Muçev'in Yeni Tiyatro Oyunu Sahnelendi - Son Dakika

Muçev'in Yeni Tiyatro Oyunu Sahnelendi

01.01.2012 15:02
Muçev'in Yeni Tiyatro Oyunu Sahnelendi, System.String[]

Muş Gençliği Kültür Turizm ve Çevre Gönüllüleri Derneği (MUÇEV)'nin hazırladığı 'Açık Oturum, Şanslı Baba ve Sevim Taşan' isimli tiyatro oyununu sahneledi.

Muş Gençliği Kültür Turizm ve Çevre Gönüllüleri Derneği (MUÇEV)'nin hazırladığı 'Açık Oturum, Şanslı Baba ve Sevim Taşan' isimli tiyatro oyununu sahneledi.

Kısa sürede yeniden canlanan Muş Şehir Tiyatrosu, sahne aldığı tiyatro oyunları ile izleyenleri kahkahaya boğmaya devam ediyor. Ceylan AVM'de sahnelenen 'Açık Oturum, Şanslı Baba ve Sevim Taşan' adlı oyun büyük beğeni topladı.

Muş Şehir Tiyatrosu, sahnelediği oyun ile izleyenleri memnun etti. Kısa süre içerisinde yeniden toplanan ve yeniden oyuncu seçmelerine giderek farklı simalarla tanışan Muş Şehir Tiyatrosu, Ceylan Eğlence Merkezi sinema salonunda sahnelediği oyun yoğun ilgi ile karşılandı. Oyuna; davet üzerine Muş Alparslan Üniversitesi öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"BİZ DEVLET TİYATROSU DEĞİLİZ, GÖNÜLLÜYÜZ"

Tiyatro Yönetmeni Fırat Aykan, Muş Şehir Tiyatrosu'nun daha önce sahnelediği 'Turist Misafirlerimiz, Hemşireler Haftası, Maşo Evleniyor, Tatlım Tatlım, Kötü Şaka Oyunu, Ânizâzlâr Kasabası' ve 'Açık Oturum, Şanslı Baba ve Sevim Taşan' oyunlarına halkın yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

Tiyatro Yönetmeni Fırat Aykan, devlet tiyatrosu olmadıklarını söyledi. Aykan, gönüllü olarak bir araya geldiklerini hatırlatarak, tiyatro sanatına devam edeceklerini ifade etti. Muş'ta tiyatroculuğu daha ileri safhalara götürme çabası içerisinde olduklarını açıklayan Muş Şehir Tiyatrosu Yönetmeni Aykan, "Muş Şehir Tiyatrosu olarak sahnelediğimiz oyunlara halkımızın katılarak katkıda bulunmasından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu konuda asıl bizlere destek verip bizleri canlı kılan onlar. Bu konuda daha sonra sahneleyeceğimiz oyunları izleyeceklerine inanıyoruz. Bu konuda bir sıkıntımızın olmadığını da düşünüyoruz. Daha önce ilimizde çok aktif olan ve birçok oyun ile halkımızı buluşturan Muş Şehir Tiyatrosu yeniden canlanma yoluna gidip eskiye oranla daha kaliteli oyunlarla gelecektir. Oyuncu seçmeleri yapıldı ve yeni simalar oyunlara kazandırıldı. Özellikle Ceylan AVM'nin bizlere bu konuda katkı sunması her şeyden daha önemlidir. Oyunumuza ilgi gösterip gelen herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Muçev'in Yeni Tiyatro Oyunu Sahnelendi
Muçev'in Yeni Tiyatro Oyunu Sahnelendi
Muçev'in Yeni Tiyatro Oyunu Sahnelendi
Muçev'in Yeni Tiyatro Oyunu Sahnelendi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Muçev'in Yeni Tiyatro Oyunu Sahnelendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren: Aday olmayı düşünmüyorum İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'deki camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi: Şiddetle kınıyorum Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Daha önce aynı erkekle sevgili olan iki kız tekme tokat birbirine girdi! O anlar kamerada