İzmir'de CHP-AKP Gerginliği - Son Dakika

İzmir'de CHP-AKP Gerginliği

05.10.2010 00:03

1
Bayraklı Belediyesi meclis toplantısında Ak Parti ve CHP'li meclis üyeleri birbirine girdi. AK Partililerin eleştirilere dayanamayan CHP'li Belediye Başkanı Hasan Karabağ, muhalif iki meclis üyesini zorla dışarı attırdı. Karabağ, "Hakaret edenleri savcılığa vereceğim" dedi.
2
Bayraklı Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı olaylı geçti. Sakin başlayan meclis toplantısında Ak Partili meclis üyelerinin Belediye Başkanı Hasan Karabağ'a yönelik sert eleştirileri ortamı gerdi. Ak Parti Grup Başkan Vekili Ali Aslan'ın belediyede görev yapan müdürlerin Başkan Karabağ tarafından görevden alınmalarının nedenini sorması mecliste sinirlerin gerilmesine enden oldu. Aslan, "Belediyede yönetim krizinin olduğunu düşünüyoruz.
3
Tecrübeli ve bilgili olmak kolay değil. Müdürler neden görevden alınıyor. Bu arkadaşlar yeteneksiz, beceriksiz miydi?" dedi.Belediyedeki bürokrat değişikliklerinin meclisi ilgilendirmediğini ifade eden Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Durum icrayı ilgilendirir. Memur ile toplu sözleşme yapan ilk belediyeyiz. Daha iyi yönetim ve kadro oluşturmak için bunu yaptık. Kimse hırsızlık, yolsuzluk yapmadı. Bu durumu siyasi malzeme yapmayın. Hizmetlerin de aksadığı falan yok.
4
Hizmetlerimiz son hızla devam ediyor. Yeni kurulan bir belediyeyiz. Taşlar yerine oturacak. Ak Partili belediyeler de kendi kadrolarında değişikliğe gidiyorlar. Bu olağan bir süreç" dedi.Gerginliğin arttığı meclis toplantısında Ak Partili Üye Hüsnü Boztepe'nin sözleri bardağı taşıran son damla oldu. Boztepe yaptığı konuşmada, belediye başkanının gereksiz harcamalar yaptığını ifade etti. Boztepe, "Müdürleri görevden alıp yerlerini değiştiriyorsunuz. Bir müdürü iki gün sonra görevden alıyorsunuz.
5
Müdürler, sizin istediğiniz evrakların altına imza atmadığı için görevden alınıyor" dedi. Boztepe'nin sözlerinin ardından Başkan Karabağ, "Saçma sapan konuşma ve meclisi de germe. Dengeli konuş. İcranın başında ben varım" dedi. Boztepe'nin "Belediye kurulurken koltuk ve sandalye aldınız. İhalesini sonra yaptınız" sözlerine daha da sinirlenen Başkan Karabağ, "Vardı da biz mi kullanmadık. Belediyenin eşyaları bile yoktu. Binaları ve kullanılacak malzemeleri zor toparladık.

Son Dakika İzmir'de CHP-AKP Gerginliği - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tiktok'ta en çok para kazanan fenomenler belli oldu Küçük Gelin'in Zehra'sı öyle bir değişti ki! Gören bakmaya doyamıyor Ormanda pusuya yatıp yaklaşanı öldürüyorlar! İşte dünyanın en izole kabilesi: Sentinelese Aldatılan kadının intikam şeklini duyan küçük dilini yuttu! Kestiği cinsel organı klozete atıp sifonu çekti 18'ine girer girmez soyundu, 6 saat içinde rekor kırdı