PKK'lı Teröristin Sığınak Tarifi - Son Dakika

PKK'lı Teröristin Sığınak Tarifi

19.11.2011 12:30

1
Hatay'ın İskenderun ilçesindeki 7 asker ile Dörtyol'da 4 polisin şehit edilmesi olayı ile birlikte birçok terör eylemi gerçekleştirdiği belirlenen 7 teröristi, Aydıncık ilçesindeki operasyonla yakalayan emniyet güçleri çalışmalarını sürdürdü.
2
Teröristlerin yapılan sorgularında, Antalya'nın Gazipaşa ilçesindeki köyde bir süre kalarak eğitim yaptıkları belirlendi. Bunun üzerine, teröristler polislerle birlikte Mersin'den helikoptere bindirilerek hem operasyon için hem tatbikat için Gazipaşa'ya götürüldü.
3
Burada tatbikat yaptırılan teröristler, malzemelerin yerlerini bir bir gösterdi. Teröristlerin, tatbikat görüntülerine ise Cihan Haber Ajansı ulaştı.
4
Polis ve jandarma ekipleri, malzemelerin gömülü olduğu Gazipaşa'daki ormanlık alanda, yakalanan teröristlerden birinin yer tarifi üzerine çalışmalara başladı.
5
Teröristin ifadesi ve yapılan çalışmalar sonucu patlayıcı olmadığına emin olan ekipler, kazma ve küreklerle alanı eşerek malzemeleri ele geçirip, el koydu.
6
Öte yandan, Aydıncık'ta düzenlenen operasyonda, teröristlerin yakalandığı görüntülerde ise bitkin halleri dikkat çekti.
7
Helikopter desteği ile yapılan operasyonda yol trafiğe kapatılırken, yapılan aramalarda ele geçirilen çok sayıda silah ve malzeme yer alıyor.
8
9
10

Son Dakika PKK'lı Teröristin Sığınak Tarifi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement