Son Dakika Haberleri: PKK Operasyonunda Evden Çıkanlar Şoke Etti

PKK Operasyonunda Evden Çıkanlar Şoke Etti

4 yıl önce

1
İstanbul'da 2 gün önce sabah, terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan ve 9'u avukat toplam 30 şüphelinin gözaltına alındığı operasyona ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı. Ele geçirilen ayakkabılar şaşkına çevirdi.

2
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dün sabah saatlerinde İstanbul merkezli 6 ilde terör

örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenledi.

3
Özel Harekat, çevik kuvvet ve polis helikopterinin de destek verdiği operasyon kapsamında Diyarbakır, Batman, Antalya, Ankara ve Sakarya ile İstanbul'un 15 ilçesinde 35 adrese baskın yapıldı.

4
Terör örgütü PKK'nın cezaevi yapılanması olduğu iddia edilen Tutuklu Ailelere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TUAD)'nin de aralarında

bulunduğu çok sayıda adreste arama yapıldı.

5
Aramalarda, şeffaf poşetler içerisine yerleştirilen ve içlerinde el yazısıyla gönderileceği şahsın ismi ve kaldığı cezaevinin adresinin yer aldığı küçük not kağıtları olan değişik renklerde 33 spor ayakkabı bulundu.

6
Ayakkabılarda yapılan incelemede, burun bölümünde astar kısımlarına dikilerek zulalanmış vaziyette, küçük puntolar halinde pelür kağıtlara yazılmış el yazısı ve bilgisayar çıktısı örgütsel ibarelerin yer aldığı dokümanlar elde edildi.

7
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekiplerinin arama yaptığı adreslerde 2 tabanca, 2 av tüfeği, çeşitli örgütsel dökümanlar da ele geçirildi.

8
Operasyonlar kapsamında 9'u avukat toplam 29 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan avukatlardan birisinin Ankara Kızılay'daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren Seher Çağla Demir'in Balıkesir'de yargılandığı bir davada avukatlığını yaptığı belirtilen Hüseyin Boğatekin olduğu öğrenildi.

9
Gözaltına alınan şüpheliler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'nde bulunan

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorguya alındı.

10
Bu arada operasyon kapsamında toplam 49 kişi hakkında yakalama ve gözaltı

kararı bulunuyor.Haber Yayın Tarihi: 18.03.2016 08:33 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Okan Bayülgen'in eski eşinin kim olduğunu duyan şaşıp kalıyor! En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu