Son Dakika Haberleri: Beşiktaş Şehitlerinin Cenazelerinden Kareler

Beşiktaş Şehitlerinin Cenazelerinden Kareler

3 yıl önce

1
Hain saldırıda şehit düşenler son yolcuğuna uğurlanıyor. İşte şehit düşen asker ve sivil kardeşlerimizin isimleri ve cenaze törenlerinden yürek burkan kareler...

2
Berkay Akbaş/ Sinop
Berkay Akbaş/ Sinop
İstanbul'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Berkay Akbaş'ın (19) cenazesi Sinop'da Yeni Mahalle Gazi Caddesi'ndeki evlerinin önünde helallik alınmasının ardından Büyük Cami avlusuna götürüldü.

3
Akbaş'ın yakınları helallik alındığı sırada gözyaşlarına hakim olamadı.

4
Adem Serin/ Gaziantep
Adem Serin/ Gaziantep
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan çevik kuvvet polisi Adem Serin, Gaziantep'te düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Şehidin annesi İsminur Serin, oğlunun tabutunun başına gelerek selam verdi.

5
Hamdi Dikmen - Okan Doğan/ Malatya
Hamdi Dikmen - Okan Doğan/ Malatya
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan çevik kuvvet polisleri Hamdi Dikmen ve Okan Doğan için Malatya Şehir Mezarlığı camisinde cenaze töreni düzenlendi. Tören sonrası şehit polis memuru Dikmen'in naaşı, Hatunsuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi. Şehit Dikmen'in annesi Elif, oğlunun mezarında gözyaşı döktü.

6
7
Şehidin 6 yaşındaki kardeşi, törene polis kıyafetiyle katıldı.

8
Saldırının düzenlendiği gece görevinin ardından "kız istemeye" gideceği belirtildi.

9
10
11
12
13
14
Enes Çiçek - Mehmet Taş/ Şanlıurfa
Enes Çiçek - Mehmet Taş/ Şanlıurfa
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan polis memurları Enes Çiçek ile Mehmet Taş için memleketleri Şanlıurfa'da tören düzenlendi.

15
Çiçek ve Taş'ın naaşı, gece saatlerinde uçakla Şanlıurfa'ya getirilerek, ailesi ve yakınlarınca Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.

16
Cenazelerin, tören için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne indirilişi sırasında şehitlerin yakınları, naaşlara sarılarak Türkçe ve Kürtçe ağıt yaktı.

17
Yasin İde - Osman Börklüoğlu/ Kayseri
Yasin İde - Osman Börklüoğlu/ Kayseri
İstanbul'daki bombalı saldırıda şehit olan Yasin İde ve Osman Börklüoğlu için Kayseri İl Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

18
Bir şehit yakını tabut başında görevli polisin gözyaşını silip ona sarıldı.

19
20
21
22
Hakan Tanrıkul/ Sinop
Hakan Tanrıkul/ Sinop
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan çevik kuvvette görevli polis memuru Hakan Tanrıkulu'nun (21) cenazesi, memleketi Sinop'un Durağan ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Vatandaşlar cenaze törenine ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı.

23
Şehit Tanrıkulu'nun (21) naaşı Durağan ilçesindeki babaevinde helallik alındıktan sonra tekbirler eşliğinde İsmail Bey Camisi'ne getirildi. Burada saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu.


Şehidin annesi Ayşe Tanrıkulu, oğlunun naaşına sarılarak, teröre lanet okudu. Baba İzzet Tanrıkulu ise tabuta sarılarak, "Bayrağımızı yere düşürmedin, hakkım sana helal olsun oğlum" diye gözyaşı döktü.

24
Burada kılınan cenaze namazının ardından bir süre çevik kuvvet polislerinin omzunda taşınan şehidin naaşını daha sonra ilçe halkı omuzladı. Cenaze aracına konulan şehidin naaşı ilçe mezarlığında toprağa verildi.

25
Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Sinop Valisi Hasan İpek, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Sinop Milletvekilleri Nazım Maviş, Barış Karadeniz, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Şehidin, Tanrıkulu ailesinin 3 çocuğundan en küçüğü olduğu ve bir yıl önce göreve başladığı öğrenildi.

26
Mehmet Atıcı - Adem Oğuz/ Adana
Mehmet Atıcı - Adem Oğuz/ Adana
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan çevik kuvvet polisleri Mehmet Atıcı ile Adem Oğuz için memleketleri Adana'da tören düzenlendi.


Beşiktaş Vodafone Arena yakınlarında önceki gece düzenlenen terör saldırısında şehit olan polisler Mehmet Atıcı (22) ve Adem Oğuz'un (30) Türk bayrağına sarılı naaşları, Merkez Sabancı Camisi'ne getirildi.

27
Şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından, Adana İl Müftüsü Arif Gökce, cenaze namazlarını kıldırdı.

28
Yakup Çapat/ Ankara
Yakup Çapat/ Ankara
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan 20 yaşındaki polis memuru Yakup Çapat için Karşıyaka Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törende şehidin babası Mehmet Çapat, oğlunun tabutuna sarıldı.

29
30
Törene, şehitlerin yakınlarının yanı sıra Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, milletvekilleri, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

31
Şehitlerin yakınları, törende göz yaşı döktü, zaman zaman baygınlık geçirenler oldu.

32
Törende şehidin annesi Asiye Çapat, güçlükle ayakta durabildi.

33
Evli ve bir çocuk babası olan şehit Adem Oğuz'un 15 Haziran 2013'ten bu yana İstanbul'da görev yaptığı öğrenildi.


Oğuz'un naaşı, törenin ardından, babası Selim, eşi Belkıs ve annesi Yeter'in gözyaşları arasında toprağa verilmek üzere Aladağ ilçesine gönderildi.

34
Bekar olan ve 7 Temmuz 2016'dan bu yana İstanbul'da çalışan şehit Mehmet Atıcı'nın cenazesi de defnedilmek üzere İmamoğlu ilçesine gönderildi.

35
36
37
38
Hüseyin Dalkılıç/ İzmir
Hüseyin Dalkılıç/ İzmir
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan polis memuru Hüseyin Dalkılıç için Bostanlı Beşikçioğlu Cami'nde tören düzenlendi. Şehidin Babası Şaban Dalkılıç (sağda), eşi Çiğdem Dalkılıç, annesi Nevcihan Dalkılıç (sol 2) taziyeleri kabul etti. Şehidin eşi Çiğdem Dalkılıç (sağ 4) törene eşinin üniformasıyla geldi.

39
Şehidin Annesi Nevcihan Dalkılıç, oğlunun fotoğrafına sarılarak göz yaşı döktü.

40
41
Metin Düzgün/ Konya
Metin Düzgün/ Konya
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan 29 yaşındaki polis memuru Metin Düzgün, memleketi Konya'da son yolculuğuna uğurlandı.

42
Törene katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan (ortada), şehidin ailesine başsağlığı dileyerek, taziyelerini iletti.

43
44
45
46
47
Hasan Bilgin/ Zonguldak
Hasan Bilgin/ Zonguldak
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan polis memuru Hasan Bilgin'in naaşı, Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin naaşı cenaze arabasına taşınırken vatandaşlar asker selamı verdi.


48
Cenaze törenine şehidin kardeşi Burak (sol 2) ve babası Yaşar Bilgin de(sol 3) katıldı.

49
Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu silah arkadaşlarının omuzunda cenaze arabasına taşındı.

50
Cenaze töreni sırasında şehidin annesi Aynur Bilgin büyük üzüntü yaşadı.

51
Şehidin kardeşi Burak(Solda) ve babası Yaşar Bilgin de(Sağda)

52
Emre Horoz/ Konya
Emre Horoz/ Konya
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan polis memuru Emre Horoz, memleketi Konya'nın Seydişehir ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin eşi, Nazife Horoz ayakta durmakta güçlük çekti.

53
Şehidin yakınları, burada Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

54
Şehidin eşi Nazife Horoz, ayakta durmakta güçlük çekti.

55
Şehidin eşi, Nazife ile annesi Emine Horoz (fotoğrafta) ise şehidin tabutuna sarılarak fotoğrafını öptü.

56
Durmuş Öcal/ Isparta
Durmuş Öcal/ Isparta
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan 5 aylık polis memuru 21 yaşındaki Durmuş Öcal için Isparta Ulu Camii'nde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla tören düzenlendi.

57
Çavuşoğlu (solda), şehidin babası Şerafettin Öcal'a (sağda) başsağlığı diledi.

58
59
60
Bora Çelik/ Niğde
Bora Çelik/ Niğde
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan 24 yaşındaki polis memuru Bora Çelik, Niğde'nin Bor ilçesinde toprağa verildi.Sokullu Mehmet Paşa Camisi yanında bulunan eski Hükümet Meydanı'nda tören düzenlendi.

61
62Haber Yayın Tarihi: 12.12.2016 12:30 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Charlie'nin Melekleri galasına dekolte damgası! Tül elbisesiyle gözleri şaşı etti Yıldız futbolcu Neymar'ın yeni aşkı, bikinili pozlarıyla kendine hayran bırakıyor! Cinsel ilişki fantezisi genç çiftin sonu oldu! Metal çubukla saldırdı Milyoner'de ilginç anlar! 'Yusuf Miroğlu' sorusu için yardım istedi, İmirzalıoğlu'nun yanıtı olay oldu Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak!