Son Dakika Haberleri: Yozgat'ta Lise Öğrencileri 21 Günlük Almanya Gezisinden Döndü

Yozgat'ta Lise Öğrencileri 21 Günlük Almanya Gezisinden Döndü

8 yıl önce

Yozgat'ta 8 farklı ilçede bulunan ticaret meslek liselerinden 25 öğrenci ile 4 öğretmenin katıldığı 21 günlük Almanya gezisi tamamlandı.

Yozgat'ta Lise Öğrencileri 21 Günlük Almanya Gezisinden Döndü, System.String[]

Yozgat'ın Sarıkaya Çok Programlı Lisesi'nden "Ekonominin Lokomotifi, Dış Ticaret Projesi" kapsamında Sarıkaya, Sorgun, Çiğdemli, Yerköy, Akdağmadeni, Çekerek, Çayıralan ve merkez olmak üzere 8 farklı ilçede bulunan ticaret meslek liselerinden 25 öğrenci ile 4 öğretmenin katıldığı 21 günlük Almanya gezisi tamamlandı.


Yozgat'a dönen öğrenci ve öğretmenler, gezi boyunca BMW Otomobil Üretim Tesisleri, FujitsuNotebook Üretim Tesisleri, Augsburg Üniversitesi, Augsburg Meslek Lisesi, Wash Tec (İhracat Firması), Metro Plastik Sanayi(Otomobil plastik parçası ihracatı yapan bir firma) Stadtsparkasse Augsburg (Augsburg'un en büyük bankası), Çalışma Bakanlığı Augsburg Mesleki Yönlendirme Merkezi, Augsburg Yerel Gazetesi Basımevi, Alman Teknoloji Müzesi'nde incelemelerde bulundu. Heyet daha sonra Münih, Prag, Salzburg ve Venedik gibi şehirlere düzenlenen kültürel gezilere de katıldı.


Münih Konsolosluğu Dış Ticaret Ataşesi M. Cevdet Baykal, Almanya'da yapılan uygulamalar ile Almanya- Türkiye Ticari ilişkileri konusunda öğrencilere seminer verdi. Proje kapsamında öğrenciler, okullarında aldıkları mesleki eğitimlerini, Avrupa düzeyinde yapılan uygulamalarla karşılaştırma ve geliştirme imkanına sahip olduklarını belirtti. Öğrenciler, özellikle dış ticaret ile ilgili genel bilgileri, dış ticaretin uygulanma şekilleri, avantajları, dezavantajları ve ülke ekonomisine olan katkıları ile ilgili mesleki bilgilerini geliştirme imkanı bulduklarını kaydetti.


Proje sorumlu öğretmenler de faaliyetlerin başarı ile yürütülmesi sonucunda KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu nitelikle eleman ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacağına işaret etti.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 12:47 Kaynak: CHAEvlerine gelen temizlikçiden şüphelenip odaya kamera koydular, hayatlarının şokunu yaşadılar
Suriye Devlet Başkanı Esed: Kürtler, Türkiye'ye karşı birlikte mücadele etme teklifimizi kabul etmedi Ankara Yediemin otoparkındaki araçlar çürümeye terk edildi