Çin'in Eğitim Köyünde Öğrenciler Minyatür Evlerde Yaşıyor - Son Dakika

Çin'in Eğitim Köyünde Öğrenciler Minyatür Evlerde Yaşıyor

18.10.2016 09:25

1

Tibet manastırı etrafındaki kutu gibi evlerden oluşan bu derme çatma ve çarpık şehirde yaşamayan insanlar ya rahip, ya rahibe ya da din öğrencisi… Deniz seviyesinden 12 bin 500 metre yükseklikteki Tibet özerk bölgesi Budist eğitim kampüsü olarak kullanılıyor.

2

Tibet özerk bölgesindeki Serthar Country'deki bu yerleşim alanında yaşayanların oluşturduğu nüfus yaklaşık 40 bin kişi...

3

Çünkü Larung Vadisi'nde birarada yaşamaya mecbur bu insanlar ya rahip, ya rahibe ya da din öğrencisi…

4

Ağırlıklı olarak ahşaptan imal edilen evler, adeta bitişik nizam, ama rahiplerle rahibelerin yaşadıkları evler arasında büyük duvarlar var.

5
Bir kişinin yaşayacağı küçük odalardan oluşan ve içlerinde tuvalet olmayan bu evler yaşayan din öğrenciler, tuvalet banyo gibi ihtiyaçlarını eğitim gördükleri tapınağın etrafında bu amaçla yapılan yerlerde karşılıyor.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika Çin'in Eğitim Köyünde Öğrenciler Minyatür Evlerde Yaşıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeşilçam'ın ok kirpikli güzeli, süper minili pozuyla mest etti 3 çocuğunun annesini önce takip edip vurdu, sonra üzerine benzin dökerek yaktı Banyoya telefonla giren genç kızın bir anlık hatası sonunu getirdi Bir an durdu ve dönüp baktı! 'Ormanın hayaleti' fotoğrafçıya böyle poz verdi Bu görüntü yalnızca bir ülkede olur! Yağmur yağsın diye 2 kurbağayı törenle evlendirdiler
Advertisement