Son Dakika Haberleri: 4 Saldırgandan 2'si Türk

4 Saldırgandan 2'si Türk

12 yıl önce

1
Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) İstanbul Başkonsolosluğu önünde polis ekiplerine silahlı saldırı meydana geldi. Telsiz anonslarından saldırıyı beyaz renkli Kongo marka otomobilde bulunan 3 kişinin gerçekleştirdiği anons edildi. Olay yerine çok sayıda ambülans gönderildi.
2
İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'da ABD Başkonsolosluğuna yapılan saldırı ile ilgili olarak 2'si trafik biri koruma polisi olmak üzere 3 polisin şehit olduğunu, 2 kişinin de yaralı olarak İstinye Devlet Hastanesi'nde tedavi altında olduğunu bildirdi.
3
Güler, saldırgan 3 kişinin ise öldürüldüğünü kaydederek, 'Olay yeri inceleme ekipleri kimliklerle ilgili olsun silah, balistik tespiti olsun her konuda detaylı araştırma yapıyorlar. Polisimiz bunlarla ilgili her türlü tespiti yapacaktır ve bütün yönleri ile araştıracaktır' dedi.

4
ABD Başkonsolosluğu'na saldıran aracın olay yerinden kaçtığı bildirildi. Görgü tanıklarına göre, saldırganların kullandığı araçtan üç kişi indi. Arabayı kullanan saldırganın ise çatışmanın başlamasının ardından olay yerinden araçla kaçtığı bildirildi.
5
İstanbul'da ABD Başkonsolosluğu'na yapılan silahlı saldırıyı dünya basını flaş olarak duyurdu.

BBC: İngiliz haber kanalı BBC, Türk medyasına dayandırdığı haberinde İstanbul'da ABD Başkansolosluğu önündeki polis noktasına saldırı düzenlendiğini ve olayda üç polisin öldüğünü belirtti. Saldırı sırasında vize kuyruğunda olanların yaralandığı da vurgulandı.

6
7
8
9
10
11Haber Yayın Tarihi: 09.07.2008 02:39 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağdı Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu Böyle meslek görülmedi! Sadece vücudunu paylaşarak yılda 300 bin dolar kazanıyor İnsanlığımızdan utandıran kare! Hamile karısına kimse yer vermeyince bakın ne yaptı