Son Dakika Haberleri: Akdeniz'de 4 Büyükşehir'de Seçim Anketi

Akdeniz'de 4 Büyükşehir'de Seçim Anketi

5 yıl önce

Yerel seçimlere yaklaşık 8 ay kala çalışmalarını sıklaştıran araştırma şirketleri şimdi de bölgelerin nabzını tutmaya başladı.

Akdeniz'de 4 Büyükşehir'de Seçim Anketi, System.String[]
ORC tarafından yapılan  Akdeniz Bölgesi yerel seçim anketi çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. 25 Mayıs-28 Haziran 2013 tarihleri arasında  Hatay,  Antalya,  Mersin ve  Adana'da seçmenin nabzını tutan ORC,  Mersin'de 3 partinin belediye başkanlığına yakın durduğu sonucunu ortaya koydu.HATAY'DA AK PARTİ ÖNDEHatay'da 25 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında 8 bin kişiyle yüz yüze görüşülerek gerçekleşen ankette  AK Parti önde görülüyor. Ankete katılanlara sorulan "Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?" sorusuna yüzde 48,2 ile  AK Parti, yüzde 32,5 ile  Cumhuriyet Halk Partisi (  CHP ), yüzde 14,7 ile  Milliyetçi Hareket Partisi (  MHP ) yanıtı verilirken diğer diyenlerin oranı da yüzde 4,6 oldu."Büyükşehir belediye başkanı olarak görmek istediğiniz kişi kimdir?" sorusuna ise  AK Parti seçmeni yüzde 62,2 ile  Antakya Belediye Başkanı  Lütfü Savaş;  CHP seçmeni yüzde 53,3 ile iş adamı Osman Tufan ve  MHP seçmeni yüzde 47,6 ile  Hatay milletvekili Şefik Çirkin'in ismini verdi.ANTALYA'NIN TERCİHİ CHP20-28 Haziran 2013 tarihleri arasında 6 bin 700 kişi ile görüşülerek  Antalya'da düzenlenen ankette ise katılımcıların yüzde 38,5'inin yerel seçimlerde  CHP 'ye oy vermeyi düşündüğü sonucu ortaya çıktı. Yüzde 33 tercihini  AK Parti'den yana kullanırken yüzde 16,2'lik kesim ise  MHP dedi.Antalyalı  AK Parti seçmeninin yüzde 41,9'u  Antalya  Milletvekili  Menderes Türel'i Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istediğini ifade etti.  CHP seçmeninin yüzde 35'i ise tercihini mevcut başkan  Mustafa Akaydın'dan yana kullandı.  MHP seçmeninin yüzde 31,5'i Turgut  Bucak'ın ismini söyledi.ADANA AK PARTİ'Yİ İSTİYORAdanalı 2 bin 300 kişiyle 7-10 Haziran 2013 tarihleri arasında yüz yüze görüşen ORC,  Adana'nın yüzde 36,2 ile  AK Parti'ye oy vermeyi düşündüğü sonucunu ortaya koydu.  Adana seçmeninin yüzde 30,6'sı  CHP derken yüzde 18'in ise yerel seçimlerde  MHP'ye oy vereceği anlaşıldı."Büyükşehir belediye başkanı olarak görmek istediğiniz kişi kimdir?" sorusuna ise Adanalı  AK Parti seçmeni yüzde 43,1 ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in ismini verdi.  CHP seçmeninin yüzde 43'ü  Adana  Milletvekili  Turgay Develi'nin ismini verirken  MHP seçmeninin yüzde 36,8'inin ise  Aytaç Durak'ı yeniden  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istediği ortaya çıktı.MERSİN'DE 3 PARTİ DE LİDERLİĞE YAKINORC'nin  Mersin'de 19-27 Haziran 2013 tarihleri arasında ve 6 bin 400 kişiyle gerçekleştirdiği anketin sonucunda,  CHP yüzde 29,1,  MHP yüzde 26,  AK Parti ise yüzde 23 oy oranına sahip oldu.  Mersinli  AK Parti seçmeninin yüzde 42'si  Ekonomi Bakanı Zafer  Çağlayan'ı Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda görmek istiyor.  CHP seçmeni yüzde 43,5 ile mevcut başkan  Macit Özcan'ın görevinde kalmasını isterken,  MHP seçmeninin yüzde 35,9'u ise  MHP  Mersin İl Başkanı Mahmut  Tat'ın ismini verdi.

Bekir Bozdağ'dan Korkutan Açıklama: 2019'a Kadar Pek Çok Kirli Operasyona Şahit Olacağız Gökçek'in Kanalında, Canlı Yayında Açıkladılar: Gökçek İstifa Edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaşlı Gökhan Töre'nin Nikah Şahidi Oldu