Vali Özcan Çankırı'ya Veda Etti - Son Dakika

Vali Özcan Çankırı'ya Veda Etti

07.06.2016 12:33
Vali Özcan Çankırı'ya Veda Etti, System.String[]

Çankırı'da 5 yıl görev yaptıktan sonra valiler kararnamesiyle merkeze alınan Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, valilik personeli, mülki amirler ve vatandaşlarla vedalaştıktan sonra İstanbul'a gitti.

Çankırı'da 5 yıl görev yaptıktan sonra valiler kararnamesiyle merkeze alınan Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, valilik personeli, mülki amirler ve vatandaşlarla vedalaştıktan sonra İstanbul'a gitti.

Vali Özcan'ın vedası sebebiyle Çankırı Valiliği önünde tören düzenlendi. Törene, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, siyasi partilerin temsilcileri, mülkü ve idari amirler katıldı.

Burada bir konuşma yapan Vali Vahdettin Özcan, "2011 yılında buraya sizlere hizmet etmek için Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından görevlendirilmiştim. Gene bir Ramazan günü 2016 yılının haziran ayında Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle İstanbul'da görev alacağım. Bilerek bilmeyerek kırmış olduğum mesai arkadaşlarım vardır. Onlardan özür diliyorum. Haklarını helal etsinler. Benimde sizde hakkım varsa helal olsun." dedi.

Çankırı'nın kendisi için ilk göz ağrısı olduğunu kaydeden Özcan, "Çankırı Türkiye'ye lazım olan bir kenttir. Ben Çankırılı değilim, Sinopluyum. Ama bilin ki Çankırı bu özelliğiyle öne çıkmıştır. Çankırı insanının ayakları bu topraktadır. Sizler Türkiye'nin çimentosunuz. Türkiye'nin çok önemli görevini ifa ediyorsunuz." diye konuştu.

Konuşmasında bölücü terör örgütüne de değinen Özcan, şunları söyledi: "Güneydoğu'da, Doğu'da büyük kentlerimizde, polisimizi, askerimizi şehit eden bu alçakları, bu şerefsizleri unutmayın. Bunlara haklarınızı helal etmeyin. Allah bunları kendi çukurlarında boğsun. Bunları kahrı perişan eylesin. İsteğim budur. Bugün yine 7 polisimizi, 4 vatandaşımızı şehit etti bu alçaklar."

Çankırı'ya yeni gelecek olan vali için başarı dileyen Özcan, "Yeni gelen mesai arkadaşınız olacak olan Mesut Bey'e başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun. Benimle birlikte mesai yapan tüm milletvekillerimize, siyasi partilerimizin il başkanlarına, değerli vatandaşlarımıza, memurlarımıza haklarınızı helal edin diyorum."

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in Çankırı için bir şans olduğunu vurgulayan Özcan, son olarak şunları söyledi: "O şansı üç dönemdir kullanıyorsunuz. Bundan sonrada hep birlikte, diğer milletvekillerimiz ile birlikte Çankırı'nın güzelliği için, Çankırı'nın gelişmesi için elinizden gelen gayreti yaparsınız. Ben bir Çankırı hemşehrisi olarak, İstanbul'da ve tüm Türkiye'de sizlerin elçisi olacağım. İnşallah Eylül ayında Feshane'ye geldiğinizde, Feshane'de olurum. Tekrar hakkınızı helal ediniz. İstanbul'da olacağım."

Kendisini uğurlamaya gelen vatandaşlara telefon numarasını da veren Özcan, İstanbul'a doğru hareket etti.

Vali Özcan Çankırı'ya Veda Etti
Vali Özcan Çankırı'ya Veda Etti
Vali Özcan Çankırı'ya Veda Etti
Vali Özcan Çankırı'ya Veda Etti

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Vali Özcan Çankırı'ya Veda Etti - Son Dakika


Son Dakika

Beşiktaş yönetimi, Trabzonspor maçından önce Sergen Yalçın'la yeni sözleşme imzalamak istiyor Koç Holding, uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getiriyor Eski eşinin özel görüntülerini arkadaş grubunda paylaşan koca hakim karşısında Otomobille çarpışan motosikletli sürücü ölümden döndü Aşı olan Çağla Şıkel koronavirüse yakalandığı iddialarını yalanladı Bahçeli'den Selçuk Özdağ'a saldırı görüntülerine ilginç yorum: Evinin balkonuna kamera yerleştirmiş Eski hocası, Salih Uçan'ın Galatasaray'la anlaştığını söyledi 2021'in ilk yarısında bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 lira oldu