Son Dakika Haberleri: Gemi batığından 800 yıllık hazine çıktı!

Gemi batığından 800 yıllık hazine çıktı!

4 ay önce

800 yıl önce mücevher taşırken batan gemiden kalan 2 adet altın gerdanlık çıktı. Hala yepyeni duran gerdanlıklar, Çin'de bulunan Guangdong müzesinde sergilenmeye başlandı.

1
800 yıllık bir gemi enkazında bulunan iki zarif ve şaşırtıcı şekilde yepyeni duran altın kolye, Çin'in Guangdong Müzesi'nde, Song Hanedanlığı'ndan diğer çeşitli eserler ile birlikte sergilenmeye başladı.
2
Altın kolyelerin 800 yıllık bir gemi enkazından çıkarılmasına rağmen olmasına bu kadar göz alıcı olması şaşırttı.
3
Geminin kalıntısı, MS 960-1279 arasında süren Song Hanedanlığı dönemine dayanan Çin'in en büyük ve en eski gemi enkazlarından biri.
4
İlk olarak 1987 yılında dalgıçlar tarafından bulundu.
5
Gemi batığı 21 Aralık 2007 yılında Çin otoriteleri tarafından deniz tabanından çıkarıldı ve Hailing Adası'ndaki özel olarak inşa edilmiş Guangdong Denizcilik İpek Yolu Müzesi'ne nakledildi.
6
Geminin enkazının sergilenmesi için müzede büyük bir alan yapıldı. Şu an geminin enkazı özel olarak inşa edilen akvaryumda tutuluyor.
7
Çin Devlet Kültür Mirası ve Ulaşım Dairesi İdaresi tarafından yürütülen operasyon yaklaşık 20 milyon dolara mal oldu.
8
9
10
11
12
13Haber Yayın Tarihi: 31.05.2019 03:17 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bu arabanın eşi benzeri yok, sadece 1 adet üretildi! Fiyatı dudak uçuklatıyor FOX ekranlarının güzeller güzeli spikeri Nazlı Tolga, bakın şimdi ne yapıyor! Şüpheyle karşılanıyordu! Cinsel ilişki bağımlılığı gerçek bir hastalık çıktı Ünlü oyuncudan skandal iddia: Bana tecavüz etmeden önce heyecandan tir tir titredi! Yüzlerce cesur vatandaş sonbahar ekinoksu için çırılçıplak denize girdi!