Hem kansere karşı koruyor hem de çocuk sahibi yapıyor! - Son Dakika

Hem kansere karşı koruyor hem de çocuk sahibi yapıyor!

12.12.2019 15:11

Silifke'de üretilmeye başlayan, Anavatanı Güney Amerika ve Batı Hindistan olan guava meyvesi, kanserle savaşıyor, hem de çocuk sahibi yapıyor. İşte guavanın diğer mucizevi faydaları...

1
Guava, birçok tropik ve subtropikal bölgede yetişen yaygın bir tropik meyvedir. Psidium guajava mersin ailesinde Meksika, Orta Amerika, Karayipler ve kuzey Güney Amerika'ya özgü küçük bir ağaçtır. Guava, turunçgillerden daha fazla C vitamini içerir.
2
Vitamin ve mineraller yönünden zengin içeriğe sahip bir meyvedir. Her meyve gibi bu da bazı hastalıklara iyi gelmektedir. İçinde likopen oranı yüksek. İçinde bulunan mineral ve vitaminlerin vücuttaki probiyotikleri destekliyor. Bu sayede hastalıkları geçirmesi açısından önemli. Hoş, keskin bir kokusu var.
3
Havuçta bulunan A vitaminin 2 katı bu meyvede bulunduğundan göz problemlerine de iyi gelir.
4
İşte guava meyvesinin faydaları
İşte guava meyvesinin faydaları
Turunçgillere oranla 4 kat daha fazla C vitamini içeren guava, cilt parlamasını ve saç dökülmesini azaltır.
5
Guavanın yaprağı tansiyon ve şekeri düşürür.
6
Yoğun ve tempolu çalışmadan sonra kemik ve kaslarımızın güçlenmesi için magnezyum oranı yüksek besinler tüketmeliyiz. Gün sonunda 3 adet tüketilen guava meyvesi magnezyum eksikliğini azaltmada yardımcı olur.
7
Kan şekerini dengeleyen guava, aynı zamanda lif oranı yüksek olduğundan uzun süre tok kalmayı sağlar.
8
Erkeklerde prostat kanserinden, kadınlarda meme kanserine hepsine savaş açar.
9
Diğer meyve çeşitlerine göre şeker ve karbonhidrat oranı düşük olan bu besin, hem diyabet hastalarının hem de kilo vermek isteyenlerin rahatlıkla tüketebileceği bir meyvedir.
10
Guavanın son yıllarda ortaya çıkan bir diğer önemli etkisi ise çocuk sahibi olmak isteyenlerin vücuduna faydası! İnsanlarda doğurganlığı artıran folat minerali, guava'da oldukça fazla. Guava, hamile kalmak isteyen kadınlar için mucize meyve olarak geçiyor.

Son Dakika Hem kansere karşı koruyor hem de çocuk sahibi yapıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı