Hindistan Cevizinin Faydaları - Son Dakika

Hindistan Cevizinin Faydaları

27.03.2015 11:01

1
Bilindiği gibi Hindistan Cevizi çok besleyici, güçlendirici ve şişmanlatıcı bir besindir. Yüksek oranda fakat kolayca sindirilebilen yağ içerir.

2
Vücut bu yağdan diğer yağlara nazaran daha kolay yararlanır. Bu yağ hem fiziksel hemde kimyasal özelliği bakımından tereyağına çok benzer.

3
Vitamini: Kurutulmuş hindistan cevizinin enerji değerleri oldukça yüksektir. Her 100 gram Hindistan Cevizi 662 kalori içerir

4
Tek bir hindistan cevizinin suyu vücudun günlük beslenmesi için gerekli olan C vitaminini yeterli bir oranda karşılar.

5
Ayrıca, B grubu vitaminlerinide içerir. (Niasin, pantotenik asit, biotin, riboflavin, folik asit, tiamin, pyridoxin).

6
Suyu ayrıca sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır, fosfor, sülfür ve klorda içerir.

7
Olgunlaşmış kuru bir hindistan, cevizi midedeki fazla asit problemlerinin tedavisinde de etkilidir ve hastada rahatlama sağlar.

8
C vitamini, A ve B vitamininin tüm türlerini içermektedir. Bu vitaminlerin haricinde Mango‘da bol miktarda Beta Karotende bulunmaktadır.

9
Beta karoten Cildin güzelleşmesini, çeşitli enfeksiyonların tedavisini vede gece görme zorluklarına karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.

10
Bunun yanında Mango potasyum, lif ve kuvvetli bir anti-oksidan deposudur.

11
Hindistan cevizinin faydaları : Balgam söktürücü: Küçük hindistan cevizi, çörek otu, çemen, öğütülüp balla macun yapılarak birer tatlı kaşığı yenmeye devam edilir.

12
Ağız kokusu: Küçük hindistan cevizi ağızda çiğnenir.

13
İshal: Küçük hindistan cevizi kaynatılıp balla tatlandırılarak soğuk birer su bardağı içilmeye devam edilir.

14
Sinir yatıştırıcı: Küçük hindistav cevizi, söğüt yaprağıyla beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı içilmeye devam edilir.

15
Uyku verici: Küçük hindistan cevizi oğul otuyla beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak yatmadan önce bir su bardağı içilir.

16
Gaz söktürücü: Küçük hindistan cevizi sütle kaynatılıp balla tatlandırılarak birer çay bardağı içilir.

17
Sancı kesici: Küçük hindistan cevizi çörek otuyla beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı içilir.

18
Reflü hastalığına iyi gelir. - İdrar söktürücü bir besin olan Hindistan cevizi kabızlığı gidermekte faydalıdır.

19
Mide ağrılarını hafifletir. - Felce ve titremeye iyi gelir.

20
Böbrek taşlarını ve kumunu düşürmeye yardımcı olur.

21
Şekerle birlikte yenirse hem vücuda fazla ağırlık vermez hem de cinsel gücü arttırır.

22
Anavatanı Fas olan yaprağını dökmeyen bir ağacın olgunlaşmış kuru tohumlarıdır. Bizde küçük Hindistan cevizi olarak bilinir. Fındıkla ceviz arası büyüklüğündeki baharat rendelerek toz halinde kullanılır.

23
Kuruyemişlerin pek çok yararı vardır. Hangi kuruyemişin neye faydası vardır? Gelin birlikte bakalım...

24
AY ÇEKİRDEĞİ FAYDALARI/ -Kolesterolü düşürür. Damar sertliğini giderir.

25
Fikir işçilerinin ve zayıf kalmış çocukların günde 50 gram yemesi tavsiye edilir.

26
Cinsel arzuyu artırır.

27
Kalp ve sinir hastalıklarını önler. İdrar söktürür. Solunum sistemi rahatsızlıklarında iyileştirici etkilere sahiptir.

28
TUZLU FISTIK FAYDALARI/ Cinsel arzuyu artırır.

29
Zihinsel ve bedensel yorgunluğu alır. Böbrek ve safrakesesi ağrılarını hafifletir.

30
ANTEP FISTIĞI FAYDALARI/ Günde 10-12 adet yenilen iç antepfıstığı, vücudun günlük yağ ihtiyacını karşılayabilmektedir.

31
100 g antepfıstığı vücudun günlük protein, vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının%35“ini karşılayabilmektedir.

32
Kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Kroner kalp hastalığının riskini azaltır. Antepfıstığı şeker hastalığında (Diabete Mellitus) kullanılabilir.

33
İnce bağırsakta glikoz emilimini azaltır ve kan şekerinin yükselmesini önler.

34

Antep fıstığı nekahet dönemlerinde de vücudun dostudur. Bir terkip içinde veya tek başına tüketilen fıstık, nekahet döneminin rahat ve kısa sürmesini sağlar, bünyeyi dirençli hale getirir.

35
Akciğer için iyi bir iltihap temizleyicidir. Göğsü yumuşatır, ağrılarını hafifletir, öksürüğün geçmesine yardımcı olur.

36
YER FISTIĞININ FAYDALARI/ İçinde bulunan B1 vitamini kan şekerinin yakılması, kalp sağlığının korunması ve öğrenme gibi beyin fonksiyonları için gerekli olan bir vitamindir.

37
Yaşlanmaya karşı vücudu koruduğu gibi alkol ve sigaranın zararlı etkilerini de azaltır. İçerdiği B3 vitamini kolesterolü düşürür, dolaşımı arttırır, zihni açar.

38
Kanın pıhtılaşması, kas gücü ve sinir iletimi için gerekli olan kalsiyum minerali içerir.

39
Posalı bir besindir. Posalı besinler kanser yapıcı zararlı maddelerin bağırsakta kalma süresini kısalttığı ve bağırsak duvarı ile temasını azalttığı için kanserden korunmada faydalı olurlar.

40
LEBLEBİ FAYDALARI/ Anne sütünü artırır. Asit fazlasını alır, mideyi rahatlatır.

41
Neredeyse yok denecek kadar az yağ içerir ve içinde bulunan yağlar vücuda yararlıdır. Tokluk hissi verir. Bu sebeple diyet yapanlar için kilo kaybına yardımcıdır.

42
KABAK ÇEKİRDEĞİ FAYDALARI/ Böbrekleri güçlendirir. Böbrek, mesane iltihaplarını önler.

43
Bağırsak kurtlarını düşürür.

44
Birçok prostat ilacının bileşiminde kabak çekirdeği bulunmaktadır.

45
İdrar yollarında oluşan hastalıkları giderir.

46
KURU KAYISI FAYDALARI/ Beynin düzenli çalışmasını sağlar, stresi azaltır.

47
Karaciğerin tahrip olan kısmının tamirini yapar.

48
Kemiklerin düzgün ve sağlam olmasında önemli rol oynar. Kan yapımını artırarak, kansızlığa engel olur.

49
Mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin meydana gelmesine engel olur, meydana gelmiş ülserlerin iyileşmesinde rol oynar. Böbreklerde taş oluşumu riskini azaltır. Üreme sistemi üzerinde önemli rolü bulunup, cinsel gücü artırmaktadır. Kansere karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. Dişlerin daha sağlam ve kuvvetli olmasında önemli rol oynar. Kalp kaslarını kuvvetlendirir ve daha düzenli çalışmasını sağlar. Potasyum oranı yüksek olması nedeniyle kalp yetmezliği, böbrek hastalıkları, hepatit ve siroz tedavisinde olumlu etkiler gösterir.

50
Saf karbonhidrat içerdiğinden hazır enerji kaynağıdır. Ciltteki pürüzleri gidererek daha düzgün ve canlı görünüm sağlar. Kayısı A,B,C vitaminleri, protein, bol miktarda şeker ve madensel tuzlar içeren bir meyvedir. İştah açar, kan yapar, bedensel ve ruhsal yorgunlukları alır. Sinirleri güçlendirir, uyku verir, kabızlığa iyi gelir.
51
FINDIĞIN FAYDALARI/ Fındıkta bulunan B5 vitamini stresi giderici özelliği olan bir vitamindir. İçerdiği B6 vitamini bağışıklık sistemini güçlü tutmaya yarar, kan şekeri düşüklüğüne faydalıdır.

52
Gebelikte mutlaka takviyesi gereken B9 vitamini içerir. B9 vitamini damar sertliği yapıcı maddeyi azalttığı gibi kalp krizi, felç ve bunama riskini de azaltır. İçerdiği D vitamini kırmızı kan hücrelerinin yapımında rol alır, cilt yaralarının iyileşmesini hızlandırır. İçerdiği krom, kan şekerindeki oynamaları engellemek için gereklidir.

53
CEVİZ FAYDALARI/ Kanda kolesterolün yükselmesini önler. Beynin çalışmasını güçlendirir. Çocukların okul performansları ve hatırlama yetileri arttırmak için gereklidir. İçerdiği fosfor ve kalsiyum zihni yorgunluğu giderir, kemik ve dişleri güçlendirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İyi bir antioksidan kaynağı olması sebebiyle kanserle savaşta önemli rolü vardır. Ceviz yenmesi, kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur. Cevizin içerdiği doymamış yağlardaki linoleik asit, kolesterol düzeyini düşürür.

54
Ayrıca içerdiği alfalinoleik asit ile omega 3 yağ asitleri, damar tıkanıklıklarını önler. Yapılan araştırmalar, düzenli ceviz yiyen kişilerde koroner damar hastalıklarına yakalanma riskinin önemli oranda azaldığını göstermektedir.

55
Kansızlığı önler. Şeker hastalıklarında kap hastalığı riskini düşürür. Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıklara karşı koruyucudur. Mide gazını ve sindirim bozukluklarını giderir. Kırmızı kan hücrelerinin biçimlenmesine, akciğerlerden dokulara oksijen taşınmasına yardımcı olan ve kansızlığı önleyen Potasyum açısından oldukça zengindir. Potasyum, sinirlerin uyarımı ve kas dokusunun çalışması için gereklidir. Safra kesesi taşı oluşumunu engellediği saptanmıştır.

56
BADEM FAYDALARI/ Sinirleri güçlendirir. Göğüs hastalıklarını önler. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir.

57
Hamilelerin sütünü artırır ve bebeklerin gelişimine yardımcı olur. Böbrek ve idrar yolları iltihaplarını iyileştirir. Badem yağı ayrıca müshil olarak da kullanılır.

58
Kolestrolü düşürür. Kalp krizi riskini azaltır. Her gün 42 gr badem veya fındık tüketimi kalp hastalığı riskini azaltmaktadır. Kan şekeri düzeyini ayarlar; kansere yakalanma riskini azaltır. Cinsel güçsüzlüğe karşı etkilidir. Bedenin ve zihnin yorgunluğunu giderir. Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir.

59
KURU İNCİR FAYDALARI/ Kansere karşı vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Hamilelerde ve çocuklarda kemik gelişimini sağlar. Yaşlılarda kemik erimesini önler. İçerdiği protein ile hücreleri tamir eder ve yeniler.

60
Zengin demir minerali ile kanı güçlendirir. Kemik hastalıklarında ve gelişim bozukluklarında olumlu etkileri gözlemlenmiştir. Pektik maddelerin kaynağı olmasından dolayı, bağırsaklarda toksik maddelerin atılması, kandaki kolesterol düzeyinin düşürülmesi, şeker hastalıklarında kan şekerinin hızla yükselmesini önler.

61
KAJU FISTIK FAYDALARI/ Çinko içerdiğinden gribe karşı koruyucu etkisi vardır, bağışıklık sistemini güçlendirir, büyüme ve gelişmeyi olumlu etkiler. İçerdiği minerallerden magnezyum (276 mg/100 gr) kemik ve sinir dokusunu besler, kasların çalışmasını düzenler, kalp atışlarını düzenler. Kansızlığın önemli rahatsızlıklara yol açtığı hamile ve çocuklarda D vitamini içeriği ile eksikliği giderir, kemikleri ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

62
Özellikle gebelikte takviyesi gereken demir (6,43 mg/100 gr) mineralini içerir. İçerdiği selenyum ile vücudu çeşitli hastalıklardan korur, şeker hastalığının gelişimini engeller, kansere karşı direnci arttırır.

63
İçerisinde bulunan potasyum tansiyon düşürücü özelliğe sahiptir. Kalp yetmezliği, böbrek hastalıkları, hepatit ve siroz tedavisinde olumlu etkiler gösterir.

64
KURU ÜZÜM FAYDALARI/ Üzüm ürünlerindeki demir, kalsiyum ve potasyum minerallerinin, kemik gelişimi yanında kansızlığı, halsizliği, zayıflığı ve ishali tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Kilo almak isteyen de rejim yapmak isteyen de üzüm yemelidir çünkü enerji verir.

65
ÜZÜM FAYDALARI/ Protein ve karbonhidrat kaynağıdır. A, B1, B2, B6, C vitaminleri ile fosfat, kalsiyum, demir, fosforik asit, organik asitler, formik asit minerallerini içerir. Günlük kalsiyumun 1/5ini ve demirin ise 1/3'ünü karşılar. Mineraller halsizliği, kansızlığı, ishali ve zayıflığı tedavi eder.

66
Karaciğer zafiyetine, öksürüğe, bronşite iyi gelir. Unutkanlığı azaltıcı etkileri olduğu gözlemlenmiştir. Diş çürümelerini engeller. Üzümde%20 oranında direkt olarak kana karışan şeker vardır. Bu özelliği ile bedenen ve zihnen çalışanlar için iyi bir gıdadır. Gıda şekli anne sütüne benzer. Üzümdeki bol demir kan yapar.

67
KURU HURMA FAYDALARI/ Hurma, zihni ve bedeni gelişmeyi sağlar. Kansere karşı koruyucudur, öksürüğü keser, boğaz ağrısını, bronşiti ve soğuk algınlığını giderir. Kemik hastalıklarında faydası ise yadsınamaz.

68
Mineraller açısından oldukça zengindir. İçeriğinde kalsiyum, potasyum, demir, B vitamini bulunmaktadır.

69
Pekmezin kıymeti son yıllarda anlaşıldı. Özellikle kış aylarında tüketilmesi önerilen pekmez tam bir sağlık deposu. Her pekmezin de ayrı bir şifası var. Keçiboynuzu pekmezi cinsel gücün kaynağı olurken, kansızlığın dermanı ise dut pekmezi. Damar sertliği olanlar için de pekmez türü var. Ama pekmezin faydasını görmek için tüketim şekli çok önemlidir. Sizlere hem hangi pekmezin neye iyi geldiğini hem de şifa görmek için nasıl tüketmeniz gerektiğini anlatacağız.

70
PEKMEZİ ŞİFA İÇİN NASIL YEMELİ?/ Öncelikle bu sorunun yanıtını vererek başlayalım. Büyük bir şifa kaynağı olan pekmezin etkisini daha iyi gösterebilmesi için şu şekilde tüketilmesi tavsiye edilmektedir: Sabahları aç karnına bir çay bardağı suyun içine (suyun ılık olması pekmezin erimesi için iyi olacaktır), 5 çay kaşığı pekmez koyup, üzerine limon sıkın. Bunu karıştırdıktan sonra için. Pekmez bu şekilde içildiğinde kansızlık için birebirdir. Lezzet için değil de şifa için yiyecekseniz pekmez türlerinin tamamını bu şekilde tüketin.

71
HANGİ PEKMEZ NEYE İYİ GELİR?/ Gelelim pekmezin faydalarına. Bilindiği yurdumuzda pek çok pekmez çeşidi vardır. Bunların en bilindik olanları dut, keçiboynuzu ve üzüm pekmezidir. Bir de çok az bilinen Andız pekmezi vardır ki tam bir şifa deposudur. Peki hangi pekmez hangi hastalığa iyi gelir. Hepsinin ayrı bir özelliği var. Sizin için pekmezlerin en belirgin faydalarını derledik. Önce erkeklerin derdinin devası olan Keçiboynuzu pekmeziyle başlayalım.

72
KEÇİ BOYNUZU (HARNUP)/ Kansızlığa karşı en iyi pekmezdir. Fakat Harnup Pekmezinin tadı çok ağır olduğundan yemesi biraz zahmetlidir. Cinsel gücü arttırır. Ayrıca sperm sayısını artırıcı özelliği de kesinlik kazanmıştır. Çocuk sorunu yaşayan bireyler tarafından tüketilmesi önerilir. Kolestrolü düşürücü ve tansiyonu dengeleyici etkisi vardır. Kalbi destekler.

73
KEÇİ BOYNUZU PEKMEZİ/ Vücudu güçlendirir. Sizi daha enerjik bir hale getirir. Kansızlığa karşı önkoruyucudur. Dişlerinizde sorun varsa mutlaka bunu deneyin. Dişleri ve diş etlerini besler derdinizin devası olur. Kemikleri güçlendirici özelliği vardır zira kalsiyum deposudur.

74
EÇİ BOYNUZU PEKMEZİ/ Keçiboynuzu pekmezinin az bilinen bir özelliği bağırsakları çalıştırdığı için çok iyi bir zayıflama aracı olmasıdır. Çocuklar ve hamile bayanlar için protein değerleri bakımından çok faydalı olduğu için bu grubun özellikle tüketmesi yararlıdır. Potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, bakır, çinko minerallerini içerir. Akciğer rahatsızlıklarına karşı da keçiboynuzu pekmezi önerilmektedir.

75

DUT PEKMEZİNİN MÜTHİŞ YARARLARI/ Dut Pekmezi ülkemizde en çok yapılan ve hemen her eve giren pekmez türlerinden biridir. Dut temizleyici özelliği sebebiyle özel şifalar barındırır. Haliyle pekmezi de mucizelerin deposudur. Peki nelere iyi geliyor. İşte listemiz; Kansızlık derdi olanlar mutlaka tüketmeli. Zira dut pekmezi diğer muadilleri gibi bir numaralı kan yapıcıdır. Mide hastalıklarında özellikle de ülser hastalığına karşı dut pekmezi çok iyi geldiği uzmanlar tarafından ifade edilmektedir.

76
Bebeklerin büyümesinde ve gelişmesine yardımcıdır. Çocukların zeka gelişimine katkısı büyüktür. Dut pekmezi ile gargara yapılması durumunda ağız ve boğaz hastalıklarına karşı etkili olduğu söylenmektedir. Sıklıkla rastlanan bir çocuk hastalığı olan pamukçuk hastalığına karşı yaygın olarak yine Dut Pekmezi kullanılmaktadır.

77
DUT PEKMEZİ/ Enerji deposudur. Astım ve bronşit hastalıklarında rahatlatıcı etkisi vardır. Soğuğa ve soğuk algınlığına karşı dut pekmezi, vücut direncinizi ve vücut ısınızı arttırıcı özelliğe sahiptir. Sporcular için enerji kaynağıdır.

78
HURMA PEKMEZİ/ Türkiye'de çok bilinmez ama hurma pekmezi de tam bir şifa deposudur. Bakın nelere iyi gelir; Hurma pekmezi, uzun süre aç kalındığında, üzerinizde oluşacak olan halsizliğe karşı çok faydalıdır. Spor yapanlar içinse enerji içeceği görevini görür. Kalp ve damar hastalıkları riskini azaltıcı bir etkisi vardır.

79
HURMA PEKMEZİ/ Zihnin ve beden gelişimine yardımcı olur. Kuru öksürüğünüzü keser. Boğaz ağrınızı giderir. Bronşit ve soğuk algınlığına karşı etkilidir. En önemlisi ise kansere karşı bitkisel bir çözümdür. Sizi kansere karşı önkoruyucu olarak korur.

80
ÜZÜM PEKMEZİ/ Üzüm Pekmezi, dut gibi en çok bilinen pekmez türüdür. Üzüm pekmezinin faydaları ise şu şekildedir; Vücudunuzdaki kan miktarını arttırır. Doğal bir enerji deposudur. İştah açıcıdır.

81
ÜZÜM PEKMEZİ/ Hamilelik döneminde ve bebek gelişiminde çok etkilidir. Uzmanlar bu dönemlerde kullanılması önermektedirler. Midenizi, bağırsaklarınızı ve böbreklerinizi kuvvetlendirir. Damar sertliğine karşı önkoruyucudur. Kan dolaşımınızı rahatlatır. Stresinizi azaltır.

82

ANDIZ PEKMEZİ/ Toplumda pek bilinmeyen bir pekmez çeşidi olan andız pekmezi, andız ağacı meyvesinden elde edilmektedir. Andız pekmezinin faydaları şunlardır: Bronşit, sarılık, mide bulantısı, akciğer, karaciğere karşı faydalıdır. Bu pekmez bir numaralı öksürük kesicidir. Kaşıntı ve egzama gibi derdine birebirdir. Bütün pekmezlerde olduğu gibi kan yapıcıdır. Ayrıca gerçek bir enerji kaynağıdır.

83
GİNSENG/ İştah açıcı ve cinsel gücü kuvvetlendirici etkisi bulunmaktadır. Ginseng'in tüm şifalı bitkiler içerisinde en etkili adaptogen (strese karşı direnci artıran bir ajan) olduğu düşünülür. Ginseng, fiziksel aktiviteleri ve vücut direncini artıran bir bitkidir ve fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır. Ginseng'in uzun bir süreden beri, özellikle erkeklerin üretkenliğini, erkeklik hormonu (testesteron) ve sperm miktarını, cinsel gücünü ve dolaşım sistemlerini (özellikle prostata karşı) olumlu bir şekilde etkilediği de düşünülmektedir. Ginseng'in kadınlar üzerindeki beynin hafıza (bellek) merkezlerini uyarıcı etkisinin bulunması ise yenidir. M.S. 1. yüzyıla ait bir Çin metnine göre; Ginseng, zihni güçlendirici, irfan ve bilgeliği artırıcı bir şifalı bitki olarak tanımlanmakta ve düzenli kullanımının yaşam süresini artıracağı belirtilmektedir

84

REZENE/ Anne sütünü arttırır. Gaz söktürücüdür. Bebeklerde iştahı açar. Sindirim problemlerinin çözülmesine yardımcıdır. Sindirim sorunlarından dolayı yaşanabilen baş ağrılarını geçirir. Sinirleri yatıştırır. Cinsel gücü artırıcı etkisi vardır. Balgamlanmayı engeller. Fakat uyku dağıtıcı bir bitki olarak da bilinir.

85
LAVANTA/ Güzel ve kalıcı kokusunun yanı sıra, lavanta uzun yıllardır iyileştirici etkisiyle de bilinir. Lavantanın çiçek, yaprak ve gövdesinden damıtılarak alınan lavanta yağı tıpta halen kullanılır. Cinsel gücü arttırır ve cinsel isteği kamçılar. Uykusuzluğa iyi gelir. Sinirleri yatıştırır. Merkezi sinir sistemi ve üst solunum sinir sistemini olumlu etkiler. İshale iyi gelir. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında tedavi edici etkisi vardır. Migren ve baş ağrılarında etkilidir. İştah açar. Sindirim sistemini uyarır ve yatıştırır. Kan basıncı düşük olan kişilerin basıncını dengeler. Siniri zayıf olan kişilerin sinirlerini yatıştırır.

86

KARANFİL/ Endonezya'da yetişen baharat çeşidi, Mersin bitkisiyle akrabadır ve kışları yapraklarını dökmeyen bir ağacın tomurcuklarıdır. Karanfil yemeklere tat ve koku vermek amacıyla uzun yıllardır kullanılmaktadır. Çiçekleri şekerlemelerde, taç yaprakları çorba, sos ve şuruplara eklenir. Kadın ve erkeklerde cinsel arzuyu artıran karanfil, ayrıca kadınların hamile kalmasını kolaylaştırır ve doğuma yardım eder. Güçlü bir mikrop kırıcıdır. Mide ve bağırsakta gaz oluşumunu engeller. Mideyi çalıştırıp, iştah açar, sindirime faydası vardır. Bunların yanında hafızayı güçlendirir ve sinirsel baş ağrılarını giderir.

87
HAŞHAŞ/ Cinsel performansı artırır. Ağrı kesici, yumuşatıcı, solunum cihazını olumlu etkiler. Laksatiftir ve balıkyağı yerine kullanılır. Sağlık açısından yağı; mesane iltihabında, raşitizmde, sıraca hastalığında ve kabızlıkta kullanılır.

88
POLEN/ Arı poleninin bağışıklık sistemine yararları vardır. Arı poleninde proteinler, mono ve doymamış yağlar, B, C, D, E vitaminleri, beta karoten, kalsiyum, magnezyum, selenyum, nükleik asit, lektin, sistein maddeleri bulunmakta olup bunların hepsinin bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirdiği ispatlanmıştır. Alerjilere karşı dirençli olmamızda yardımcıdır. Stresi önler. Atletler yüzyıllardan beri enerjilerini ve dirençlerini artırmak için arı polenini kullanmaktadırlar. Bu konuyla ilgili araştırmalar halen sürdürülmekteyse de, arı poleni ürünlerinin kullanımının uzun süreli etkilerinin, atletlere büyük çapta faydalı olacağı mantıklı bir anlam taşımaktadır. İştah açıcı özelliği sebebiyle zayıflık sorununda kullanılabilir. Kansızlık sorununun giderilmesinde yardımcıdır. Güçlü besleyici özelliği sebebiyle hastalıktan kalkanları en kısa zamanda eski gücüne ve enerjisine kavuşturur. Cinsel pe
89
ZENCEFİL/ İştah açıcı, antiseptik, midevi, gaz söktürücü, sindirimi düzenleyici, solunum yollarını açıcı, cinsel gücü artırıcı ve toksin atıcı etkileri bulunuyor. Zencefil kan damarlarını açar, terleme ve sıcaklık yapar.

90
ARI SÜTÜ/ Bağışıklık sistemini destekler. Antibakteriyel, antivirütik özelliği vardır. Hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Hormonları ve metabolik işlevleri düzenler. Bedensel ve zihinsel yorgunluğa karşı enerji kaynağıdır. Vücuda zindelik kazandırır. Kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Karaciğeri kuvvetlendirir. Sinirsel rahatsızlıklara olumlu etkilerde bulunur. Saç dökülmesini önlemede etkilidir. Damar sertliğini engellemede yardımcıdır. Ülser gastrit ve kolit gibi rahatsızlıklarda kullanılabilir. Kansızlık sorununda yardımcıdır. Hafızayı kuvetlendirir. Cinsel performansı artırır. Cilt sağlıgı ve kırışıklığı önlemede olumlu etkiye sahiptir. Adet düzensizliklerinde kullanılır. Yetersiz beslenmeden doğan eksikliği giderici güçlü besleyici özelliği vardır.

91

ROKA/ İdrar söktürücüdür. Karında biriken suyu boşaltır. Kanın temizlenmesine yardım eder. Sıtma ateşini düşürmekte faydalıdır. Mafsal iltihaplarını gidericidir. Karaciğer ve dalak hastalıkları için yararlıdır. Safrayı boşaltır. Sarılığı giderir. Karaciğer ağrısını geçirir. İştah açar, hazmı kolaylaştırır. Cinsel gücü çoğaltır.

92
YASEMİN/ Romatizma, mafsal ve nikris ağrılarını giderici ve ateşi düşürücü etkileri ile faydalıdır. Ayrıca, sinirleri yatıştırır ve göğsü yumuşatır. İdrar söktürerek kabızlığı gidermeye yardımcı olur. Cinsel gücü arttırır.

93
VANİLYA/ Vücuda kuvvet verir. Cinsel gücü ve isteği artırır. Sinirleri yatıştırır ve bunalımı gidermeye yardımcı olur. Ateşi düşürür. Hazmı kolaylaştırır. Solunum yollarını temizler ve öksürüğü kesmeye yardımcı olur. Vanilya yağı, sinir sistemini uyarıcı etkisi ile mideyi uyarıcı ve cinsel gücü arttırıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca, adet söktürücüdür.

94
SÜSEN/ Süsen kökü tozu, hem erkekler hem de kadınlar için güçlü bir afrodizyaktır.

95
HARDAL/ Erkeklerde cinsel gücü arttırır. Mideyi ve bağırsakları uyararak, sindirimi kolaylaştırır. İştah açar. Kalın bağırsakları çalıştırır. Böbreklerin çalışmasını etkileyerek fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar. Sinirleri kuvvetlendirir, rahatlık sağlar. Kan dolaşımını olumlu yönde etkiler. Zatürre ve bronşite iyi gelir. Romatizma ve siyatik ağrılarını dindirir.

96
MAYDONOZ/ İdrar söktürür. İştah açar. Maydanoz vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olur. Sağlıklı bir cildin kapılarını açar. İltihaplı yaraların iyileşmesini sağlar. Adet kanamalarının düzenli olmasını sağlar, sancılarını keser. Sürmenajda faydalıdır. Yüksek tansiyonu düşürür. Zayıflatır. Kalbin yorulmasını önler. Kansızlığı giderir. Sivilceli, lekeli, pürüzlü ve kırışık ciltlerde parlaklılık ve pürüzsüzlük verir. Kansere karşı korur. Karaciğer şişliğini giderir. Safra akışını kolaylaştırır. Vücuttaki zehirli maddelerin atılmasını kolaylaştırır. Vücutta biriken suyu boşaltır.

YORUMLAR
500

Son Dakika Hindistan Cevizinin Faydaları - Son Dakika


Advertisement