Instagram'ın En Havalı Siyasetçisi Slovenya Cumhurbaşkanından 20 Kare - Son Dakika

Instagram'ın En Havalı Siyasetçisi Slovenya Cumhurbaşkanından 20 Kare

09.03.2017 12:02

1
Son aylarda uluslararası arenadaki siyasetçiler arasında 'Twitter'ın kralı' Donald Trump olabilir ama "Instagram'ın kralı" şüphesiz bambaşka biri! Geçmişte modellik yapmış olan ve uluslararası basın tarafından manşetlere taşınan bir başka 'yıldızı' daha var: Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor.

2
Mesajlarını yaymak için uzun süredir sosyal medyayı aktif olarak kullanan Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor'un özellikle Instagram'da sergilediği renkli ve karizmatik profil, 53 yaşındaki siyasetçiyi fenomen haline getirdi.

3
"Barbie" lakaplı Pahor, 2012 yılında sürpriz bir şekilde kazandığı cumhurbaşkanlığı seçiminden önce çöp kamyonu üzerinde çektirdiği ve Instagram'da paylaştığı fotoğrafla sempati kazanmıştı. Pahor'un yayımladığı diğer fotoğraflar da binlerce beğeni alıyor. Uzmanlara göre bu durum, Pahor'un önümüzdeki aylarda yapılacak seçimlerin de favorisi olduğunun bir işareti.

4

Pahor, paylaştığı renkli karelerden birinde üstsüz şekilde uzanarak omzundaki yunus dövmesini sergiliyor.

5

Bir diğer fotoğrafta ise yol kenarında işçilerle birlikte çalışırken görülüyor.

6

Futbol sahasında ya da dağlarda kayak yaparken çektirdiği fotoğrafların yanı sıra, süpermodel Naomi Campbell ve U2'nun solisti Bono ile verdiği pozlar da bulunuyor.

7

Pahor, ABD eski Başkanı Barack Obama ile olan fotoğrafının altına ise "en ilham verici insan" notunu düşmüş.

8

Slovenya'nın başkenti Ljubljana siyaset bilimi okuduğu yıllarda modellik yaparken "Barbie" lakabını kazanan Pahor'un Musır'daki cumhurbaşkanlığı sarayının merdivenlerinin tırabzanına doğru uzanarak paylaştığı fotoğrafın altına "Kahire'de vatan hasreti" yazması ise sosyal medyada "Boruting" akımını başlatmış ve birçok Slovenyalı benzer pozlar vermeye başlamıştı.

9

Sosyal medyadaki imajıyla ilgili Associated Press'e konuşan Pahor, "Politikacılar ve halk arasındaki iletişim sürekli değişiyor... Instagram daha çok gençler tarafından kullanılıyor. Siyasete güvensizliğin yaygın olduğu bir dönemde, bu onlara ulaşmak için iyi bir yol" dedi. Ancak insanlarla doğrudan temas kurmanın daha önemli olduğunu bildiğini sözlerine ekledi.

10

Yapılan anketler, Slovenyalıların, cumhurbaşkanlarının çizdiği imajdan pek de rahatsız olmadığını gösteriyor. Zira Slovenlerin yüzde 52'si Pahor hakkında olumlu görüşe sahip. Tecrübeli siyasetçi hakkında olumsuz görüş sahibi olanların yüzde ise sadece 16.

11

Pahor, sosyal medyadaki etkinliğinin dışında, Slovenya'nın diplomatik arenada daha büyük bir rol üstlenmesi için de girişimlerde bulunuyor.

12

ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump ile Rus mevkidaşı Vladimir Putin arasındaki ilk görüşmeye ev sahipliği yapmayı öneren Pahor, geçen ay da Berlin'de Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Moskova'da Putin ile görüşerek mekik diplomasisi yürütmüştü.

13
Bono ve Pahor

Bono ve Pahor</p><p>
14
15
16
17
18
19
20
21

Son Dakika Instagram'ın En Havalı Siyasetçisi Slovenya Cumhurbaşkanından 20 Kare - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement