Ölüm Makinasına Büyük Şok - Son Dakika

Ölüm Makinasına Büyük Şok

09.04.2012 17:04

1
Tüm dünyada çeşitli modellerde 100 milyondan fazla satılan ölüm makinesine büyük şok!
2
Ria Rovosti ajansının haberjine göre, Kalaşnikof'u üreten Ijmaş firmasının iflası mahkemece resmen onaylandı ve şirketin tasfiyesine karar verildi.

3
Dünya üzerinde en çok kullanılan silahlardan biri olan Kaleşnikof'un iflası bir çok kişi tarafından sevinçle karşılandı. Zira bu silah iç isyanlar ve ayaklanmalarda ucuzluğu nedeniyle en çok kullanılan ölüm makinasıydı.

4
Firmanın iflasına giden süreç bir şirketin açtığı dava üzerine başladı. Ijstanko adlı şirket İjmaş hakkında 814 bin rublelik alacak davası açtı.

5
Geçen yıl ağustos ayında başlayan süreçte İjmaş şirketinin yeniden yapılanmaya gideceği bildirilmişti. Ancak süreç iflasla sonuçlandı. İjmaş,2011 yılında 2.43 milyar ruble zarar etmişti. Şirketin 5.3 milyar ruble kredi borcu bulunuyor. Ayrıca 2011 yılında şirketin üretiminin yüzde 45.5 düştüğü bildirilmişti.

6
Kalaşnikof'u üreten Ijmaş firması geçtiğimiz yıl önemli bir ‘alıcı'sını kaybetmişti. Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Nikolay Makarov, Rus ordusunun, stok fazlalığından AK-74 kalaşnikof otomatik tüfeklerinin siparişini durdurduğunu açıklamıştı.

Son Dakika Ölüm Makinasına Büyük Şok - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement