Ankara'da Şehir İçi Ulaşım Bilgileri Artık Cep Telefonlarında - Son Dakika

Ankara'da Şehir İçi Ulaşım Bilgileri Artık Cep Telefonlarında

12.01.2012 12:06
Ankara'da Şehir İçi Ulaşım Bilgileri Artık Cep Telefonlarında, System.String[]

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, bünyesindeki otobüslerin durak, güzergah ve hareket saatleri gibi bilgileri akıllı cep telefonları kanalıyla vatandaşlara ulaştırıyor.

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, bünyesindeki otobüslerin durak, güzergah ve hareket saatleri gibi bilgileri akıllı cep telefonları kanalıyla vatandaşlara ulaştırıyor. EGO Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni uygulama ile Başkentliler, ulaşmak istedikleri adrese giden otobüsün numarasını, durakların yerini, güzergahı ve servis saatlerini cep telefonlarından kısa sürede öğrenebiliyor. Otobüs hizmetlerini Android işletim sistemli cep telefonlarına taşıyan mobil uygulamayı ücretsiz olarak kullanıma sunan EGO, aynı zamanda resmi internet sitesindeki "Otobüs Hatları Bilgilendirme Sistemi"yle de Başkentlilerin otobüslerin hareket saati ve güzergahlarıyla ilgili bilgi sahibi olmasına imkan tanıyor. Belediye otobüslerinden faydalanacak yolcular için geliştirilen navigasyon sistemi hakkında bilgi veren EGO yetkilileri, uygulamayla Başkentlilerin ulaşımla ilgili her türlü bilgiye sahip olabildiğine dikkat çektiler.

Yeni projeleriyle turizm konusunda atağa geçen Büyükşehir Belediyesi'nin bu hizmetiyle kente gelen konuklara da büyük bir kolaylık sağlanacağını ifade eden yetkililer, "Uygulamayı cep telefonuna indiren ya da internet sitemizden açan vatandaşlar, Ankara'yı hiç bilmeseler bile hangi otobüse nereden binebileceklerini kolaylıkla bulacaklar. Bu çalışmamız, akıllı kart ve durak sistemiyle de entegre edilecek. Böylece yolcular, otobüslerin nerede olduğu bilgisini de telefonlarındaki uygulama sayesinde anında görebilecekler." dedi.

Uygulamanın EGO'nun öz kaynaklarıyla Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirildiğini vurgulayan yetkililer, dışarıdan 1 milyon TL'ye yapılacak projenin 5 bin TL'ye mal edildiğini kaydettiler.

Şimdilik http://www.ego.gov.tr/mobil/index.html internet adresinden sadece Android işletim sistemli cihazlara ücretsiz olarak indirilebilen uygulamada, "hat ara, adres ara, önemli yerler, nasıl giderim, neredeyim ve duyurular" gibi 6 ana başlık bulunuyor.

Ankara'da Şehir İçi Ulaşım Bilgileri Artık Cep Telefonlarında
Ankara'da Şehir İçi Ulaşım Bilgileri Artık Cep Telefonlarında

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Ankara'da Şehir İçi Ulaşım Bilgileri Artık Cep Telefonlarında - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı 00:47 Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı 00:04 Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı Tunus'ta Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'den 15 Temmuz hatırlatması: Sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik 23:51 Tunus'ta Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'den 15 Temmuz hatırlatması: Sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik
Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü 22:47 Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi 22:12 Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi 48 yaşındaki Seray Sever, bikinili pozuyla gençlere taş çıkarttı 21:21 48 yaşındaki Seray Sever, bikinili pozuyla gençlere taş çıkarttı
Son Dakika: Türkiye'de 26 Temmuz günü koronavirüs nedeniyle 63 kişi vefat etti, 16 bin 809 yeni vaka tespit edildi 20:22 Son Dakika: Türkiye'de 26 Temmuz günü koronavirüs nedeniyle 63 kişi vefat etti, 16 bin 809 yeni vaka tespit edildi 18:03 "Görüntülerdeki beyaz madde pudra şekeri" diyen Kürşat Ayvatoğlu'nun kanında uyuşturucu tespit edildi
Advertisement