Son Dakika Haberleri: AKP'li Vekilden 'Dötmam' Sürprizi

AKP'li Vekilden 'Dötmam' Sürprizi

11 yıl önce

1
TRT'nin Kürtçe kanalı TRT 6 (Şeş), açılışında Duygulu ve renkli anlar yaşandı. Ankara'daki Arı Stüdyosu'ndan yayına başlayan TRT 6 (Şeş) . Ak Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan'ın okuduğu ' Dötmam' parçası ile ayrı bir renk kattı.

2
TRT 6'nın açılışına sunucu Rojin ve Nilüfer Akbal'ın süprizimiz diye çağırdıkları AKP Van milletvekili Gülşen Orhan damgasını vurdu.
3
Kürtçe olarak “Öncelikle tüm Türkiye'nin yeni yılını kutlarım. TRT 6, Türk demokrasisi için büyük bir adımdır. Her şey çok daha güzel olacak. Biz beraberiz ve ülkeyi birlikte yükselteceğiz” diyen Orhan, bir de şarkı Kürtçe şarkı söyledi.
4
Şivan Perver'in amca çocuklarının aşkını anlatan 'Dötmam'(Amca kızı) adlı şarkısını okuyan Orhan'ın

yıllar önce kaybetiği eşi amcasının oğluydu.

5
Orhan'ın sesinden çok etkilenen Rojin ise 'Sana bir CD çıkartacağım' dedi.

6
Orhan türkünün 'were dotmam ev çi kul e, çi ê, ev çi derd e way...'

'Gel amca kızı bu ne yara, bu dert bu ne dertir...' şeklindeki sözlerini okurken oldukça hüzünlendiği gözlendi.

7
1970'te Bahçesaray ilçesi doğumlu Orhan'ın çarpıcı bir hayat hikayesi var. Orhan, Bahçesaray'da 11 erkek arasında ortaokul sıralarında oturan tek kız çocuğu. Liseyi Van'da bitiriyor. Ankara Üniversitesi'nin iki yıllık İnşaat Bölümü'nü kazanıyor. Ancak, ailesi Ankara'ya gitmesine izin vermiyor.
8
Orhan, akrabası bir inşaat mühendisiyle evlenmiş. Mirhasan adında bir oğlu var. Kocasını bir trafik kazasında kaybetmiş. Bu talihsiz olaydan sonra oğlunu okutmak için Ankara'ya gitmiş. Oğlu okula devam ederken,A.Ü. Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nin arkeoloji bölümünü kazanmış. Gülşen Orhan'ın babası Naci Orhan'da çok renkli bir kişi. Şiir yazıyor (www.antoloji.com'dan şiirlerini okuyabilirsiniz), hikâyeler anlatıyor.
9
10
11
12
13
14
15Haber Yayın Tarihi: 03.01.2009 04:50 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ateşli model Kendall Jenner'a Türk dokunuşu! Güzelliğiyle mest etti 10 yaşındayken okyanusa bırakmıştı! 9 sene sonra gelen cevapla şoke oldu Karadayı dizisinin Çitlembik Bahar'ıydı, son haliyle şaşkına çevirdi! Okan Bayülgen'in eski eşinin kim olduğunu duyan şaşıp kalıyor! En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var