CHP'den Yazılı Ret: Siyasi İhtiraslara Hizmet Edecek Hükümetin Parçası Olmayız - Son Dakika

CHP'den Yazılı Ret: Siyasi İhtiraslara Hizmet Edecek Hükümetin Parçası Olmayız

5 yıl önce

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ile Genel Başkan Başdanışmanı İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetinde yer almaları için kendilerine yaptığı teklifleri reddetti.

CHP'den Yazılı Ret: Siyasi İhtiraslara Hizmet Edecek Hükümetin Parçası Olmayız, System.String[]

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ile Genel Başkan Başdanışmanı İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetinde yer almaları için kendilerine yaptığı teklifleri reddetti. Bingöl ve Toprak, cevaplarını yazılı olarak iletti.


İki isim de aynı metne imza atarak seçim hükümetinde görev alamayacaklarını iletti.

Bingöl ve Toprak, verdikleri yazılı cevapta şu vurguyu yaptı: “Sonuç olarak, 7 Haziran tarihinde ‘tekrar seçim’ diyerek, Türkiye'nin sorunlarına kalıcı çözüm getirecek bir koalisyonun önünde engel olmak isteyenler amacına ulaşmıştır. Demokrasi tarihimizde ilk kez bir seçimden sonra hükümet kurulamadığı için hiçbir iktidar gücüne sahip olmayan geçici bir hükümet kurulacaktır. 60 günde sadece birilerinin siyasi ihtiraslarına hizmet aracı olacak bir hükümetin parçası olmayız. Biz birilerine değil, ‘Önce Türkiye’ diyerek milletimize hizmet ederiz. Bu sebeple, hiçbir sorumluluğu olmayan ve hiçbir görevi yerine getirmeyecek geçici hükümette CHP'yi temsilen yer alarak hak etmediği itibari vermemek amacıyla, Anayasa'nın 104 ve 116 maddeleri uyarınca 26 Ağustos 2015 tarihli teklifinizi reddettiğimizi bilgilerinize sunarız.”

Haber Yayın Tarihi: 26.08.2015 05:33 Kaynak: CİHANSon Dakika

Son dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 20'ye yükseldi
Meral Akşener, deprem haberini alınca Fatiha Suresi'ni okuyup siyaset konuşmayı bıraktı THY'nin 150 TL sabit bilet uygulaması sosyal medyada tepki çekti

Son Dakika Haberleri