Son Dakika Haberleri: ABD'de Tek Kişinin Yaşadığı Şehir

ABD'de Tek Kişinin Yaşadığı Şehir

6 yıl önce

ABD'nin Buford şehrinde sadece bir kişi yaşıyor. O hem hademe hem de belediye başkanı olarak çalışıyor.

1
Dünyanın her yerinden çekilen çok ilginç fotoğraflar insanları hayretler içinde bırakıyor. İşte o ilginç yerlerden bazı görüntüler...
2
ABD'nin Buford şehrinde sadece bir kişi yaşıyor. O hem hademe hem de belediye başkanı olarak çalışıyor.
3
117 metre ile Viyana'daki Dünyanın en yüksek salıncağı.
4
Sönmüş bir yanardağ krateri, Yeni Zelanda'daki Emerald Gölü.
5
Zanzibar'ın doğu kıyısında bir restoran, buraya isterseniz yürüyebilir isterseniz bir tekne ile de ulaşabilirsiniz.
6
Madrid'de bir ofis.
7
Burası bir çöl ama birkaç yılda bir açan çiçekler ile işte bu muhteşem görüntü elde ediliyor.
8
Kapadokya'nın sabahın erken saatlerinde hareket ederek gökyüzünü tam bir şölene çeviren balonları.
9
828 metre ile Dünya'nın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa'dan 163.kat manzarası.
10
Ve bu da bulutlardan biraz uzaklaşıldığında ortaya çıkan manzara.
11
Bu ağaçlar Polonya yakınlarındaki bir ormanda büyüyorlar. Özellikleri ise henüz nedeni bilinmeyen eğrilikleri.
12
Belçika ve Hollanda arasındaki sınırı gösteren işaretler.
13
Skagen tatil beldesinden inanılmaz bir doğa olayı izleyebilirsiniz. Bu şehir Danimarka'nın en kuzeydeki noktası. Bu iki karşıt gelgit farklı yoğunlukta olmalarından dolayı birleşemiyorlar ve ortaya bu harika manzara çıkıyor.
14
Yılda iki kez gerçekleşen 10binlerce vatoz göçü Meksika Gölü'nde böyle görüntülendi.
15
Kaliforniya'nın Sequoia parkında alışılmadık bir tünel.
16
Bruno Catalona tarafında yapılan bu heykel Fransa'da bulunuyor.
17
Gündüz ve gece Lİtvanya Kaunas'ta bir anıt.
18
Çinde kaydedilen dünya'nın en büyük trafik sıkışıklığı, uzunluğu ise tam 260 kilometre.
19
Burası Paris'te bir bilgisayar oyunları mağazası, yerin böyle durduğuna bakmayın aslında tamamen düz.
20
Haus Rizzi, Almanya
21
Rusya'da Lena Nehri.
22
Güney Kore'deki Banpo Köprüsü.
23
Zenginlik ve yoksulluk arasındaki sınır, Brezilya.
24
Fransada'ki Mare denizfeneri görevlisinin cesareti akıl alır gibi değil, o dev dalgalar arasında soğukkanlı duruşu dikkat çekiyor.
25
Dubai'deki ay kulesi.
26
Nehir üzerinde nehir, Almanya.
27
Deniz altindaki bu çöküntünün çapi 300 metre, derinligi ise 125 metre. Çöküntü deniz seviyelerinin çok daha düsük oldugu kuvaterner buzul çaginin çesitli asamalarinda meydana gelmis. Büyük Mavi Delik (Belize).
28
Yagmur Ormani Çökügü.Çökükler yer yüzeyindeki çukurlarin dogal yollardan daha da çökmesiyle meydana geliyor. (Kaua-Sarisarinama Milli Parki, Venezüella)
29
Dogal kaya köprü parlak turuncu ve sari bakterilerle kapli. Bu bakterilerin olusma nedeni ise kaya duvarlari kaplayan dogal kükürt kaynaklari. Puente del Inca (Arjantin).
30
Kalker kayalarindan olusan tuhaf tepeler ve asinan kisimlar inanilmaz bir görüntü olusturuyor. Bryce Amfitiyatrosu (Bryce Kanyonu Milli Parki, Utah, ABD).
31
Mono Gölü bir kapali havza, yani su girebiliyor ancak çikamiyor. Suyun buradan çikmasinin tek yolu kaynamasi. Tufa Tepeleri (Mono Gölü, Sierra Nevada, ABD).
32
Bir dizi hali kalkeri tepesi. Tsingy (Ankarana Milli Parki, Kuzey Madagaskar).
33
Burasi 86 metreyle ABD'nin en alçak noktasi. Badwater Tuz Düzlükleri (California, ABD).
34
Bilim insanlari gölün rengini açiklamayi basaramiyor ancak pembeligin alglerden kaynaklanmadigi kanitlandi. Hiller Gölü (Bati Avustralya).
35
Dünyanin en yüksek deniz tepesi olan 562 metrelik bu piramit tamamen dogal yollardan olusmus. Zaman, rüzgar ve su… Balls Piramidi (Lord Howe Adasi, Yeni Güney Galler, Avustralya).
36
Bu dogal kumtasi olusumunu uzaktan bakildiginda gerçek bir filden ayirmanin imkani yok. Fil Kayasi (Ates Vadisi Eyalet Parki, Nevada, ABD).
37
Bu göl Mazama Dagi'nin yikilmasi sonucu 150 yil önce olusmus. Krater Gölü (Oregon, ABD).
38
Dogal kireçtasindan olusan bu yapilarin bazilarinin yüksekligi 5 metreyi buluyor. Bu tepeler 25 bin ila 30 bin yil önce denizin çekilip geriye deniz kabuklarini birakmasi sonucu olusmus. Tuhaf Tepeler (Nambung Milli Parki, Bati Avustralya).
39
Her birinin agirligi 300 kilogramdan fazla olan bu taslarin tamamen egimsiz bu arazide nasil kayabildigini bilim insanlari henüz açiklayabilmis degil. Kayan Taslar (Ölüm Vadisi, Kaliforniya/Amerika).
40
Bu dev kayalar aslinda okyanus tabaninda olusmus ancak yüzyillardir devam eden erozyon ve deniz çekilmesi sonucu bugün sahilin ortasinda oturuyorlar. Moeraki Kayalari (Yeni Zelanda).
41
Sicak su kaynaginda isik saçan algler ve bakteriler hizla ürüyor ve çok renkli bir görüntü ortaya çikiyor. Güzellik Havuzu (Yellowstone Milli Parki, ABD).
42
Bazilari kurgu filmlerindeki bilinmeyen gezegenleri andiran bu bölgelerin tamami dogal olusumlar. Ancak kimilerinin nasil olustugunu açiklama konusunda bilim insanlari bile kifayetsiz kaliyor... Jurassic döneminde yani yaklasik 190 milyon yil önce olusan bu bölge Navajo kumtasiyla kapli. Kayaçlarin asinmasiyla dalgali bir görünüm ortaya çikmis. Dalga (Utah, ABD).


Haber Yayın Tarihi: 14.09.2013 05:25 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kalça kaldırma ameliyatı için Türkiye'ye gelen İngiliz turistin başına gelmeyen kalmadı! Helikopter turunda tesadüfen gördü! İzlanda'da 50 ceset kıyıya vurdu 29 yaşındaki gençten skandal itiraf: Yaşlı kadınlarla birlikte olarak haftada 56 bin TL kazanıyorum Instagram'dan gurur verici Türkiye paylaşımı! Bakın fotoğrafı kim çekti Dünyada sadece Türkiye'de var! Gören hayrete düşüyor