Dünyanın ilk vajina müzesi, Londra'da açılıyor! Bakın amaç ne - Son Dakika

Dünyanın ilk vajina müzesi, Londra'da açılıyor! Bakın amaç ne

23.09.2019 11:19

Londra'da dünyanın ilk vajina müzesi açılacak. Ön yargıları yıkmayı amaçlayan müze, ziyaretçilerine jinekolojik araştırmalar ışığında bilgiler sunacak.

1
Schechter, bu kapsamda müzede farkı sanatçıların eserleri olacağı gibi jinekolojik araştırma sonuçları ve cinsellik eğitimlerin de ziyaretçilere aktarılacağını söyledi. Tüm bu önyargıların toplumsal cinsiyet normlarını etkilediğini belirten Schechter, "Bunun anlamı, sergilerimizde toplumsal cinsiyet farkındalığı yaratmak için çalışmalar ve bilim ön planda olacak" dedi.
2
Mashable'da yer alan habere göre, İngiltere'de kadınların yüzde 65'i 'vajina' ya da 'vulva' kelimelerini söylemekte çekince yaşıyor. Araştırmaya göre, kadınlar bunun yerine 'özel bölge' gibi kelimeler kullanıyor.

3
Öte yandan rahim kanseriyle savaşmayı amaçlayan Jo's Trust isimli STK'nın verilerine göre, 25-29 yaşları arasındaki kadınların dörtte biri önyargılar nedeniyle rahim ağzı kanseri taraması yaptırmaktan çekiniyor. Müze, 16 Kasım'da Londra'nın Camden Markt bölgesinde kapılarını açacak.

4
Londra'da açılacak olan dünyanın ilk vajina müzesi, tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Müzenin kurucusu Florence Schechter yaptığı açıklamada, İzlanda'da bir penis müzesi olduğunu ancak dünyanın hiçbir yerinde vajina müzesi olmadığını fark ettikten sonra çalışmalara başladığını söyledi.
5
İnsanların çekingen davrandığı için sağlık sorunları yaşadığında doktora gidemediğini belirten Schechter, "İnsanlar vajinalar hakkında yeteri kadar konuşamıyor. Neden? Çünkü kalıplar ve önyargılar var. Bu basit bir şey gibi görünse de ciddi sonuçları var. Bazı insanlar bu yüzden doktora gidip rahatsızları hakkında rahatça konuşamıyor. Taciz mağduru olanlar yardım isteyemiyor. Ayrıca, doğum kontrolü ve rıza gibi meseleler de bu yüzden tabu haline gelebiliyor. Yani bir numaralı amaç, jinekolojik anatominin kalıpları ve önyargıları kırması" şeklinde konuştu.

Son Dakika Dünyanın ilk vajina müzesi, Londra'da açılıyor! Bakın amaç ne - Son Dakika


YORUMLAR (3)
  • edepsizler: kıyameti hazırlayanlar belli seytanın cocukları ne ar kalmış ne namus ne de insanlık. özgür batı dedikleri tek dişi kalmış canavar ! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • köyün gençleri : bız bekar erkekler olarak gezı turu duzenleyı duşünüyoruz köyün tüm gencleri ile :) muhtarıda aldık gelıyoruz bekle bızı londra :)))) Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • 7: sen anca çeşmenin başında 3 kız yan yana şarkısını söylersin 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor Yıldız oyuncu Gwyneth Paltrow'un başı fena dertte! "Vajina kokulu" mumu alev alıp patladı Doğal ısısını koruyan 500 yıllık mağaraya ilgi büyük! Akın akın geliyorlar