4 Saldırgandan 2'si Türk - Son Dakika

4 Saldırgandan 2'si Türk

09.07.2008 14:39

1
Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) İstanbul Başkonsolosluğu önünde polis ekiplerine silahlı saldırı meydana geldi. Telsiz anonslarından saldırıyı beyaz renkli Kongo marka otomobilde bulunan 3 kişinin gerçekleştirdiği anons edildi. Olay yerine çok sayıda ambülans gönderildi.
2
İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'da ABD Başkonsolosluğuna yapılan saldırı ile ilgili olarak 2'si trafik biri koruma polisi olmak üzere 3 polisin şehit olduğunu, 2 kişinin de yaralı olarak İstinye Devlet Hastanesi'nde tedavi altında olduğunu bildirdi.
3
Güler, saldırgan 3 kişinin ise öldürüldüğünü kaydederek, 'Olay yeri inceleme ekipleri kimliklerle ilgili olsun silah, balistik tespiti olsun her konuda detaylı araştırma yapıyorlar. Polisimiz bunlarla ilgili her türlü tespiti yapacaktır ve bütün yönleri ile araştıracaktır' dedi.

4
ABD Başkonsolosluğu'na saldıran aracın olay yerinden kaçtığı bildirildi. Görgü tanıklarına göre, saldırganların kullandığı araçtan üç kişi indi. Arabayı kullanan saldırganın ise çatışmanın başlamasının ardından olay yerinden araçla kaçtığı bildirildi.
5
İstanbul'da ABD Başkonsolosluğu'na yapılan silahlı saldırıyı dünya basını flaş olarak duyurdu.

BBC: İngiliz haber kanalı BBC, Türk medyasına dayandırdığı haberinde İstanbul'da ABD Başkansolosluğu önündeki polis noktasına saldırı düzenlendiğini ve olayda üç polisin öldüğünü belirtti. Saldırı sırasında vize kuyruğunda olanların yaralandığı da vurgulandı.

6
7
8
9
10
11

Son Dakika 4 Saldırgandan 2'si Türk - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Skandal görüntülerden sonra güzel futbolcu takımından kovuldu Dua Lipa ile müstehcen pozlar veren Miley Cyrus'tan bomba yorum: Maalesef onunla cinsel ilişkiye girmedik Kışın beyaz, yazın kahverengiye bürünüyorlar! Nesli tükenmekte olan gelincik objektiflere takıldı Dondurucu soğukta bikiniyle bisiklet süren genç kız, hayır kurumu için bir saatte 83 bin TL topladı Sınavdan çıkıp doğumhaneye giden avukat adayı, buzların üzerinde oturarak görevini tamamladı