Yozgat'ta Lise Öğrencileri 21 Günlük Almanya Gezisinden Döndü - Son Dakika

Yozgat'ta Lise Öğrencileri 21 Günlük Almanya Gezisinden Döndü

02.01.2012 12:47
Yozgat'ta Lise Öğrencileri 21 Günlük Almanya Gezisinden Döndü, System.String[]

Yozgat'ta 8 farklı ilçede bulunan ticaret meslek liselerinden 25 öğrenci ile 4 öğretmenin katıldığı 21 günlük Almanya gezisi tamamlandı.

Yozgat'ın Sarıkaya Çok Programlı Lisesi'nden "Ekonominin Lokomotifi, Dış Ticaret Projesi" kapsamında Sarıkaya, Sorgun, Çiğdemli, Yerköy, Akdağmadeni, Çekerek, Çayıralan ve merkez olmak üzere 8 farklı ilçede bulunan ticaret meslek liselerinden 25 öğrenci ile 4 öğretmenin katıldığı 21 günlük Almanya gezisi tamamlandı.

Yozgat'a dönen öğrenci ve öğretmenler, gezi boyunca BMW Otomobil Üretim Tesisleri, FujitsuNotebook Üretim Tesisleri, Augsburg Üniversitesi, Augsburg Meslek Lisesi, Wash Tec (İhracat Firması), Metro Plastik Sanayi(Otomobil plastik parçası ihracatı yapan bir firma) Stadtsparkasse Augsburg (Augsburg'un en büyük bankası), Çalışma Bakanlığı Augsburg Mesleki Yönlendirme Merkezi, Augsburg Yerel Gazetesi Basımevi, Alman Teknoloji Müzesi'nde incelemelerde bulundu. Heyet daha sonra Münih, Prag, Salzburg ve Venedik gibi şehirlere düzenlenen kültürel gezilere de katıldı.

Münih Konsolosluğu Dış Ticaret Ataşesi M. Cevdet Baykal, Almanya'da yapılan uygulamalar ile Almanya- Türkiye Ticari ilişkileri konusunda öğrencilere seminer verdi. Proje kapsamında öğrenciler, okullarında aldıkları mesleki eğitimlerini, Avrupa düzeyinde yapılan uygulamalarla karşılaştırma ve geliştirme imkanına sahip olduklarını belirtti. Öğrenciler, özellikle dış ticaret ile ilgili genel bilgileri, dış ticaretin uygulanma şekilleri, avantajları, dezavantajları ve ülke ekonomisine olan katkıları ile ilgili mesleki bilgilerini geliştirme imkanı bulduklarını kaydetti.

Proje sorumlu öğretmenler de faaliyetlerin başarı ile yürütülmesi sonucunda KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu nitelikle eleman ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacağına işaret etti.

Yozgat'ta Lise Öğrencileri 21 Günlük Almanya Gezisinden Döndü
Yozgat'ta Lise Öğrencileri 21 Günlük Almanya Gezisinden Döndü

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Yozgat'ta Lise Öğrencileri 21 Günlük Almanya Gezisinden Döndü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı