Amerikan Meclisinde Türkiye Konuşuldu - Son Dakika

Amerikan Meclisinde Türkiye Konuşuldu

23.06.2007 09:42
Amerikan Meclisinde Türkiye Konuşuldu , System.String[]

ABD Temsilciler Meclisi'nde dün düzenlenen Türkiye brifinginde konuşuldu

ABD Temsilciler Meclisi'nde dün düzenlenen Türkiye brifinginde konuşan Kongre Üyesi Bill Pascrell ile Brookings Enstitüsü Uzmanı Dr. Ömer Taşpınar, Türkiye için demokrasi ve Avrupa Birliği sürecinin önemini vurguladı. Yoğun ilgi gören brifingde, Türkiye'de yapılacak "tarihi" seçimlerin "İslam ile demokrasi arasındaki denge"yi belirleyeceğini kaydeden Demokrat Parti New Jersey Milletvekili Pascrell, bu seçimlere giren "İslami parti"nin "radikal" değil "ılımlı" Müslüman olduğunu kaydetti. "Seçimlerin ertelenmemesini umuyoruz." diyen Pascrell, demokrasinin "kilit" önem taşıdığını belirtti.

PKK'nın terörist faaliyetlerini kınayan, ancak Kuzey Irak'a yapılacak bir harekâtın "daha büyük bir ihtilafa" yol açacağını ifade eden Pascrell, "Bush hükümeti ve Kuzey Irak'taki Kürt yönetimi PKK terör örgütünün operasyonlarını dizginleme adına daha güçlü bir duruş sergilemeli." dedi.

Amerikan Meclisinde Türkiye Konuşuldu
Amerikan Meclisinde Türkiye Konuşuldu
Amerikan Meclisinde Türkiye Konuşuldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Amerikan Meclisinde Türkiye Konuşuldu - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Kırmızı Oda'daki kadına şiddet yanlısı sözler sosyal medyada gündem oldu Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi