Son Dakika Haberleri: Chantelle Brown-Young Amerika'nın En Farklı Modeli

Chantelle Brown-Young Amerika'nın En Farklı Modeli

4 yıl önce

1
Amerikalı Chantelle Brown-Young'ın Türkçede Akderi, İngilizcede Vitiligo olarak bilinen, nadir görülen bir deri hastalığı var.
2
America's Next Top Model yarışmasında yarışan model ise, bu hastalığın onun için engel oluşturmasına izin vermemiş.
34 yaşındayken vücudunda beyaz bir leke çıkınca doktor gitti ve Akderi hastalığına yakalandığı teşhisi kondu.

4Geçen yıllar boyunca hastalık ilerledi; ellerine, dizlerine, karnına ve yüzüne neredeyse simetrik lekeler yayıldı.

5Okuldayken hastalığı yüzünden diğer çocuklar tarafından sözle taciz edildiğini söylüyor Brown-Young. Ama şimdi onun alamet-i farikası.

6People dergisine konuşan 19 yaşındaki manken, onu taciz edenlerle nasıl baş ettiğini şöyle anlatıyor: ''İçimden dedim ki, kendimi güzel hissedene kadar, çok güzel olduğumu tekrar etmeye devam edeceğim. Ve bunu başardım."

7Brown-Young 16 yaşındayken, Toronto'daki bir fotoğrafçı mankenlik yapması için onu teşvik etmiş. Bir süre sonra manken, Tyra Banks'in dikkatini çekmiş.Brown-Young'ın fotoğraflarını Instagram'da gören Tyra Banks, onun America's Next Top Model yarışmasına katılmasını istemiş. Yarışma için mülakata katılan Brown-Young, şova kabul edildi ve birkaç kez televizyonda boy gösterdi.

8
Young, kendisini "Akderi hastalığı yaşayanların sözcü-modeli" olarak tanımlıyor. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen, ama önüne engeller çıkan insanlara ilham vermeyi umuyor.
9Brown-Young hala yarışmayı kazanarak Next Model Menejerlik ajansıyla anlaşma imzalayabilmek ve büyük ödülün sahibi olabilmek için çekişmeye devam ediyor.

10
İşte ilginç modelin fotoğrafları...
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25Diğer Galeriler

Aldatılınca Av Tüfeğiyle İntihar Edip, Yüzünü Kaybetmişti! Ameliyattan Sonra Bu Hale Geldi Vestel Venüs Kaç Lira, Özellikleri Neler? İşte En İyi Yerli Telefonlar ve Özellikleri Amerikan Ürünleri Malları Neler? İşte ABD Menşeli Ürünler Listesi BİM Iphone 6 Satışını Durdurdu! Mahallenin Muhtarları Dizisinin Şirin ile Temel'i 26 Yıl Sonra Buluştu