Son Dakika Haberleri: Ankara'da 7 İlçede Yapılan Seçim Anketi

Ankara'da 7 İlçede Yapılan Seçim Anketi

6 yıl önce

1
ORC'nin Yenimahalle, Çankaya, Keçiören, Etimesgut, Gölbaşı, Altındağ ve Mamak ilçelerini kapsayan anketinin sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. İşte anket sonuçları...

2
ALTINDAĞ. Altındağ'da AK Parti adayı Veysel Tiryaki'nin rakiplerine fark attığı görülüyor. Tiryaki'yi CHP adayı Baran Kılıç takip ediyor. Kılıç'a destek yüzde 22.4 olarak belirlendi.

3
ÇANKAYA. Ankara'da CHP'nin kalesi olarak gösterilen Çankaya'da Alper Taşdelen, Ak Parti adayı Barış Aydın'a 22 puan fark attı. Bu ilçede CHP adayı Taşdelen'e destek yüzde 50.5 oldu.
4
ETİMESGUT. Etimesgut'ta Ak Parti adayı Rıza Gezer ile MHP adayı Enver Demirel arasında sıkı bir rekabet hakim. Yüzde 37.2 ile ilk sırada yer alan Gezer'i yüzde 36 ile MHP adayı Demirel takip ediyor.
5
GÖLBAŞI. Gölbaşı ileçesindeki seçim yarışında MHP adayı Yakup Odabaşı yüzde 39.3 ile birinci sırada yer alıyor. Odabaşı'nı yüzde 35 ile Ak Parti adayı Fatih Duruay takip ediyor. Gölbaşı'nda CHP adayına destek yüzde 16.1.
6
KEÇİÖREN. Keçiören, 30 Mart yerel seçimlerinde sonucu en çok merak edilen ilçelerden biri. Eski Ak Parti adayı Turgut Altınok'un da BBP adına yarışacağı ilçede ipi göğüsleyen isim yüzde 34.1 ile Ak Parti adayı Mustafa Ak oldu. Bu ilçede Turgut Altınok'a destek 19.1 olarak belirlendi.

7
MAMAK. Mamak'ta halkın yüzde 44'ünün desteğini alan Ak Parti adayı Mesut Akgül son derece rahat. Bu ilçede CHP adayı Çoşkun Torun yüzde 32.5 ile ikinci sırada yer alıyor.
8
YENİMAHALLE. Yenimahalle'de de Ak Parti ve CHP arasındaki çekişme dikkat çekiyor. Ak Partiadayı Adem Ceylan yüzde 40.5 ile ilk sırada yer alırken, CHP adayı Fethi Yaşar yüzde 37.1 ile Ak Parti adayını takip etti.Haber Yayın Tarihi: 10.03.2014 04:36 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor