Son Dakika Haberleri: Doktorlar 'Bacağını keseceğiz' demişti, şifayı Türkiye'de buldu!

Doktorlar 'Bacağını keseceğiz' demişti, şifayı Türkiye'de buldu!

2 ay önce

Geçirdiği trafik kazası sonrası doktorların "Bacağını kesmeliyiz" dediği 21 yaşındaki Bulgaristanlı top model, Türk doktorlar sayesinde sağlığına kavuştu.

1
Kaza geçirdi, yaklaşık 2 saat ambulans bekledi
Kaza geçirdi, yaklaşık 2 saat ambulans bekledi
21 yaşındaki güzel model Christine Ilieva, 2018 yılında Bulgaristan'da trafik kazası geçirdi. Bu da yetmezmiş gibi Ilieva, bir de kaza sonrası yaklaşık 2 saat ambulans beklemek zorunda kaldı.
2
'Bacağını kesmeliyiz!' dediler
Bacağını kesmeliyiz! dediler
Genç kızın sağ bacağı, uyluğu ve kalçasında ağır hasar meydana geldi. Hastanede tedavi altına alınan genç mankene doktorlar tarafından bacağının kurtarılamayacağı söylendi. Başka bir hastaneye nakledilen Ilieve'nin bacağı burada enfeksiyon kaptı.
3
Derhal Türkiye'ye getirildi!
Derhal Türkiyeye getirildi!
Bacağını kullanamaz hale gelen, bacak derisi dahi tamamen yok olan genç manken, tedavi için helikopter ambulansla Türkiye'ye getirildi.
4
Önce derisi tedavi edildi
Önce derisi tedavi edildi
Christine'in öncelikle Yeditepe Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Uğur Anıl Bingöl tarafından bacak ve uyluktaki hasarlanmış kas tendon sinir ve damar dokularının üzeri kapatıldı.
5
Ölü dokular kaslar deriler ve kemikler temizlendi. Daha sonra kas ve deri nakilleriyle bacak ve uyluk yaraları kapatıldı. Ortopedi ile koordineli olarak kemik kırıklarıyla ilgilenildi. Diz bölgesine de kas dokusu nakilleriyle enfeksiyonun yarattığı tahribatın önüne geçildi..
6
Christina'nın, ülkesinde "Kesilmesi gerekiyor!" denilen bacağı Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Uğur Anıl Bingöl ve Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Turhan Özler'in gerçekleştirdiği operasyonlar sonrasında kurtuldu.
7
Tedavi sonrasında yürümeye başlayan ancak diz eklemindeki kıkırdak hasarı nedeniyle dizini kullanmakta zorlanan ünlü modele Türkiye'de ilk defa donörden kıkırdak nakli yapıldı.
8
Genç model, uzman doktorların uyguladığı tedavi ve operasyonla sağlığına yeniden kavuştu.
9
'Türkiye'den asla vazgeçmeyeceğim!'
Türkiyeden asla vazgeçmeyeceğim!
Türkiye'de ilk kadavradan ilik nakli yapılan hastası Ilieva, "Bacağını kaybedeceğimi söylediklerinde ümidini yitirdim. Türkiye'de ise asla vazgeçmemem gerektiğini öğrendim" dedi.Haber Yayın Tarihi: 16.10.2019 04:26 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rusya'da bir benzin istasyonu, bikinili müşterilerine ücretsiz yakıt vereceğini duyurunca ortalık karıştı! Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular