Düğün Fotoğrafları İçin 60 Kilo Verdiler - Son Dakika

Düğün Fotoğrafları İçin 60 Kilo Verdiler

07.09.2014 11:43

1
Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Kilo almak ne kadar kolaysa kurtulması o denli zordur. Hayatı boyunca kilo ile problem yaşamış; zor kilo veren ve artık bu konuda umutsuz hisseden insanların başarı hikayelerini bir araya topladık...

2
Bunlardan biri aşçılık yapan ve işini çok seven 23 yaşındaki damat adayı Matt Bradley kilolarından kurtulabileceğini pek sanmıyordu.

3
115 kilo olan Matt Bradley, gelin adayı Hannah ile tanıştı.

4
Gelin ve damat adayı çift düğün hazırlıkları sırasında kilo vermek için zayıflama programına katıldılar.

5

Başarılı geçen diyet programı sayesinde Matt tam 40 kilo verdi.

6
Gelin adayı da 20 kilo verince toplamda 60 kilo verdiler.

7
Çift, düğün fotoğraflarında daha zayıf görünmeyi başardılar.

8
İkili, düğün öncesi birlikte yaptıkları zayıflama programı ile hem zayıflayıp hem de ilişkilerini daha da güçlendirdiklerini belirttiler.

9
Bir diğer isim; Brooke Birmingham, 4,5 yılda verdiği 80 kilo ile zayıflama ve spor dergilerinin dikkatini çekmiş, obeziteyi iradesiyle alt etmiş Quad Cities, Illinois'li bir kadın ve ayrıca da takip edilen bir blog yazarı...

10
Zayıflama yolunda ilerleyişini ‘'Not On A Diet'' (diyette değilim) adlı bloğundan takipçileriyle her gün paylaşan Birmingham, kendisiyle röportaj yapmak isteyen Shape adlı derginin teklifini kabul ediyor ve tabii derginin istediği şekilde ‘'öncesi ve sonrası'' fotoğrafları gönderiyor...

11
Ancak bikinili fotoğraflarını gönderdikten sonra fotoğrafları yazar tarafından reddediliyor. Derginin yayın politikası gereği kendisinden tişörtlü bir fotoğraf göndermesi isteniyor. Oysaki Brooke'a göre ‘'Başarı Hikâyeleri'' adlı yazı dizisinde daha önce anlatılan hikâyelerde bikini fotoğraflar sorun yaratmamış...

12
Bunun üzerine bloğunda bu durumu anlatan genç kadının blog sayfası aşırı ilgiden kilitlenmiş...

13
"Bu benim vücudum, tamamen gerçek ve başardığım şeyi ortaya koyan şeylerden utanmıyorum'' diyen Birmingham, eğer derginin ideal hikaye yerine gerçek hikayeyi yazmak istiyorsa bu fotoğrafları kullanmak zorunda olduğunu düşünüyor.

14
Kilo problemi yaşayan bir diğer kişi Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşayan Tatyana Rybakova. Rybakova verdiği kilolar ile herkesi şaşırttı...

15
14 yaşındayken 105 kilo olan Rybakova yaklaşık 50 kilo vererek şimdiki haline kavuştu...

16
Tatyana Rybakova'nın şimdiki hali görenleri şaşkına çevirdi...

17
Yeni görüntüsünü görenler inanamıyor.

18
İşte o şaşırtan değişim...

19
Kilonun insanların dış görüntüsünde ne kadar önemli olduğunu Rybakova'nın bu değişiminden anlıyoruz.

20
Kimse onun daha önce obez olduğuna inanmak istemiyor.

21
Azmini devam ettirdi ve adeta bir manken görüntüsüne ulaştı.

22
Rybakova'nın öncesi ve sonrası fotoğrafları kilolu insanlara ilham vereceğe benziyor.

23
50 küsur kilo vererek çok az deformasyonla bu görüntüye ulaştı.

24
Şimdi sağlıklı beslenmek onun yaşan biçimi..

25
Başarı öykülerinden bir diğeri Nathan Hewitt, bu fotoğraf çekildiğinde 15 yaşındaydı. Ve o dönem kendini İngiltere'nin 'en şişman çocuğu' olarak tanımlıyordu..

26
Çocukluk döneminde kilolarıyla sorunu olan Hewitt, 146 kiloya kadar çıktı.

27
Ergenlik dönemine geldiğinde ise değişmeye karar verdi.

28
Diyete giren ve çeşitli operasyonlar geçiren Hewitt bugün 23 yaşında..

29
Ve son halini görenler bu değişim karşısında gözlerine inanamıyor.

30
İşte o şaşırtan değişim...

31
Hewitt hem kilo verdi hem de spora devam edip harika bir vücuda kavuştu.

32
Geçtiğimiz günlerde hem aşırı kilosu hem de başından geçen talihsiz olayla gündeme gelen Mayra Rosales, 500 kilo ağırlıkla yaşayan en ağır kadın olarak rekorlar kitabına girdi...

33
32 yaşındaki kadın hedefinin 100 kiloya inmek olduğunu söylemişti...

34
Hastanede sürekli doktor tedavisi altında olan Mayra yavaş yavaş kilo vermeye başladı. Azimli davrandı ve mutlu sonuca ulaştı.

35
Yerinden kalkmak bir yana kıpırdayamaz hale gelen Mayra Rosales'un son hali.

36
2008 yılından bu yana önce tedaviye ardından da sıkı bir diyet ve spor programına alındı.....

37
5 yıllık çaba sonucunda tam 379 kilo vermeyi başardı...

38
91 kiloya kadar inen kadın, hedefinin daha da zayıflamak olduğunu söylüyor.

39
Bir diğer başarı hikayesi İngiltere'den. 444 kiloluk 51 yaşındaki Paul Mason, 2 yılda sıkı bir diyet ve ameliyatla tam 300 kilogram verdi. Yürüyemiyor, tuvalete gidemiyor, hiçbir ihtiyacını karşılayamaz hale gelmişti.

40
Mason bir zamanlar günde 20 bin kalori tüketiyordu.

41
İki yılda iki ameliyat geçirerek yağları alındı.

42
Şimdi kilosu sabit bir duruma gelene kadar ameliyat olmayacak.

43
Kilo verdikten sonra sarkan derilerinin yürüyüşünde zorluk çıkardığını söyleyen Mason, ameliyatla onların alınması gerektiğini belirtti Özellikle dizinin gerisindeki derinin yürüyüşene büyük engel olduğunu söyledi.

44
Yürüyerek işlerini halletmek istediğini söyleyerek babası öldükten sonra kiloları aldığını ifade etti.

45
Mason artık mücevher sektöründeki işine yeniden dönmek istediğini ve artık tekerlekli sandalyeye daha fazla ihtiyacı olmadığını belirtti.

46
Eskiden tekerlekli arabayla yürüyebilen dünyanın en şişman adamı zayıflayınca kendisine bir kız arkadaş bile buldu. Adamın belgeselini izleyen kız arkadaşı Rebecca Mountain, kendisine aşık oldu.

47
Kilo problemi yaşayan bir diğer isim Türliye'den. ATV Avrupa, Kanal 7, STV Avrupa, Show Türk ve Showmax kanalllarında 'Emlak Turu' adlı programı sunan Duygu Meltem Yalçınkaya, yeni görüntüsüyle ise görenleri şaşırtıyor.

48
Yalçınkaya, 9 ayda tam 40 kilo vererek 111 kilodan 71 kiloya düştü. Böylece Yalçınkayai 52 bedenden 40 bedene düşmüş oldu.

49
Yaptığı Emlak programlarında on binlerce kişiyi hayallerine kavuşturarak tapu sahibi yapan Duygu Meltem Yalçınkaya, 6 beden incelerek inanılmaz bir görüntüye kavuştu.

50
Başarıları ile olduğu kadar artık yeni fiziği ile de tüm izleyicilerini büyüleyen Yalçınkaya, izleyicileri tarafından tanınmayacak hale geldi.

51
Op. Dr. Murat Üstün' ün sergilediği mide küçültme ameliyatı sonrası sağlıklı bir yaşama adım attı. Sağlıklı ve düzenli beslenmenin yanı sıra düzenli olarak termal havuz, termal selülit jeli ve masaj yardımı ile 40 kilo vermeyi başaran Yalçınkaya, "En büyük şikayetim yeni halimi izleyicilerimin tanımaması" dedi.

Yalçınkaya: "Eski halimden oldukça şikayetçiydim. Kendimi bambaşka hissediyorum yeni yayın döneminde yepyeni görüntüm ve projelerimle izleyenlerimle buluşmaya hazırım" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
500

Son Dakika Düğün Fotoğrafları İçin 60 Kilo Verdiler - Son Dakika


Advertisement