Son Dakika Haberleri: Silopi'yi Kemiren Şüphe

Silopi'yi Kemiren Şüphe

9 yıl önce

1
Silopi'de Irak'ın kuzeyine yolcu taşıyan taksi durağı sahibi R.Ö., taksi şoförü H.K., berber R.T. ve tekel bayii F.G., iddiaya göre ilçede önce 15 yaşındaki bir erkek çocuğa cinsel istismarda bulunarak bunu cep telefonu kamerasıyla kaydetti.
2
Çocuğun durumu anlatması halinde görüntüleri internetten yayınlamakla tehdit eden şüpheliler, defalarca cinsel istismarda bulundukları mağdurun bir arkadaşını daha getirmesini istedi. Tehditler üzerine bu kez mağdur çocuğun beraberinde getirdiği arkadaşı da aynı kişiler tarafından cinsel tacize uğradı.
3
Şüphelilerin defalarca cinsel tacizine uğrayan çocuklardan biri, rahatsızlanınca ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Hastanede yapılan muaneyede çocuğun tecavüze uğradığı belirlendi.
4
Doktorların da devreye girmesiyle ailesi durumu polisi bildirdi. Polis, çocuğun ifadesi üzerine ilçede gizli bir operasyon yaparak R.Ö., H.K., R.T. ve .F.G'yi yakaladı.

5
Şüpheliler dün gece büyük bir gizlilik içinde adliyeye sevkedilirken, olayın duyulması üzerine adliye çevresinde toplanan yaklaşık 1000 kişi, şüphelilerin linç edilmesi için kendilerine verilmesini istedi. Öfkeli kalabalık, şüphelilerin tutuklanmasının ardından da dağılmayınca polis tazyikli su ve biber gazı kullanıp dağıttı.
6
Öfkeli kalabalık cezaevine götüren şüphelilere ait 2 işyerini ateşe verip yakarken, iki işyerini de taşlayıp, tüm eşyaları kullanılmaz hale getirdi. Geç saate kadar süren olayların ardından şüphelilerin yakınları da işyerlerinde geri kalan malzemeleri kurtarmaya çalıştı.


7
Yaşananlar Silopililer arasında büyük üzüntüyü neden olurken, daha önce sabıkaları bulunmayan tümü evli ve çocuklu olan şüphelilerin ailelerinin kendilerini evlerine kapatıp, sokağa çıkmadıkları bildirildi.


8
Tutuklanan şüphelilerden R.Ö'nün ilk eşinden boşanıp ikinci evliliğini yaptığı belirtildi. Süphelilerden H.K.'nin ise Yeşilçam filmlerinde 'Tecavüzcü Coşkun' olarak bilinen karakterle anıldığı ve kendisine yakın çevresince 'Coşkun' olarak hitap edildiği öğrenildi. Bu arada R.T'nin sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında 'Tecavüzcü Coşkun' karakterini canlandıran Coşkun Göğen'in fotoğrafını paylaştığı görüldü.
9
Cinsel istismara uğrayan çocuklardan biri polise verdiği ifadede şüphelilerden H.K'nin kendisine, "Senin gibi yüzlerce çocuk var. Onlarla da ilişkiyi girdik" dediğini söyledi.
10
Bu ifadenin duyulması üzerine ilçe halkı arasında büyük tedirginlik yarattı. Bu arada şüphelilerin sık sık Irak'ın kuzeyine gittikleri ve giderken yanlarında bazı çocukları da götürüp, burada arkadaşlarına verip, cinsel istismara uğratıldıkları iddia edildi.


11
Silopi polisi, mağdur çocukların verdiği ifadeler doğrultusunda iddiaları büyük bir gizlilik içinde araştırmayı sürdürüyor.

12
13
14
15Haber Yayın Tarihi: 29.03.2011 05:06 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu