Son Dakika Haberleri: Besiciler, Tarım Bakanlığı'nın 'ithal Et' Politikasını Protesto Etti

Besiciler, Tarım Bakanlığı'nın 'ithal Et' Politikasını Protesto Etti

9 yıl önce

Başkent'te Bir Grup Besici, AK Parti Genel Merkezi Karşısında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın İthal Et Politikasını Protesto Etti.

Besiciler, Tarım Bakanlığı'nın 'ithal Et' Politikasını Protesto Etti, System.String[]

Başkent'te bir grup besici, AK Parti Genel Merkezi karşısında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın ithal et politikasını protesto etti. Parti binası önünde zaman zaman gergin anların yaşandığı protesto gösterisinde, yolu kapatmaya çalışan gruba polis izin vermedi. AK Parti'li yetkililerle görüşen protestocular, görüşmeden sonuç alamayınca TBMM'nin yolunu tuttu.


Türkiye'nin çeşitli illerinden sabah saatlerinde Ankara'ya gelen bir grup besici, AK Parti Genel Merkezi karşısında toplandı. Kendilerine ayrılan bölümde bir araya gelen besiciler, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın ithal et politikasını protesto etti. Mallarının ellerinde kaldığını belirten grup, burada yetkililere sesini duyurmaya çalıştı.


Besiciler adına konuşan Ercan Aras, devletin hayvancılık üzerine uyguladığı politikalardan bıktıklarını belirtti. Aras, "Eğer Türkiye'de hala kasapta et 25 TL, sucuk 30 TL, pastırma 40 TL'ye satılıyorsa bunun sebebi üretici değil, devletin denetleme mekanizmasının zayıf olduğundandır. Böyle devam ederse; Türkiye'deki büyük firmalar bu sektörden nasıl çekiliyorlarsa biz besiciler de bu sektörden çekilmek zorunda kalacağız." dedi.


Yanlış politikalar yüzünden hayvan sayısının azaldığını savunan Aras, acil çözüm talebinde bulundu. Bir besici ise AK Parti Kars Milletvekili Zeki Karabayır ile telefonla görüşerek, kendilerinin partiye alınmadığını söyledi. Besici, kendilerinin polisle karşı karşıya getirilmesine tepki gösterdi.


Yoğun güvenlik önlemleri altında, parti karşısında yapılan eylemde zaman zaman gergin anlar yaşandı. Yapılan görüşmeler sonucu gruptan üç kişi partililerle bir araya geldi. Görüşmenin neticesinden memnun kalmayan grup, burada uzun süre beklemeyi sürdürdü. Daha sonra harekete geçen protestocular Söğütözü Caddesi'ni trafiğe kapatmak istedi. Besicilerin bu girişimine polis hemen müdahale etti. Grubun önünü kesen polis ile besiciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Eylemciler, daha sonra kendi aralarında değerlendirmelerde bulunup Meclise gitmeye karar verdi.


Geldikleri otobüslere binen grup üyeleri, Meclis Dikmen kapı önünde toplandı. CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, gruba destek verdi. Besicilerle görüşen Öğüt, eylemcileri Meclis'e götürdü. Besicilerin, burada CHP ve MHP grup temsilcileriyle görüşeceği ifade edildi. - ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 02.03.2011 04:51 Kaynak: CHA



Serdar Ortaç, boşandıktan 17 gün sonra Chloe Loughnan ile evlendiğine pişman olduğunu söyledi
Kız çocuklarını istismar eden zanlının üzerinden çıkanlar şoke etti Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emine Bulut cinayeti sonrası idam açıklaması: Benim kararım nettir