Dubai Şeyhi'nin Dev Yatı Bodrum Limanı'na Giremedi - Son Dakika

Dubai Şeyhi'nin Dev Yatı Bodrum Limanı'na Giremedi

12.09.2013 13:46

Dünyanın sayılı zenginleri arasında bulunan Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'in 110 metrelik lüks yatı "Radiant", Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne geldi.

1
Otomotiv, akaryakıt ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren As Majid Al Futtaim Group'un Yönetim Kurulu Başkanı olan Abdullah Al Futtaim'ın ailesi ile İngiliz ve ABD'li dostlarının içinde bulunduğu yat,Yunanistan'ın Rodos Adası'ndan Bodrum'a geldi. Bodrum Limanı'na giremeyen yat, Karaada açıklarında demirlemek zorunda kaldı.
2
Üzerinde helikopteri de bulunan "Radiant" isimli lüks yatın Rus medya patronu Boris Berezovsky için Roman Abramoviç'in 115 metrelik Pelorus adlı yatına rakip olarak yaptırıldığı, 2010 yılında Abdullah Al Futtaim'e satıldığı öğrenildi.
3
100 metre ilerdeki bir botu alabora edebilecek yüksek güçlü bir askeri su topu bulunan yatta, savaş uçaklarında acil durumlarda koltuk fırlatmaya benzeyen özel bir güvenlik sistemi bulunuyor.
4
Korsan saldırısı ya da acil durumda turbo motorları sayesinde 75 knot hızla gidebilen bir güvenlik botu da yatta hazır tutuluyor.
5
6
7
8
9
10

Son Dakika Dubai Şeyhi'nin Dev Yatı Bodrum Limanı'na Giremedi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor Yıldız oyuncu Gwyneth Paltrow'un başı fena dertte! "Vajina kokulu" mumu alev alıp patladı Doğal ısısını koruyan 500 yıllık mağaraya ilgi büyük! Akın akın geliyorlar Boş arazide öğrencisiyle ilişkiye giren evli öğretmenin tehdit mesajı ortaya çıktı: Seni sınıfta bırakırım