşk sanatını" öğretiyor. Emmanuel Mouret'in yönettiği François Cluzet, Frederique Bel, Laurent Stacker, Judith Godreche'in başrolleri paylaştığı "Aşk Sanatı" komedi türünde.

BU DANS SENİN (TAKE THES WALTZ)

Lou ile mutlu bir evliliğe sahip olan Margot, Daniel ile tanışınca, aralarında karşı konulamaz bir çekim olur. Daniel ile komşu olduklarından, yaz günlerini beraber geçirirler. Bu kaçamaklar, evlilik konusunda Margot'nun kafasının karışmasına sebep olur, onu içinden çıkılmaz bir ikilem içinde bırakır. Sarah_Polley'in yönettiği ve Michelle Williams, Seth Rogen, Luke Kirby ile Sarah Silverman'ın oynadığı "Bu Dans Senin" 2011 yılında Toronto, Atlantik, Vancouver, San Sebastian Film festivallerin de gösterilmişti.

PEKİ ŞİMDİ NEREYE? (ET MAİNTENANT, ON VA OU? - WHERE DO WE GO NOW?)

"Karamel"in olağanüstü başarısının ardından Nadine Labaki, senaryosunu yazdığı, yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenip rol aldığı son filminde dinsel çatışmaları ve savaşın anlamsızlığını kadınların kıvrak zekası üzerinden eleştiriyor. Cannes'daki dünya prömiyerinde dakikalarca ayakta alkışlanan Labaki'nin mizah ve içtenlikle dolu son filmi, hiçliğin ortasında küçük bir köyde geçiyor. Savaşın ardından yaralarını sarmaya çabalayan köylüler Müslümanı, Hıristiyanı omuz omuza birlikteliklerini sürdürmekteler. Ne var ki, dini çatışma haberleri, zaten hassas olan dengeleri bozmak üzeredir. Şiddet girdabına kapılmamaları için erkeklere hakim olma görevini, ne pahasına olursa olsun, yine kadınlar üstlenecektir. Hem de en beklenmedik şekilde... Tam da hoşgörü ve karşılıklı anlayışa en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu anda "Peki Şimdi Nereye?" sizin de yüreklerinize iyilik ve umut serpecek. Nadine Labaki'nin yönetmen koltuğuna oturduğu "Peki Şimdi Nereye?" de Kevin Abboud, Nadine Labaki, Yvonne Maalouf ile Julian Farhat başrolleri paylaşıyor.

KIYAMET KİTABI (DOOMSDAY BOOK)

Yüksek teknoloji sahibi bir dünyada, kendi kendini yok etmeye meyilli bir insan ırkı. İnsan zekasıyla robotların yapay zekasının yer yer iç içe geçtiği 3 farklı hikaye. Bir aşk hikayesinin ortasına düşen ve insanları zombiye çeviren bir virüs, insan beyninin kapasitesinde düşünebilen bir robot ve dünyaya yaklaşan bir meteor. Dünyanın sonu yeni bir başlangıç olabilir mi? Jee-Woon Kim ile Phil-Sung Yim'in yönettiği ve Seung-Bum Ryoo, Kang-Woo Kim, Sae-Byeok Song'nun oynadığı "Kıyamet Kitabı" bilim kurgu sevenler için.

Bu Hafta 6 Yeni Film Vizyona Girdi

Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Bu Hafta 6 Yeni Film Vizyona Girdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti