TFF'deki İstifalara İlk Yorumlar - Son Dakika

TFF'deki İstifalara İlk Yorumlar

31.01.2012 17:42

1
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile TFF Başkanvekilleri Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan bugün ani bir kararla istifa etti. İşte bu ani olaya gelen ilk yorumlar...
2
Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören: "Aydınlar, bizim 'güven tazeleyin' önerimize, kendi istifa ederek yanıt verdi."
3
Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl: "Yazık oldu. Türk futbolu bir kaosun içindeyken TFF Başkanının istifa etmesi iyi olmadı. Burada konu Mehmet Ali Aydınlar değil. Bu kaosta TFF Başkanının istifa etmesi Türk futbolu adına iyi olmadı. Layıkı ile işini yapmaya çalışıyordu. Kendisini sıkıntıların içinde buldu. İnsanın da dayanabileceği, kaldırabileceği bir sınır oluyor. Herhalde fazla dayanamadı. Futbolda günahı olmayan bir insandı. Hayırlısı olsun."
4
Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Yılmaz: "Federasyon, genel kurulda 58. madde ile ilgili çıkan kararı devam ettirir, bu kaos çözülür diye düşünüyorduk ama federasyon istifa etmiş, olay dağıldı. Şoke oldum, şaşırdım. Türk futbolu adına olmaması gereken pozisyondu."
5
Kardemir Karabükspor Başkanı Nevzat Şahin: "Devam etmeleri konusunda kendilerine destek verdik. Bence iyi olmadı. Bu yıl futbolda kaos bitmeyecek. Türk futbolunda bu kaos devam edecek gibi görünüyor. İnşallah takımlar bu karardan zarar görmeden çıkar."
6
Denizlispor Kulübü Başkanı Yurdal Duman, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve 2. Başkanvekili Lütfi Arıboğan'ın istifasının kendilerini şaşırttığını söyledi.
7
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav:

"Dün akşam federasyonumuzun göreve devam kararını memnuniyetle karşılamıştım. Bu haberin üzerinden bir gün geçmeden Sayın Mehmet Ali Aydınlar ve yardımcılarının istifa etmiş olduklarını öğrendim. Fevkalade üzgünüm. Daha önce de ifade ettiğim gibi bu sorunu ortaya çıkaranlar ve çözümü engelleyenler bundan sonra olacaklara da katlanacaklar."

8
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal: "Galatasaray Kulübü'nün, özellikle futbol şubemizin yönetimi, işleyişi ve transfer sürecinin yürütülmesi hakkında medyada yer alan, gerçek dışı haber ile maksatlı yorumların camiamızda yaratabileceği kuşku, yanlış anlaşılmalar ve bilgi kirliliğini gidermek için bazı noktaların açıklığa kavuşturulmasında bir zaruret oluşmuştur."
9
Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı:

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Mehmet Ali Aydınlar, Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan'ın Futbol Federasyonu'ndaki görevlerinden istifa etmeleri nedeniyle şaşkınlık içerisinde olduklarını ifade etti. Yazıcı, ne olacağını merakla beklediklerini söyledi.

10
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener: "Hoş ve şık ve bir ortam olmadı. İyi bir süreçten de geçtiğimizi söyleyemem. Şenes Erzik'in başkanlığı olmaz. Çünkü yaşı bir hayli ilerledi. Benim başkanlığı almam da söz konusu değil. En iyisi tekrar Aydınlar'ı ikna etmek. Sayın Aydınlar'ı sürekli arıyorum ancak hala ulaşamadım. Dolayısıyla yarın daha sağlıklı bir açıklama yapabilirim. 27 Şubat'a kadar 2 Avrupa Kupası maçı oynayacağız. Şartlar nasıl geçilecek meçhul."
11
Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal: "Dün yapılan görüşmelerin ardından başkan ve ekibi görevine devam kararı aldıklarını açıklamıştı. Bugün ani bir istifa kararı alındı. Bu konuyu değerlendiriyoruz. Yapacağımız görüşmeler sonucunda detaylı bir açıklamada bulunuruz."
12
Ankaragücü Başkanı Sami Altınyuva: "Sayın Aydınlar, bana göre bugüne kadar elinden gelenin en iyisini yaptı. Bizimle yakından ilgilenen bir insandı ancak, geldiği süreçten bu tarafa şike olayları yüzünden yapmak istediklerinin hiç birini yapamadı, bence istifa etmemeliydi, ama sayın başkanın aldığı karara saygı duyuyorum."

Son Dakika TFF'deki İstifalara İlk Yorumlar - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement