Hem kansere karşı koruyor hem de çocuk sahibi yapıyor! - Son Dakika

Hem kansere karşı koruyor hem de çocuk sahibi yapıyor!

2 ay önce

Silifke'de üretilmeye başlayan, Anavatanı Güney Amerika ve Batı Hindistan olan guava meyvesi, kanserle savaşıyor, hem de çocuk sahibi yapıyor. İşte guavanın diğer mucizevi faydaları...

1
Guava, birçok tropik ve subtropikal bölgede yetişen yaygın bir tropik meyvedir. Psidium guajava mersin ailesinde Meksika, Orta Amerika, Karayipler ve kuzey Güney Amerika'ya özgü küçük bir ağaçtır. Guava, turunçgillerden daha fazla C vitamini içerir.
2
Vitamin ve mineraller yönünden zengin içeriğe sahip bir meyvedir. Her meyve gibi bu da bazı hastalıklara iyi gelmektedir. İçinde likopen oranı yüksek. İçinde bulunan mineral ve vitaminlerin vücuttaki probiyotikleri destekliyor. Bu sayede hastalıkları geçirmesi açısından önemli. Hoş, keskin bir kokusu var.
3
Havuçta bulunan A vitaminin 2 katı bu meyvede bulunduğundan göz problemlerine de iyi gelir.
4
İşte guava meyvesinin faydaları
İşte guava meyvesinin faydaları
Turunçgillere oranla 4 kat daha fazla C vitamini içeren guava, cilt parlamasını ve saç dökülmesini azaltır.
5
Guavanın yaprağı tansiyon ve şekeri düşürür.
6
Yoğun ve tempolu çalışmadan sonra kemik ve kaslarımızın güçlenmesi için magnezyum oranı yüksek besinler tüketmeliyiz. Gün sonunda 3 adet tüketilen guava meyvesi magnezyum eksikliğini azaltmada yardımcı olur.
7
Kan şekerini dengeleyen guava, aynı zamanda lif oranı yüksek olduğundan uzun süre tok kalmayı sağlar.
8
Erkeklerde prostat kanserinden, kadınlarda meme kanserine hepsine savaş açar.
9
Diğer meyve çeşitlerine göre şeker ve karbonhidrat oranı düşük olan bu besin, hem diyabet hastalarının hem de kilo vermek isteyenlerin rahatlıkla tüketebileceği bir meyvedir.
10
Guavanın son yıllarda ortaya çıkan bir diğer önemli etkisi ise çocuk sahibi olmak isteyenlerin vücuduna faydası! İnsanlarda doğurganlığı artıran folat minerali, guava'da oldukça fazla. Guava, hamile kalmak isteyen kadınlar için mucize meyve olarak geçiyor.

Haber Yayın Tarihi: 12.12.2019 03:11 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Genç fenomen, Katie Price'a benzemek için 140 bin liralık göğüs ameliyatı oldu Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri Magazin dünyasına bomba gibi düşen iddia: Rihanna, milyarder Arap iş adamından ayrıldı! Böylesi duyulmadı! Çıplak pozlarını paylaşan sosyal medya fenomeninin fotoğraflarını eşi çekiyor Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri

Son Dakika Haberleri