Cumhurbaşkanı'nın ‘Cumhur' Hali - Son Dakika

Cumhurbaşkanı'nın ‘Cumhur' Hali

06.08.2011 08:55

1
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dünyada ve Türkiye'de yaptığı farklı ziyaretlerde, gezilerde, toplantılarda çekilen enstantaneler, “Fotoğraflarla Çankaya” adıyla kitaplaştırıldı.
2
Fotoğrafların yanı sıra kitapta Gül'ün yaptığı konuşmalardan kesitler de yer alıyor.
3
Alfa Yayıncılık tarafından kuşe kağıda basılan ve 210 sayfadan oluşan büyük boy albüm Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün yan yana bir fotoğrafıyla başlıyor.
4
Kitapta Gül'ün bugüne kadar kamuoyuna yansımamış fotoğrafları dikkati çekiyor.
5
Özellikle Göcek'te bir koyda teknedeyken çekilmiş, Gül'ün sakallı olduğu fotoğrafın yanı sıra, eşi Hayrünnisa Hanım'la yenilenen Çankaya Köşkü'nün mutfağında katmer yapması...
6
Kitapta Gül'ün Tarabya Köşkü'nde çekilmiş aile fotoğrafı, babası Ahmet Hamdi Bey ile annesi Adviye Hanım'la beraber olduğu kareler de dikkat çekici.
7
Albüm çalışması tam 1.5 yıl sürdü. Fotoğraflar için Cumhurbaşkanı'nın özel arşivinden yararlanıldı. Binlerce fotoğraf arasından seçim yapıldı.
8
Albümü hazırlayan Alfa Yayıncılık'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve kitabın da Yayın Yönetmeni olan Faruk Bayrak, “Amerika'da Obama'yla ilgili kitaplar yayınlanıyor. Cumhurbaşkanımız çok dinamik biri. Yaptığı gezilerle, toplantılarla ilgili her yerde haber olarak görüyoruz".
9
"Bunun belgesel gibi bir kitapla kalıcı olmasını istedik. Cumhurbaşkanlığı'ndan müsaade alarak çıkardık” diye konuştu. Faruk Bayrak, çalışma için Hayrünnisa Hanım'ın çok katkı verdiğini belirterek, “Hayrünnisa Hanım olmasa çıkaramazdık” dedi.

Son Dakika Cumhurbaşkanı'nın ‘Cumhur' Hali - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement